Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

scuze:ceva super intim....


amik

Recommended Posts

Amik, Sint cu gindul la tine. Ma bucur ca fizic ai trecut cu bine peste incercarea asta... Concentreaza-te asupra fetitei si sotului care au nevoie de tine. Fii buna cu tine si intelegatoare si mai ales fii tare in fata starilor de confuzie si invinuire care urmeaza imediat dupa avort. Iarta-te pe tine intii si apoi va veni si pacea din suflet. Sa ne ierte Dumnezeu pe toate care au fost nevoite sa aleaga calea asta dureroasa pentru ca alta alegere ar fi fost mult mai dureroasa!!! Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
draga amik, eu imi aduc aminte povestea nasterii tale inca de cand a aparut la "nasterea pe glob". nici nu-mi vine sa cred ca acum treci prin asa ceva. nu pot sa-ti dau sfaturi, ca din fericire pentru mine nu am trecut prin asemenea experiente, dar sunt alaturi de tine. si cand te gandesti la celalalt bebe, ia in calcul si varianta ca o sarcina atat de rapida dupa o nastere putea sa aduca pe lume un copil bolnav. asa ca ai facut ceea ce trebuia. nu te condamna, cel putin acum a fost o decizie medicala, chiar daca ai avut si alte motive. ai un copil minunat, iubeste-l de doua ori mai mult si priveste inainte. viata are surprizele ei. cristina si [bibe] andrei razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun o poveste: se iubesc foarte mult, isi doresc un copil, ea nu isi da seama ca a ramas insarcinata si face, la indemnul medicului, un tratament foarte toxic pentru fatul in prima saptamina de sarcina. Acelasi medic recomanda (nu! chiar e imperativ) cind cere intreruperea sarcinii: medicamentul provoaca fatului malformatii. De unde toata viata si-a jurat ca n-o sa ajunga la asa ceva, acum trebuie sa avorteze. Ce parere aveti? Amik, sa-ti ajute cel de sus sa treci cu bine prin incercarea grea. Elena si puiu mic, 31 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E un caz medical. Sunt absolut impotriva avortului chiar daca vin bebei "incomozi". Dar mi se pare o crima si mai mare sa aduci pe lume cu buna stiinta un copil care e nenorocit pe viata. Pentru cele care nu mai vor niciodata copii exista sterilizare definitiva, pilule care nu dau gres daca nu uitam sa le luam. Sunt solutii. De curiozitate, ce metode ati folosit voi si totusi ati ramas insarcinate. Si sa nu ziceti ca geluri spermicide, diafragma, sau spalat intravaginal dupa contact. Adina si dragalasii ei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, hai sa-ti spun din experienta mea. In prima sapt de sarcina am facut o radiografie panoramica dentara, apoi mi-am scos o masea (groaznic! - taiat, cusut...) apoi vreo sapt am luat algocalmine la greu ... Am vorbit cu mai multi medici, insa am intalnit unul super, care mi-a explicat ca daca sunt sigura de data conceptiei, de obicei un produs de conceptie care a fost afectat se elimina in primele 2 sapt (functioneaza legea totul sau nimic). Apoi mi-a spus ca in mediu exista atatea substante taratogene de care nu ne putem feri in totalitate incat...e greu de stabilit in ce masura sarcina a fost afecatata. Tot acel dr mi-a spus ca a avut paciente care s-au protejat f tare in timpul sarcinii si au facut copii cu malformatii, si a avut si paciente care dupa o radiografie pulmonara au nascut un bb fara probleme. Acum eu nu stiu ce a folosit prietena ta, si cat de nociv poate fi, dar iti pot spune ca unii medici sunt mult prea radicali in privinta asta. Sa nu afle peste ani ca riscul ar fi fost mult mai mic... Oricum, discutia de mai sus cu medicul respectiv mi-a dat ceea ce vroiam, curajul de a face un bb, care e bine mersi si are toate degetelele si manutele, se dezvolta normal. Eu cred, ca si in privinta altor motive, ca decizia este numai a ta, si nu trebuie sa o ia altcineva in locul tau, chiar daca este un doctor. Va pupam, Gio si bb Taisia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...