Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre glumele romanesti - fete din diaspora


Recommended Posts

Buna fetelor, Iata "problema" : glumele romanesti nu-mi mai spun nimic, nu le inteleg si de aceea nici nu prea ma duc la spectacole romanesti cu comici si nu ascult astfel de emisiuni la radio (prin internet). De vina e faptul ca am plecat de multi ani din Romania si as dori sa stiu daca si voua vi se pare sa gasiti glumele "lor" insipide si aceasta dupa cit timp de diaspora ? Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pai da, mai ales la cele cu tema politica, e normal ca nu prea mai esti la curent cu ce e prin tara. Mi-a povestit o cunostinta ca in primul an aici s-a dus la un spectacol cu Divertis si avea senzatia ca era singurul care radea din sala, ceilalti nu prea pricepeau. Cu cativa ani mai tarziu, s-a dus din nou la un spectacol cu ei si nici el nu prea mai intelegea glumele dar aia de la Divertis vazand ca sala nu prea coopereaza au improvizat alt spectacol cu situatia din State. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca ma bag si eu ca m-ai lovit unde ma doare, ca sa zic asa. Problema nu e cu tine sau cu cei plecati, problema e ca cu exceptia celor de la Divertis, care chiar atunci cind nu au mare lucru de spus mai compenseaza prin talentul lor - dar majoritatea glumelor lor sint cu tenta politica si daca nu esti la curent e normal sa nu intelegi - cu exceptia lor, ziceam, emisiunile de umor din Romania au ajuns sa fie extrem de slabe, stai si tot astepti sa-ti vina sa rizi si nu se intimpla nimic!!! Asa zisul "umor" este de o calitate indoielnica si probabil ca raspunde bine la gusturile publicului telenovelelor si filmelor indiene cu care sintem sufocati in ultima vreme. Asa ca parerea mea e ca baiul nu e la tine... e la "ei"!!! Numai bine, Catalina. This is the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sint plecata de 11 ani din Romania si am aceeeasi problema, pe linga faptul ca de multe ori nu inteleg glumele, de putine ori cind inteleg nu mi se par comice. Stiu sigur ca se datoreaza faptului ca nu mai stau in Ro, de curind eram intr-un grup de romani, veniti aici temporar, deci proaspati din Romania, si pusesera o caseta audio cu nu stiu ce grupuri care faceau glume, toata lumea ridea, iar eu ma miram ce gasesc de ris...[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, nici mie nu imi mai plac glumele politice. Nici macar cei de la Divertis nu imi mai plac. Au fost si pe la noi si a fost tot asa, a trebuit sa adapteze putin bancurile si nu prea au avut succes. Doru Octavian Dumitru mi se pare un dezastru. Motivele cred ca sunt cele pe care tocmai le-au mentionat fetele, dar nu stiu, cred ca mai este ceva pe langa asta, cei care faceau glume pe vremuri mi se pare ca au ramas pe undeva in urma cu stilul lor. Am impresia ca Divertis si-a pierdut ceva din popularitate si in Romania, daca nu mai insel eu. Totusi, ma uit in fiecare zi la Protv pe computer si au aia niste showuri, unul al lui Calinescu (care nu imi mai place deloc-deloc), Vacanta mare (nici astia nu imi plac), Casatorie de proba (asta o mai gust dc. sunt atenta, dar nu e prea amuzant) si La Bloc (asta imi place-e ca un fel de Fam. Bundy). Numai bine! ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...