Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

S-a nascut o printesa in Olanda!


Recommended Posts

Ieri seara printesa Maxima a Olandei a nascut o fetita si intregul popor s-a bucurat ca si cum ar fi fost o mare familie...Ce frumos ar fi daca fiecare copil ar avea parte de o asa mare iubire ca aceasta micutza printesa![flo][flo][flo] Va doresc numai bine tuturor mamicilor si tuturor bebeilor, Lena [nl]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Tocmai am vazut-o la stiri pe mica minune. Este tare dragutza. Sa-i dea Dumnezeu sanatate! Din pacate nu toti copiii au parte de dragostea parintilor. Eu am vazut asta vara copii abandonati la nastere in spital si o saptamana nu mi-am revenit gandindu-ma la soarta lor. E trist! Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi-hi, io am vazut printesa in ziar, azi dimineata :))))) Cica a fost nascuta natural, are 3300 g, tatal a scos-o in fata ziaristilor la cateva ore dupa nastere, declarand ca plesneste de mandrie :))). Cica parintii nu au vrut sa cunoasca sexul bb-ului inainte de a se naste :)))) Bucurie mare in Olanda, din cate am mai citit, ei?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Printesa se numeste Catharina Amalia Beatrix....si restul numelui l-am cam pierdut in vint.... colegii mei s-au mirat cind le-am spus ca Amalia e un nume obisnuit in Romania, lor li se pare foarte deosebit(exista insa, desigur, Catharina si Amalia de rigoare din istoria Olandei, de Bea ce sa mai spun....) Amalia va fi numele folosit pentru micuta... e o frumusete mica, si intr-adevar e nemaipomenit sa vezi peste tot steagul Olandei, artificiile, bucuria oamenilor, ca li s-a nascut o printesa....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaaa, mare sarbatoare in Olanda! S-a nascut fiica printului mostenitor, mica printesa, viitoare regina! Maxima a nascut natural, fetita a cantarit 3310 gr si 52 cm lungime. Willem-Alexander a aratat-o lumii intregi si a spus :"ca e cel mai frumos bebe din lume!" S-au deschis registre la principalele palate din Haga si A-dam unde cei care doresc pot lasa cateva randuri, precum si cutii speciale unde se pot pune carti postale. Cred ca o va chema Katerina Amalia, asa am inteles de la Tv dar inca nu s-a dat o pozitie oficiala. Eu am citit cu ceva timp in urma ca vor avea o fetita, deci s-a stiut dinainte. Dana PS Am scris in acelasi timp cu Iris, o cred pe cuvant ca numele printesei este....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subiectul acesta imi aduce aminte de nasterea printesei japoniei.In 2000 la 1 decembrie. Si aici a fost la momentul respectiv mare tam-tam.Dar sa fiu sincera eu nu inteleg ce atata desfasurare.Fiecare copil este un print s-au o printesa pt familia in care se naste .Si cand ma gandesc ca se nasc mii de copii zilnic poate milioane cine stie ,eu una sigur nu stiu nr nou nascutilor zilnic,dar oare ce soarta au toti acesti bebelusi?Stim cu totii ca nu toti vor avea o soarta buna.Eu ma intristez numai cand ma gandesc la copii ce vor suferi ,la cei ce deja sufera. Si copii famililor regale sunt tot copii,la fel ca si ceilalti ,nu au nimic in plus ,nimic in minus la nastere.Diferenta va fi pe parcurs ,adica o soarta mai buna ,o viata lipsita de griji. De aceea eu cred ca fiecare copil e la fel,nu exista diferente ,toti sunt printiii sau printesele familiilor in care se nasc. Multa sanatate printeselor din toata lumea ,cele nascute in familii regale dar si printeselor si printilor nostri ,copii nascuti in familiile oamenilor de rand.Ei sunt toti puii nostri,razele noastre de soare! Nicole&Amira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Da chiar ca aveam o mare grija, de nu pot sa dorm noaptea! S-a nascut o printesa! Si ce daca?! Copii se nasc tot timpul. Cui ii pasa cu adevarat de ce se intimpla in familia regala?! Daca se nastea o fetitza a unui tzigan nu mai jubila "toata Olanda"! Ce treaba avem noi ca romani cu cine mai naste prin familiile regale din alte tzari? Ne simtim mai bine integratzi ca emigranti daca cadem in extaz cand un membru al familiei regale din tzara adoptiva are vreun mostenitor?! Nu cred. .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by AK
Da chiar ca aveam o mare grija, de nu pot sa dorm noaptea! S-a nascut o printesa! Si ce daca?! Copii se nasc tot timpul. Cui ii pasa cu adevarat de ce se intimpla in familia regala?! Daca se nastea o fetitza a unui tzigan nu mai jubila "toata Olanda"! Ce treaba avem noi ca romani cu cine mai naste prin familiile regale din alte tzari? Ne simtim mai bine integratzi ca emigranti daca cadem in extaz cand un membru al familiei regale din tzara adoptiva are vreun mostenitor?! Nu cred. .
Pentru ca hannen a spus mai sus ca toti copiii sunt la fel, mi se pare natural asa cum ne intristam cand unul sufera tot la fel de natural este sa ne bucuram cand se naste sau ii este bine, indiferent unde se afla. Poate nu ne simtim mai bine integrati ca emigranti dar cu siguranta ne simtim mai bine integrati ca oameni[V] Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...