Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by oana cretu
As vrea sa stiu si eu care este regimul montignac, care il faceti voi. Nu ma injurati, pls! Merci! Va pup!
Uite niste linkuri: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4847 http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=16923 http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=3182&SearchTerms=Montignac Spor![:)] [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Am citit acum despre voi si as vrea si eu sa inteleg despre ce regimuri vorbiti. eu am nascut in iunie si dupa nastere nu am reusit sa slabesc prea mult. Am acum 71kg si e mult daca ma gandesc ca am plecat de la 60 kg. Spuneti-mi ce anume sa urmez si eu. Rosa despre ce regim spui ca da rezultate? multumesc Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa stiu daca exista un medicament usor care sa-mi scada pofta de mancare pt ca am copil de 9 luni si pe nimeni care sa-l ingrijeasca pana as sta eu la sala de sport sau masaj.Ceva cu vitamine, nu ma pricep ca nu am avut nevoie dar acum am cu 2 masuri in plus la pantaloni cu numai 4 kg in plus.[xx(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De maine ma apuc si eu serios de montignac si trag nadejde ca am inteles bine despre ce este vorba, avand in vedere ca nu am cartea. Dar... M-am uitat la reletele montignac de "la bucatarie" si iar am ceva nelamuriri. [bang] Androix, tu ai luat retelete de dulciuri din carte??? Nu ma intereseaza dulciurile in sine (hmmm), ci principiul! Ce nu inteleg eu este cum de este permis romul cand alcoolul este interzis si de ce se poate face spuma de fructe combinandu-le cu branza si mai stiu eu ce cand eu am inteles ca fructele nu se combina cu nimic. Sunt taaare nedumerita! [q] Probabil ca ai voie sa papi asa ceva in faza a doua...sau cum? O reteta postata de Otilia este cu paine prajita etc etc si ulei de masline! Pai cum asa?!? [q] In plus as vrea sa va intreb daca intr-o salata ai voie sa pui zeama de lamaie. Vreau sa-mi fac maine o salata cu ton, salata verde, rosii, ulei de masline si...daca este voie, lamaie. Este voie? Este fruct stiu, dar... Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia,noi am tinut regimul asta acum un an si-am slabit eu 13kg si sotul 16.Asta in decursul a 4-5 luni.Dar mentionez ca n-am tinut regimul strict de tot,in schimb mergeam la sala macar de doua ori/saptamana.De ce cred ca functioneaza?Pt.ca timp de doi ani,dupa ce-am nascut-o pe veve am incercat toate metodele posibile(inafara de pastile miraculoase),de la slim fast si supa de varza la infometare si nimic n-a mers....Chiar acum ma gandesc s-o reiau,chiar daca nu chiar asa strict din cauza sarcinii;dar din aprilie Montignac scrie pe mine![:)] [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, am stat in umbra, mi-am notat, am incercat... si pana la urma m-am alaturat voua. Majoritatea vad ca sunteti slabute fata de mine... acum am cu 20 de kg mai mult decat in facultate... nu visez pana acolo, dar macar 10. Fiind predispusa genetic la ingrasare toata viata am tinut tot felul de regimuri. Concluzii: - sportul da cele mai bune rezultate - trebuie sa-ti schimbi total felul de manca - fara dulciuri... nici macar o bucatica mica Dar... voi cum faceti cand sotul va roaga la ora 22 sa-i preparati o delicioasa omleta cu cascaval si carnaciori? Si nici timp de sport nu mai am... desi solutia cred ca am gasit-o... vin pe jos la serviciu. Sunt trei km de la mine de acasa pana la serviciu pe care ii fac in jumatate de ora. Am inceput sa beau 2,5 litri de apa/zi. Fara dulciuri... incerca sa tin regim. Si de doua saptamani.... doar un kg. Sanatate multa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...