Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (8)


vilma

Recommended Posts

Buna Dimineata Fetelor Claudia poti pune linistita lamaie in salate.In cartea mea de retete majoritatea salatelor sunt cu lamaie.Pentru anumite salate poti pune si o lingurita de mustar (dar fara zahar).Dulciurile sunt sigur pentru faza a 2-a.Si eu am o gramada de retete dar nici ca m-am uitat prin ele. Apropos..acum ca am fost in tara am facut un sondaj prin magazine si am gasit asa: fulgi de cereale fara adaos de zahar (echivalentul ptr müsli pe care il mananc eu aici) si spaghete din vollkorn.Eu am luat la mine ca m-am stresat ca nu gasesc in tara.[:D] Emilia draga..eu am plecat cu 25 kg adaos fata de greutatea mea normala care ar fi 65.Desi am un 1,65 am oasele asa de grele ca la 50-55 as arata nasol rau.De fapt de pe la greutatea aia un cretin de medic m-a umflat cu vitamine ca de..eram bat.Pana acum am slabit 13 kg tinand Montignac.Iar dulciuri in primele 2 luni si jumatate de dieta nici n-am atins. Cu sportul ce sa zic..sunt o lenesa din fire si la sala mi se pare monoton.Ma mai duc dar placerea mea e sa patinez.Ieri am fost 2 ore pe gheata si eram uda fleasca. Chestia cu omleta..hmmm..eu am azi de facut ciocolata de casa ca are sotul pofta.O fac si asta e.Un pic de ambitie trebuie. Bafta tuturor in continuare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dinana sarumana de lamuriri, pai eu credeam ca am voie orice combinatie din lista de alimente permise..... She wolf cand am zis de tochitura era fara mamaliga, adika numai carnea prajita. am mai citit in carte si am vazut ca desi nu interzice grasimile totusi recomanda cat mai putine..... si uite asa dintr-o dieta simpla treaba se complika. am slabit 1kg intr-o saptamana desi am papat tochitura si multe alte grasimi, varza calita si carnati[il] . m-am cantarit sambata, nu fakusem 80 de kg. cum am crezut .... acum am 75kg da sunt abia la inceput si nu stiu cat rezist mai ca mor de pofta sa pap o pizza [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offff! Eu de azi am trecut, din nou, la disociat. Spor la slabit, tuturor!
quote:
Originally posted by aresina
As vrea sa stiu daca exista un medicament usor care sa-mi scada pofta de mancare pt ca am copil de 9 luni si pe nimeni care sa-l ingrijeasca pana as sta eu la sala de sport sau masaj.Ceva cu vitamine, nu ma pricep ca nu am avut nevoie dar acum am cu 2 masuri in plus la pantaloni cu numai 4 kg in plus.[xx(]
Aresina, bine ai venit si spor la slabit! Daca mai alaptezi, nu tine nici o dieta si nu lua nici un medicament de slabit. Mai ai putina rabdare, ca ai timp suficient. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by she_wolf
Supele si ciorbele sunt ok, dar, daca au carne nu trebuie sa le mai pui taitei, orez sau galuste (gris). Combinatia rosii cu branza si bacon este ok din punctul de vedere al disocierii, dar... Androix, tu ai luat retelete de dulciuri din carte??? Nu ma intereseaza dulciurile in sine (hmmm), ci principiul! Ce nu inteleg eu este cum de este permis romul cand alcoolul este interzis si de ce se poate face spuma de fructe combinandu-le cu branza si mai stiu eu ce cand eu am inteles ca fructele nu se combina cu nimic. Sunt taaare nedumerita! Probabil ca ai voie sa papi asa ceva in faza a doua...sau cum?
Claudia, atentie! toate astea sunt interzise in forma lor rafinata! Deci numai orez, paste si cereale integrale. In ce priveste combinatia fructe cu branza: Retetele sunt luate dn cartea de retete si sunt admise in prima faza. In capul meu este acum o mare varza![alcool][alcool][alcool] Este adevarat ca, caisele nu sunt mentionate in citatul de mai jos, dar reteta este luata din cartea cu retete. Maine o aduc si pe aceea la munca si poate le descurc io cumva, sau astept si alte opinii. Oricum principiul este urmatorul: "Exista anumite fructe al caror procent de glucide este atat de mic incat nu este nici un inconvenient daca le-ati manca in FazaII chiar si in fiecare zi, daca va plac. Acestea sunt capsunile, zmeura si murele. Daca masa dumneavoastra este autentic una proteino-lipidica, le puteti adauga smantana. Dar fiti atenti, fara zahar praf, ci - la nevoie - cu zaharina." - m.montignac "ma hranesc deci slabesc" Azi reincep lectura pentru ca spre rusinea mea [:I], am cam uitat ce am citit prima data si, in plus fata de asta la prima lectura mi-au scapat cam multe aspecte. Va pupicesc pe toate si sa avem spor la slabit! [flo][flo][flo] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxandra, bine ai revenit! ma bucur sa aud ca iti este mai bine cu mana si ca ai scapat de gips![cool] Deci, am uitat sa va zic: de azi nu numai ca citesc iar cartea lui montignac ci m-am si apucat de regim! Tot de azi, am reusit sa-l pun si pe sotiorul meu la regim. "Sotior" nu prea este un cuvant potrivit pentru un domn in greutate de 103kg la o inaltime de 175cm, nu? [grasa] Oricum sper sa nu ma triseze cand merge la munca, nu de alta dar, zau, ca nu am vazut in viata mea un pofticios mai mare ca el! Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ies la raport : dupa prima saptamina sint la -1. Desi nu pare mult, se simte pe haine si asta imi ridica moralul. Din toata metodele incercate, regimul asta mi se pare cea mai acceptabila varianta pentru ca nu te infometezi si nu visezi la cina imediat ce ai terminat prinzul. Dulciurile le suplinesc cu iaurt cu dulceata si cu prune si caise uscate. Deocamdata vad ca merge. In carte zice ca ai voie sa bei un pahar de vin rosu la masa si recunosc ca am baut, oare e bine? Stiu ca alcoolul si berea sint complet interzise, dar vinul e ok. Am citit bine? rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Emilia
Dragele mele, mica Dar... voi cum faceti cand sotul va roaga la ora 22 sa-i preparati o delicioasa omleta cu cascaval si carnaciori?
Il inchizi in bucatarie si te duci sa-ti bei ceaiul de seara in liniste....[grasa][grasa][:D][:D][:D] Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga fetelor va anunt cu nespusa bucurie[:D] ca am scapat de 1 kg cat am pus cat am fost in tara. Asa ca acum o iau frumos de la inceput si abia astept sa vina vara. Rosa paharul de vin e admis numai in faza 2.In prima faza nu ai voie deloc bauturi alcoholice. Inca ceva...la mine in carte scrie sus si tare ca in prima faza nu e voie nimic dulce.Ca deserturi: iaurt sau branza.Iar iaurtul sa fie fara fructe (contine zahar).Nu de alta dar vad ca au fost ceva discutii.Cartea in romana nu am mai gasit-o (o aveam undeva prin casa) dar pp ca asa scrie si acolo. Pupici si bafta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au trecut doua zile de cand m-am apucat serios de treaba si deocamdata ma simt bine, totul pare ok. Nu stiu cum stau lucrurile cu kg pentru ca nu vreau sa ma cantaresc pana lunea viitoare. Sper sa rezist pana atunci tentatiei de a ma cantari! [:D] Veve, suna foarte bine!!! Minunat, chiar. De asa ceva am eu nevoie si sper sa functioneze. Androix, daca mai afli ceva interesant sa ne spui si noua, pleaseeee!!! Nu stiu de ce am pomenit de taiteii aia, ca doar stiu ca numai fainuri integrale sunt permise. [alcool] Alina, scuze, n-am inteles despre ce tochitura este vorba...totusi, tochitura fara mamaliga, cred ca poarta alt nume... Oricum, nu pare atat de greu de tinut regimul asta, problema este ca am impresia ca trebuie sa cam gatesti, chestie care nu ma prea incanta, dar ce sa fac? Monica, felicitari! Eu n-am scapat de nimic pana ieri dimineata! [bang] O sa scriu zilele urmatoare la "bucatarie" ce-am mai mancat, sa-mi spuneti daca gresesc undeva. Poate scrieti si voi, sa ne mai inspiram una de la alta. Nu ca n-ar fi deja destule retete acolo, dar... [pup] Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasele mele slabute si dragi, Bine v-am regasit! M-am intors abia ieri din tara, dupa, deh, o luna de absenta, asa ca profit de ocazie sa va urez un an nou minunat, mai sanatos si cu mai putine kilograme. Hai sa nu va mai fierb si sa va dau vestile mele. Promiteti-mi sa nu ma urati, insa eu am mai slabit un kilogram si ceva in luna asta, desi am consumat alimente mai grase si chiar interzise in cantitatile ingurgitate de mine. Asadar de la 64 cu cate am plecat am acum 62 si ceva. Ma apropiu cu pasi siguri de obiectivul meu care esra initial de 59 si care de curand a scazut la 58. Asta pana in data de 18 martie, ziua mea, cand am promis sa fiu o alta femeie. Am si inceput, printr-o tunsoare noua, prin niste haine traznet pe care mi le-am cumparat din CLuj si, n-o sa va vina sa credeti, mi-am vazut si visul viewtii mele implinit, odata cu cizmele mele lungi de piele, care acopera pulpa!!! Va amintiti oful meu, nu? Ei , e drept ca sunt calapod special pentru femei cu pulpa mai groasa, insa nici ca-ti dai seama cand le vezi in picioare. Am mers pe jos prin frig in fiecare zi, ca deh, aveam condica de semnat in magazine in fiecare zi, pelerinaje ce s-au soldat si cu 2 rochii traznet, una scurta, sac, pentru nunta ce o avenm anul asta. Pe scurt, sunt hotarata sa fac pe toate de aici sa se ingalbeneasca de invidie. Haideti sa va spun ce am descoperit in tara in materie de adjuvante pentru slabit. In primul rand ca Formula-as este revista ema de capatai si de acolo incerc cat pot de multe remedii naturiste pentru diferite afectiuni. Ei (aici fetele din tara o sa fie avantajate), scrie acolo despre tinctura de fructe de soc, care se gaseste la magazinele cu plante medicilale in sticla de 200 ml, fabricata de Dacia Plant, si care este un miracol in curele de slabire. Credeti-ma ca eu am incercat pana mi s-a terminat o sticla si cand am venit mi-am facut provizii. Se ia in dije progresive, 1 lingurita in prim azi la ora 6 pm. 2 a doua zi si tot asa pana se ajung la 7 lingurite de licoare magica. Doza de 7 linguriter zilnic se mentine o luna si credeti-ma ca am slabit in perioada cat il luam vazand cu ochii. Sa fi fost si efectul mersului pe jos nu stiu, insa eu sunt extaziata de produs. Are un gust bun, usor alcoolic si ca urmare azi incep cura de 30 de zile. Am citit lucruri extraordinare despre aceasta tinctura, actioneaza pe planuri diverse, fructele de soc fiind unul dintre produsele cu efectele cele mai puternice din flora noastra nationala. Mi-am cumnparat si cartea cu Montignacul, o sa o citesc si va spum impresiile mele. Pana atunci ne recitim curand. Inca o data, ma bucur foarte tare ca putem vorbi din nou. Spor la treaba tuturor si imbratisari. scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...