Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (8)


vilma

Recommended Posts

Monica, la mai mare! Ce repede ai intrat in paine, cum se zice! Dar nici eu nu m-am lasat si se vede! Deja acul cantarului a luat-o iar in jos: rapotez cu mandrie 79 kg fata de 80kg cat am avut dupa sarbatori! [bis][bis][bis] Claudia, si toate fetele care mai sunt curioase in legatura cu retele de dulciuri postate de mine la ratete montignac. Hai ca incepe sa se faca lumina![^] Am cartea cu retete la mine si pot sa ma documentez la sursa! Vedeti ca am facut acolo modificarile de rigoare. In ceea ce priveste amestecatul fructelor cu branza de vaci banuiesc ca explicatia este aceea ca fructele din care montignac propune deserturi sunt sarace in glucide si de aceea acest aspect devine nesemnificativ. Cred [:D] Si ca sa imi faca ziua mai frumosa, sotul meu s-a cantarit si are 101kg acum dupa doua zile de montignac fata de 103kg cat avea inainte de sarbatori.[:-)))]El a mancat mai mult ca mine si a slabit. Pai asta-i dreptate[neand] Am uitat sa il pun pe cantar in prima zi de regim ca sa masuram cat mai strict rezultatele.[bang] Dar nu ma mai gandesc la asta pentru simplul motiv ca sunt super fericita cand vad ca si el are vointa saracutul, si daca pentru mine nu este mare lucru sa mananc zacusca pe cascaval, in loc de zacusca pe paine, pentru el este ceva de neconceput si un bun motiv ca ori sa dea la boboci, ori sa nu manance combinatia amintita. [:D] Va doresc succese constante si sa fim super frumose la vara sa putem si noi sa purtam o fustita mai scurta! [ispita][zana][vampa] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andreea, hmmm, zacusca cu cascaval, ce idee buna. Am si eu o nelamurire, cu carnea. Se poate praji in ulei de masline, sau numai la gratar? M-a ametit cartea asta, ca nu zice clar ce ai voie si ce nu in faza 1. Mamaaa, ca ma omoara gatitul asta in fiecare zi ! Si acum imi dau seama ca mi-am uitat fructele acasa [bang][bang]...si cu cita nerabdare asteptam dupa amiaza sa le maninc [bang] rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scarmanus, bine ai venit! Nu te-am vazut decat acum cand am intrat sa vad ce s-a mai intamplat! De departe esti cea mai tare! Brava! Da-i inainte ca ii dai bine! Rosa, eu am dedus din retetele pe cere le da de exemplu in carte pentru Faza I ca poti praji carnea in ulei de masline, si chiar si in ulei de floarea soarelui, daca o iei pe asa. Uite iar consult "manualul" care zice asa: "Asimilarea grasimilor este perturbata cand acestea sunt amestecate cu glucidele rele, ceea ce are drept consecinta o importanta stocare de energie, sub forma grasimilor de rezerva." In concluzie este permis sa prajesti. Dar atentie cu ce mananci friptura respectiva si mai ales dupa o masa cu carne asteapta cel putin 4 ore pana sa mananci fructe sau alte glucide chiar si bune. Pe de alta parte tot montignac recomanda macar in prima faza limitarea pe cat posibil a prajelilor. Sper ca te-am lamurit. [pup][pup][pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele , haideti sa scriem cat mai multe motive pentru a slabi! De exemplu :sa-mi cumpar haine cu 2 numere mai mici , sa nu ma simt imbatranita cu grasimea pe mine ...si tot ce va trece prin cap.La sfarsit facem un "centralizator" , pe care sa-l punem la vedere in toate locurile periculoase(la frigider , deasupra aragazului , etc). Ce ziceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scarmanus bine ai revenit si felicitari pentru performante si schimbari! Pot sa-ti spun ca nu sunt galbena de invidie [xx(], ci m-ai ambitionat, simt ca am un elan nemaipomenit. Dupa cum spuneam zilele trecute si eu vreau sa arat altfel pana la ziua mea. Nu de alta, dar o sa implinesc 30 de ani si vreau sa arat si sa ma simt ca la 20! [pk] Androix, merci pentru lamuriri, m-am uitat si la retete,la explicatiile de acolo. Succese multe sotului si al meu este convertit, dar nu s-a apucat inca. Rosa, este foarte bine si 1 kg/saptamana. Daca ai merge tot asa si ai slabi 4 kg/luna eu zic ca este super. Mai ales ca, din cate vad, ai mai calcat si stramb. [;)] [pup] Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toni, mi se pare o idee buna sa scriem motivele, drept pentru care eu ma pun pe scris: 1 Ca sa imi placa mie cum arat[vampa] 2 Ca sa imi pot purta hainele pe care nu le port pentru ca mi-au ramas mici si ca sa imi pot cumpara altele noi si frumoase si atunci cand le probez in magazin SA NU MAI PLANG PRIN CABINELE DE PROBA![q] 3 Ca sa-mi uimesc toate prietenele care avand greutatea ideala mi se vaita ca sunt grase[neand][starwars][:(!] 4 Ca sa nu ma fac cat un tanc daca voi ramane insarcinata si sa fiu o gravidutza sexy [gravi] 5 Ca sa merg la vara la mare si nu numai sa nu imi mai fie rusine in costum de baie ci chiar sa fiu mandra de cum arat![olala] 6 Si nu in ultimul rand sa ma simt eu mai sanatoasa si mai usoara! [pup][pup][pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, Am vazut ca am scris ceva ce poate creea neintelegeri, asa ca reformulez: vreau sa le fac pe astea din Cipru sa se ingalbeneasca de invidie, mai ales pe 2 dintre "scumpetete" de verisoare ale sotului ce vor sa vina din State, care sunt oricum invidioase pe mine ca orice as face tot sunt mai draguta ca ele (asta mi-a spus-o sotul meu iubit[:D]). Pe voi va iubesc si nu am nici un motiv sa ma laud cu realizarea mea, vreau doar, in masura in care pot, sa va incurajez si pe voi. Sa va scriu si eu motivele pentru care vreau sa slabesc: 1. Vreau sa ma simt bine in pielea mea cand sunt in costumul Evei. 2. Vreau sa ma simt bine cand sutn in pat in costumul Evei[V] 3. Vreau sa-mi gasesc exact bluza sau rochia care-mi place exact pe masura mea, si astfel shopping-ul sa nu mai fie un motiv de a fi deprimata. 4. Nu vreau sa traiesc pentru a manca, ci sa mananc ca sa traiesc. 5. Vreau sa descopar oase din corpul meu de a caror existenta ma indoiam. 6. Vreau sa slabesc acum, cand e usor, nu la 50 de ani cand va fi un efort titanic, ca sa 7. Vreau sa stiu si eu cum e cand ai pentru prima oara in viata greutatea corecta si nu esti supraponderala. Acestea fiind spuse, inapoi la dieta si miscare. Nu stati cum nu sta apa, fetelor, orice ca sa va tina departe de ispite! Spor la treaba tuturor. Cu mult drag, scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] Pai, Scarmanus, cand ai zis "pe toate de aici" am crezut ca te referi la noi, nu de alta, dar pentru a ne ambitiona, asa cum mi s-a intamplat mie! [:-)))] Am simtit ca ai un tonus foarte bun si asta mi-a dat curaj. [:)] Motive: 1. Vreau ca la 30 de ani sa arat si sa ma simt tanara si frumoasa! A se citi slaba. 2. Vreau neaparat sa intru in niste haine mai vechi (aproape noi!), dar tare faine. 3. Cand pun ochii pe ceva care arata bine pe manechin sa nu se uite vanzatoarea zambind (hmmm...) la mine. [:(!] 4. Vreau sa renunt la anumite obiceiuri alimentare nu intocmai sanatoase. 5. Sa nu ma mai bata la cap mama, prietenele si vara-mea pe tema asta! 6. Sa fiu supla la vara pentru ca vara viitoare (2005) ma bate gandul sa fiu iar [gravi] 7. Daca ma voi hotara sa mai fac un BB, vreau sa incep sarcina avand greutatea ideala. Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...