Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (8)


vilma

Recommended Posts

Buna,frumoaselor! Iaca,imi iau si eu inima in dinti si ma bag in seama pe aici,pentru ca deja am ajuns disperata! Dupa ce v-am urmarit cateva luni de zile,vreau sa ma alatur voua in lupta cu kilogramele.Nu sunt mamica,desi intentionez sa fiu,dar vreau mai intai sa ajung sa imi consider organismul destul de sanatos si pregatit pentru asta. In ultimii trei-patru ani am "luat" in greutate vreo 25 de kg,de 10 am reusit sa scap incepand cu vara trecuta,dar acum m-am ambitionat foarte tare si vreau sa revin la 50 de kg.Iata si o "spicuiaiala" din zecile de motive pentru care vreau sa slabesc: 1.Sa nu mai fiu complexata de corpul meu atunci cand fac dragoste cu iubitul meu si sa imi fac curaj sa aprind in sfarsit lumina!! 2.Sa pot sa port haine normale si sa imi iau lenjerie intima ultimul racnet,fara sa ma mai gandesc daca imi sunt prea mici. 3.Sa ma recunosc in fotografii,pentru mi s-a intamplat si lucrul asta-sa nu imi vina sa creada ca eu sunt grasuna aia desfigurata din poza. 4.Sa nu mai aud comentarii de genul:Asta daca pica,face groapa.. [:(!] 5.Sa nu ma mai uit cu jind la toate gagicile superbe,iar eu inghit in sec cand le vad.. Si lista ar putea continua mult si bine,dar ma cam opresc aici [:)] Imi pare nespus de bine ca am dat peste voi si cred ca daca ne vom sustine una pe alta vom avea rezultate si vom scapa in sfarsit de acest complex. Va pup si mult succes!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bang][bang] Fetelor, dau raportul!!!! Am reusit sa dau jos un kil, mancand un Montignac usor trisat, dar....dupa 4 zile in care cantarul nu s-a miscat, au urmat 2 in care seara am mancat f. f. f. putin( iaurt, un pic de supa, asa ceva) Imediat am slabit un kilogram.Cred ca e f. important sa manmcam putin seara.Nu cred ca slabesc inca unul pana marti...adica nu sper... Insa ma apropii usor de greutatea ideala, mai am 3 kile si ajung la 48. Pentru cele carora li se [are putin, eu am 1.61 sai 62 , nu stiu exact, si oase f. usoare.Asa ca la 48 arat normala spre subtire, nicdecum slaba...[bang][bang] Motive pt a slabi: Ar fi in principal unul singur, sa-mi placa de mine cand ma uit in oglinda!!!Restul vin de la sine.[cool] Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt. Scarmanus: Unde ai gasit tu in Bucuresti tinctura de flori de soc, ca eu am incercat aici in Ploiesti si nu am gasit-o deloc. Daca mi-ai spune un loc unde o are, as ruga pe cineva sa-mi aduca...Multumesc anticipat! PS. Cat costa o sticluta si cate zile iti ajunge? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Laura, Eu cand ma duc ACASA ma duc la CLuj, nu la Bucuresti, asa ca eu de acolo am luat-o, de la un magazin de plante medicinale. Regret ca am aruncat prospectul unde poate as fi gasit un numar de telefon sau ceva asemanator sa ti-l dau ca sa-ti poti face rost de licoare, totusi, poate dai tu cumva de ea. Elixirul este fabricat de laboratoarele Dacia Plant de undeva din judetul Cluj, si este imposibil sa nu o gasesti la magazine de genul celor amintite mai sus. Incearca si la cele cu produse naturiste. O sticluta contine 200 ml, costa cam 130.000 lei si eu cred ca iti trebuie 2 macar ca sa urmezi "tratamentul" (care atentie, este si unul de dezintoxicare a organismului), la modul si la dozele amintite. Eu am terminat-o pe prima cam in 2 saptamani, insa eram la doar o saptaman de 7 lingurite de extract pe zi, iar in total ai nevoie sa-ti ajung o luna. Orisicum, rezultatele se vad aproape instantaneu, asa ca poate ca iti va da un start bun si o sticluta numai. Una peste alta, azi am probat toate rochiile mele, bune de toate marimile, si am descoperit beata de fericire ca toate imi sunt mari. Azi am greutatea pe care nu am avut-o cred ca din clasa a sasea, asa ca ma simt minunat. E timpul pentru sculptatul corpului acum, mai ales a picioarelor, asa ca sa vad ce pot face in directia asta. Fetelor, de voi ma simt mai apropiata, asa ca va rog sa-mi dati niste sfaturi de incurajare cu privire la jobul pe care tocmai l-am obtinut. Incep de maine si tremur toata de frica... Subiectul o sa-l postez tot aici, la "generale". Va sarut sa ne recitim curand. Aaaa, pe monica a vazut-o cineva? Ca mi-e dor de ea. scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor Oau ce atmosfera optimista e la noi aici!!!!!! Si cred ca nu gresesc cand spun ca o datoram lui Scarmanus.Nici nu stii ce ma bucur pentru tine!!!![pup] Si iti doresc mult succes si in continuare. La mine merge bine, am mai scapat de un kilogram asa ca am ajuns la -14.Vad ca s-au insirat motivele pentru care vrem sa slabim.Stati asa ca dau si eu cu subsemnatul: 1. vreau sa fiu sanatoasa tun pentru ca la anul ne gandim la primul nostru bebe. 2. vreau ca anul asta de ziua mea (20 martie) sa pot purta o rochie la care pana acum doar am indraznit sa visez. 3. vreau sa fiu multumita de mine. Noi am facut week-endul asta un an de casnicie si am fost plecati.Am petrecut cu tot dichisul: camera la hotel, restaurant superrrr fain, si eu normal lenjerie super sexy.Normal mi se pare acum , ptr am mai slabit si intru in ele si nu arat de o iei la goana.In orice caz, m-am simtit foarte bine in pielea mea si abia astept sa scap si de restul de 11 kg si atunci cred o sa plesnesc de bucurie. Pupici tuturor si nu va lasati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult, Scarmanus, o sa incerc sa o mai caut prin imprejurimi, daca nu, poate gasesc pe cineva din Cluj sa ma ajute. As vrea vreo 3 sticlute, sa fiu sigura ca reusesc. Tu ai continuat si cu a doua sticluta? Cat ai slabit cu ea? De cat timp o iei? E si laxativa licoarea asta? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor! Fiind luni am iesit la raport. Asadar, cantarul arata 1.5 kg mai putin. Uraaaa, uraaaaaa, uraaaaaa!!! Inca n-am ajuns nici la greutatea dinaintea Sarbatorilor, dar sunt multumita, mai ales pentru ca, pe langa faptul ca n-am flamanzit deloc, ba dimpotriva, sambata seara am cam calcat stramb. [hop] Amanuntele sunt de prisos... Addicted, bine ai venit printre noi. Tu ce regim tii sau ai tinut? Jos kilogramele!!! Spor la treaba! [pup] Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...