Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (8)


vilma

Recommended Posts

Scarmanus,am gasit, in sfarsit, aici in Ploiesti tinctura de soc, dar la 50ml. Am luat 5 sticlute pentru inceput. Tu cand ai observat ca are efect? Dupa cate zile? De diseara insep sa iau. Acum am 58kg, dar tare as dori sa ajung macar la 53-54KG (am 1.62m). Tu la cat ai ajuns? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor care tineti Montignac, voi ati mai auzit de cineva care sa nu slabeasca cu regimul asta? Daca nu, uitati-va bine la mine [bang][bang] Tin de doua saptamini si am numai -1. Am recitit si cartea de vreo 2 ori si jur ca n-am calcat strimb. Am inceput sa intru la idei[V] Am fost si la doctor si mi-am facut niste analize, acum astept rezultatul, sa vad daca n-am vreo dereglare hormonala. Eu continui oricum, dar nu mai acelasi elan ca voi [:(] rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Dati-mi voie sa ma prezint, ma numesc Tamara si am nascut acum 9 luni o pereche superba de gemeni. Care pereche a lasat urme adanci :-P pe fizicu' meu de odinioara, transformandu-ma destul de mult. In afara de vergeturile groaznice, am si pus in sarcina ceva kg pe mine. De la 59-60 (1,77 cm)cate aveam am ajuns la 85, iar dupa nastere am ramas pe la 70. Am luat Herbalife si mai am 65. DAR NU LE SUPORT! Asa incat m-am decis sa intru in clubul vostru, daca ma primiti! Vreau sa ma lamuresc cu Montignacul asta si sa ma apuc si eu de regimul acesta de viatza. Va multumesc pt. atentie si revin cu intrebari Tamara si gemenii http://community.webshots.com/user/tamarutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, felicitari si da-i inainte! Ioana, bine ai venit pe[dc] si pe forumul femeilor puternice si ambitioase care lupta cu kilogramele. Iti urez succes in cura de slabit! Rosa, draga mea nu te descuraja! Iti citez din carte: " Trebuie sa determinati numarul de kilograme pe care le aveti in exces, fiind constienti de faptul ca fiecare organism are o sesibilitate proprie. Exista mai multi factori care pot explica diferenta: sexul, varsta, trecutul alimentar, istoricul dietetic, ereditatea. De aceea, este greu de spus cate kilograme veti putea pierde intr-o saptamana. Pentru unii, va fi un kilogram, pentru altii mai putin. In alte numeroase cazuri, s-ar putea obtine o scadere importanta la inceput, apoi una mai lenta. Nu fiti nelinistiti daca, pentru dumneavoastra, acest proces va fi mai lent decat la o alta persoana din anturaj" Asa ca nu te descuraja si nu renunta, da-i inainte ca rezultatele nu vor intarzia sa apara! Intradevar se poate datora si unor dereglari hormonale ceea ce iti doresc sa nu se confirme. In orice caz scrie cam ce mananci tu la "retete montignac" pe forumul "in bucatarie" poate totusi tie ti-a scapat ceva si te putem corecta, eu stiu? Despre mine nu va pot spune noutati, acul a intepenit tot la 78kg deocamdata dar imi propun vreo doua zile "regulamentare" rau de tot ca sa-l urnesc spre 77kg. Va pup[pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit,Tamara![flo] Daca si ce ai tu sunt urme adanci...As vrea si eu de-astea![:D] Sunt pe la pagina 7 niste linkuri Montignac(prezentare si retete)...Succes si spor la pierdut "urme"![:)] [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veve, nu fii rea cu mine :-), ma! Ma refeream la vergeturile adanci mai mult :-P..... Kilogramele in plus nu se vad foarte tare pentru ca sunt inalta, dar burtica si soldurile n-au ce cauta totusi[bang] M-am documentat unde spunei tu...ce ma intereseaza acum e sa bag la cap grupele de alimente. Ai cumva idee daca s-au postat si liste, pe categorii. si mai am o sugestie fetelor....ce-ar fi sa postati separat "Montignac: Ce-am mancat azi?", asta ca sa ne inspiram si noi cele incepatoare....Ma gandesc la un rezumat fulger dimineata-pranz-seara, semnat si parafat :-) cu nume kg acutaule si kg dorite, plus realizari. Ce ziceti? va multumesc Tamara si gemenii http://community.webshots.com/user/tamarutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tamara, bine ai venit la cum slabim! Spor la dat jos burtica si soldurile! Mai, dar ce pereche frumosa de gemeni ai, mandra mamica! Referitor la ce ai spus tu cu "motignac: ce am mancat azi?" noi am facut ceva de genul asta la "retete montignac" la forumul in bucatarie". |Tu zici sa facem unul separat aici? Nu mi se pare o idee rea. Voi celelalte fete ce parere aveti? Eu una sunt neagra de furie si m-am hotarat sa va spun si voua de ce. De ceva vreme ma tot chinui sa cobor sub 78-77 kg dar se vede treaba ca in weekend imi cam fac de cap mai ales de cand mi-am convins sotul sa tina si el. Si de teama sa nu se lase pagubas de tot, in weekend mai facem exceptii de la regulile de aur. Si uite asa ma trezesc eu ca in loc de 78 de kilograme cat aveam acum doua zile azi dimineata am 79 kg.[bang][bang][bang][bang][bang]. Asa ca va rog sa ma certati ca sa-mi vina mintea la cap ca altfel nu stiu unde ajung.[q] Andreea[q][q][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, Ma flatati, la cat am fost eu de deprimat azilele astea, ma indoiesc ca am putut fi sursa de motivatie pentru altcineva, sunteti prea dragute cu mine, ca de obicei... Despre elixirul de fructe de soc,Laura T, tinctura pe care ai cumparat-o e diferita de extractul despre care vorbesc eu, e mult mai concentrata prima, e alba la cuuloeare daca nu ma insel si daca-mi spui ca e la 50 ml inseamna ca nu ce ce am luat eu. Sper ca nu te-am dejamagit prea tare, mai ales ca ai cumparat 3 sticlute, dar tu stii mai bine, ca doar ai citi prospectul. Sper numai sa aiba efectul dorit de noi. Sa-mi mai scrii ce zice prospectul. Pentru celelate interesate, extractul este o chestie, tinctura cam alta, elixirul din fructe de soc pe care il iau eu are cloarea unui vin de coacaze, e alcoolic si am slabit cu el 2 kilograme in 2 saptamani, insa fiind totusi la dieta. Inainte nu slabeam mai mult de 500-700g pe saptamana. Are un puternic efect laxativ, contraindicatii majore nu cred c aare din cate imi amintesc eu, numai sa nu suferi de afectiuni ale stomacului sau intestinunui, ca daca apar manifestari neplacute scrie ca se modifica doja, dar nu se intrerupe nicidecum tratamentu. Daca apar reactii adsverse inseamna ca organismul reactioneaza la tratament si este un semn bun. VA sfatuiesc sa cereti prospectul inainte de a cumpara orice. Si tincturile sunt bune dar au alta metoda de preparare si se iau cu picatura, nu cu lingurita, deci sunt mai concentrate. Felicitari monica, uite cum incet incet le dai pe toate jos. Mai avem putin si ne atingem obiectivul!Tuturor celorlalte succes si spor la treaba, sunt aici exemple destule ca daca vrei se poate. Va imbratisez, scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...