Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (8)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andreea (Androix). Respect parerea ta, dar nu cred ca ai inteles f. bine despre ce suplimente este vorba sau ni stii prea bine ce contin. Nu trebuie sa-mi spui ce antrenor de fitness ai, dar daca imi spui sala la care te duci am sa-ti spun eu cine este si daca nu cumva ii dai banii degeaba. Nu e vorba de masa musculara sau concursuri. Bunica-mea nu are de gand sa particioe la concursuri, dar ia suplimente. Si inca ceva daca nu sunt muschi ce altceva trebuie sa avem sa aratam normal. Oricum parerea ta conteaza dar trebuie sa argumentezi mai bine cu ce si de ce nu esti de acord. Tin sa spacific ca nu m-am referit la subsatnte dopante, interzise ci pur si simplu la extracte naturale ( proteina din zer, soia, ou). Cat despre colina, inozitol si malantoina , ok sunt in unele pastile de slabit, dar am pomenit de ele pt. ca sunt singurele capabile sa arda grasimile. Nu sunt bune? Ok. Icercatzi seminte de garcinia cambogia, chitosan, guarana, otet de mere concentrat etc. SUNT NATURALE. Dar nu pot sa spun ca am vazut rezultate. Aaa, si despre Nicoleta Luciu... Sa nu crezi ca este adevarat ca a slabit cu batoane. Te asigur ca e decat o reclama pt. care a fost platita. Asta nu inseamna ca batoanele nu sunt sanatoase. Contin fibre vegetale care impiedica depunerile de grasimi. bye[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Greu cu slabitul asta. Ce sa spun ca mine cred ca nu mai e nimeni. Am inceput sarcina la 59 kg, dupa nastere aveam 53 kg [olala], la un an de la nastere am din nou 59 kg[bang]. Problema e ca sunt foarte [pofta] si pe deasupra am si o digestie ffff greoaie. Ma straduiesc sa ajung din nou la 53 kg ca bine mai era. carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu Teo Trandafir a apelat la un nutritionist care i-a recomandat un regim special. Citeam intr-o revista ,mai de mult, la un interviu dat de Teo pe tema asta, cum ca nu e nimic deosebit in regimul ei, singurul secret fiind ca l-a tinut cu strictetze si constant. Iar painea si prajelile au lipsit cu desavarsire. Chiar si pieptul de pui il fierbea in 3-4 ape ca sa elimine orice gram de grasime. Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici este un interviu cu Teo in care mentioneaza si cum a slabit http://www.formula-as.ro/articol.php?nrrev=542&&codcapp=177&&numecapp=Lumea%20româneascã&&culoarebgr=4AB5A5 , pe la mijlocul paginii la "Din gustare in gustare, spre victoria cea mare" . Si eu ma ingrasasem anul trecut si mi-am schimbat alimenttia, renunatnd total la prajeli, mioneza, margarina pt ca favorizeaza si aparitia celulitei, la fast-food-uri, am consumat foarte multe fructe si legume, fierte sau in salate, am baut cel utin 2 l de apa si/sau ceai verde + cel putin o ora de ex aerobice de cel putin 3 ori pe saptamana. Mult succes! O zi placuta! [pup] [:)] Eli
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, iata ca revin si eu dupa o pauza destul de indelungata. Nu am avut niste sarbatori prea frumoase, e cam greu sa te gindesti la Craciun cind sint 30 de grade Celsius afara. Mi-am facut insa abonament la o sala de fitness si intr-o saptamina am slabit un kg (am fost de 4 ori), asta e a doua si mai am de mers inca de 2 ori. Tin sa va spun ca ma dor muschii bratelor dar ii dau inainte la [greutati] si [bicla], trebuie sa urmez un program care include atit ridicarea de greutati cit si miscare gen bicicleta, aerobic, dans, cam 1 ora fiecare, de cite ori ma duc la sala. Sa speram ca in citeva luni o sa ma recunosc din nou cind ma voi privi in oglinda. Bafta la toata lumea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai cum a ramas cu montignacul vostru? e bun sau nu??? ca eu am cumparat acum cartea... da nu stiu daca merita sa ma apuc de dieta asta ca nu mai scrie nimeni despre ea, despre rezultate [q] oricum mie mi se pare ca poti manca mult prea multe bunatati... si totusi sa slabesti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alinam
pai cum a ramas cu montignacul vostru? e bun sau nu??? ca eu am cumparat acum cartea... da nu stiu daca merita sa ma apuc de dieta asta ca nu mai scrie nimeni despre ea, despre rezultate [q] oricum mie mi se pare ca poti manca mult prea multe bunatati... si totusi sa slabesti?
Din punctul meu de vedere, e bun..am slabit 10 kile cu el dupa a doua nastere, si, mincind cu bun-simt m-am mentinut (sint 2 ani aproape de cind l-am tinut). Normal ca acum, dupa Sarbatori am 2 kile in plus, dar acum ca s-a dus si Sf. Ion nu mai am nici o scuza pentru dulciuri, cartofi prajiti etc... Am si o prietena care a slabit 14 kile in 3 luni, tot cu Montignac...deci se pare ca merge. Bafta la regim si pofta buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut absolut pe toate ,sunteti tare dragute! Va tot citesc in ultimul timp si pentru ca au luat sfirsit Sarbatorile cred ca am sa va urmez intru Montignac.Deci PLEASE!!!!!!! unde gasesc cartea in Bucuresti? Pe tarabe n-am mai vazut-o (ce-i drept nu am incercat decat in zona P-ta.Romana). Va multumesc si revin cu date "tehnice" in ceea ce ma priveste. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...