Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (8)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by alinam
pai cum a ramas cu montignacul vostru? e bun sau nu??? ca eu am cumparat acum cartea... da nu stiu daca merita sa ma apuc de dieta asta ca nu mai scrie nimeni despre ea, despre rezultate [q] oricum mie mi se pare ca poti manca mult prea multe bunatati... si totusi sa slabesti?
Si pentru mine a functionat: intr-o luna si jumatate am pierdut vreo 6 kg. Normal ca acum de sarbatori si eu am luat-o pe alaturi si am pus 2 kg la loc ceea ce este descurajant [q][q][q], dar vorba Dianei, acum s-a dus si sf Ion, s-a cam terminat vacanta si nimic nu ma impiedica s-o iau de la capat sper cu rezultate la fel de bune! [:D] Sa avem spor! Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si eu celor care tin Montignac. Mi-am cumparat ambele carti, cea cu metoda si cea de meniuri si retete. Eu am inceput de duminica, dar inca nu se vad rezultatele [bang]Insa perseverez. Stiu ca erau multe fete care tineau regimul inainte de Craciun. Mai incepe cineva, sa ne tinem impreuna de urit ? Eu, desi am cartea, sint in continua criza de timp, n-am timp sa citesc meniurile, ca sa nu mai zic de gatit, si in fiecare zi ma intreb "si azi ce mai maninc?" . Deci, cine se inscrie pe lista? rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rosa, buna si bine ai inceput montignacul! Fa niste sapaturi pe la forumul in bucatarie si vezi ca este un topic cu retete montignac deschis de Monica. Acolo sunt cateva retete copiate din cartea lui montignac dar si exemple de ce mananca fiecare. Poate te mai inspiri de pe acolo. In ce priveste compania in dieta montignac, io una sunt aici! [:D] Va pup[pup] Andreea PS uite ca am sapat io si iti dau linkul direct http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=16923
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la toata lumea si bun gasit in noul an cu forte proaspete [duel]ca ajutor in lupta cu kilogramele!!! Am tinut si eu montignac inainte de craciun 2 saptamani si am slabit 4 kg.Binenteles ca acum am in plus ceva dar am revenit sper sa reusim sa slabim fiecare cat doreste , asa ca cu montignac inainte!!![:D][:D][:D] Ione` www.saracut.go.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleuuu, cred ca gresesc undeva ! Cum 4 kg in 2 saptamini, eu tin de 5 zile si nimic la cintar. Am zis eu ca nu ma cintaresc decit o data pe saptamina, dar azi n-am rezistat si m-am urcat pe cintar. Nu m-am ingrijorat, am crezut ca are organismul meu o inertie mai mare... dar acum vad ca da rezultate spectaculoase si eu nimic ! Asa, in mare, cam de cind ar trebui sa apara rezultatele? Cred ca imi iau cartea la studiat diseara. Un lucru am observat insa, parca am mai multa energie, nu mai dorm cu capul pe birou dupa amiaza [:D] rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor!!! Am revenit si eu din tara si spre bucuria mea nu s-au produs mari ravagii cu sarbatorile astea.Am luat 1 kg dar zau..la cate dulciuri am mancat eu sunt super multumita. So..plecasem cu 12,5 kg pierdute...mai aveam tot atat pana la -25.Acum mai am de slabit 13,5.E si ce???!!![:D] Se duc si astea. Bine v-am regasit, va doresc toate cele bune anul asta si sa ne regasim silueta ideala. Pupici multi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mara, iti multumesc mult pentru sugestii, dar ma tem ca nu pot sa beau niste prafuri dulci in loc de masa…daca am inteles eu bine despre ce este vorba. Am vazut si pe aici (in Dublin) cate ceva de genul asta, dar nu m-am uitat la continut. Exista si de la “Slim Fast” batoane si chiar mancaruri (de ex. Spaghetti carbonara) care m-au tentat de cateva ori, dar imi dau seama ca nu as putea sa merg mult timp pe drumul asta. No offence! [flo] In legatura cu grupa de sange este clar ca problema mea sunt carbohidratii intrucat printre preferatele mele carora le rezist cu greu sunt pizza, pastele, placintelele (chiar si cele dulci, cu fructe), orezul etc. In plus, cu siguranta trebuie sa fac mai multa miscare, in special gimnastica. Plimbarile sunt la ordinea zilei. Imi dau clar seama dupa cum a mers treaba saptamana asta (adica nu s-a intamplat nimic!) ca am mare nevoie sa urmez niste reguli clare altminteri sunt total debusolata. [alcool] Asa ca raman in continuare la ideea cu regimul montignac, mai ales ca este singurul in urma caruia apar rezultate spectaculoase (cum am eu nevoie) fara frustrari prea mari si care cuprinde toate grupele de alimente, fie ele si disociate. So, pare destul de ok din punctul de vedere al sanatatii… Rosa si Andreea, ma voi alatura si eu grupului incepand de luni. Apropos, ce parere aveti, Cola light (diet Coke) o fi permisa din cand in cand? Trecand peste faptul ca este otrava curata…[:D] Bine ai revenit Monica! Stai destul de bine! [;)] Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit Monica!Esti tare daca ai doar 1 kg. in plus! Bineinteles,fetele de luni sunt iarasi alaturi de voi. Claudia cit despre cola light este singura chestie la care nu cred ca am sa renunt.Bine nu o sa mai beau 2 litri pe zii,o sa beau si eu un pahar,hai 2[:D] Spor la slabit! Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Fetelor Dupa un somn odihnitor pot sa va povestesc mai detaliat cum au trecut la mine sarbatorile. In principiu am respectat cam tot ce spune Montignac, cu exceptia dulciurilor: am mancat si tort, si turta dulce si salata de fructe si tarte cu fructe etc etc..si am mancat mult din toate astea. La mama nu am avut cantar asa ca nu am putut tine evidenta foarte atent, dar am gasit cantar la tata.Acolo nu am mers foarte des dar destul cat sa ma tot mir ca nu am pus pe mine mai nimic. Concluzia la care am ajuns este: in 2 luni si jumatate de regim in care nu am trisat deloc , pancreasul meu si-a mai revenit si nu am pus instant tot ce am mancat. Sunt perfect constienta ca dupa intoxicarea asta de zaharuri l-am cam dat iar peste cap asa ca cel putin o luna iar nu am sa ma abat nici macar 1 mm. Apropo de Cola Light [:D]..eu va recomand sa o lasati deoparte..chiar si un pahar pe zi.Minim o luna de cand ati inceput Montignac nu faceti nici un compromis, altfel nu cred ca veti avea rezultate prea mari. Ruxandra, cum te mai simti? Mana ta s-a refacut? Andreea..am citit despre cele 2 kg in plus.Nu te dezarma!!!! Scapi tu de ele. Celorlalte va urez succes iar adeptelor Montignac...sunt si eu pe aici.[grup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...