Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (8)


vilma

Recommended Posts

Diana merci de raspuns, aproape ca ma descurajasem cu montignacul asta, am inceput sa-l tin de marti..... da miercuri am sfeclit-o rau ca a fost sarbatoare...si... pentru cele "experimentate" am voie sa mananc: prajeli??? de ex eu pap tochitura cu castraveti murati; mancare gatita din ingredientele permise? adika o varza calita? supe? ciorbe, altele decat cea de zarzavat??? oriokum weekendul asta ma cantaresc ca sa stiu si eu de la cat plek.... si unde ajung, am 170cm si aproape 80 de kg [:(!] am zis, dac ajung la 70kg o sa fiu fericita, la 65kg dau chef si la 60 deja o sa fiu increzuta nu mai bag pe nimeni in seama [:I] ce parere aveti de combinatia: rosii+branza+bacon?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Monica, bine te-ai intors! Chiar ca stai bine doar cu un kilogram in plus si explicatia ta cu pancreasul are logica.[cool] Hai, ca mi-ai dat sperante si gata cu distractia: de maine incep sa tin montignac fara cea mai mica abatere. Ione' bine te-ai intors si tu! Spor la reluare! Rosa, nu te impacienta! Am observat si eu: suntem mai multe fete aici care urmeaza principiile montignac dar nu toate slabim , si iata ne mai si ingrasam[:I], in acelasi ritm. Cred ca la fiecare este diferit. Tu nu ne-ai spus de la ce greutate incepi tu si unde vrei sa ajungi. Cred ca si asta este important. Va pup pe toate si sa avem spor la slabit! Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, m-ai cam bagat in ceata..tochitura cu castraveti murati?? nu stiu ce sa zik, retele lu' Nenea Montignac sint mai frantuzite si cum pe la ei nu se poarta tochitura nu spune nimik de ea...eu m-am cam ferit de mincaruri gatite si de supe si de ciorbe (nici nu-mi plac asa ca nici nu mi-am batut capul sa aflu daca sint permise sau nu)...ca prajeli parca mergea snitzelul dar facut pane-ul doar din ou, fara faina sau pesmet. In forumul La Bucatarie sint niste retete culese de fete din cartile Montignac. Varza calita??? cred ca merge, dar fara piine...si e cam grea...sa nu[vom]!! Inlocuieste bacon-ul cu niste sunca slaba, fara grasime.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu continui cu aplomb. Voi vedea eu cite kg voi da jos, dar ma simt excelent si am un ten luminos...o placere! Eu plec de la 64 kg, as vrea sa ajung la 55, nu mai zic 52,cum aveam in facultate. Duminica ma cintaresc din nou si va spun progresul dupa o saptamina. Cu regimul asta, am descoperit o piine de prajit cu 12 seminte, fara faina alba, e excelenta, am ajuns sa astept cu nerabdare masa de dimineata, eu, care nu mincam nimic dimineata. Incep sa capat obiceiuri sanatoase, acum sa vedem si kg cum dispar. Va pup, ne regrupam luni. rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, ok, o sa renunt la Cola light si nu numai...Chiar vreau sa-l tin strict o perioada ca sa vad ce se intampla, intrucat pana acum mai mult m-am informat decat l-am tinut. [:D] Alina, daca am inteles eu bine cum este cu regimul asta, nu poate fi vorba de tochitura si nu din cauza castravetilor murati. Tochitura este cu mamaliga si, trecand peste faptul ca in prima faza porumbul este interzis, mamaliga este din categoria glucidelor iar restul ingredientelor (carne, carnati, bacon, ou, branza etc) sunt la "categoria" lipide. So, nici pomeneala de disociere! Asadar tochitura cade! Supele si ciorbele sunt ok, dar, daca au carne nu trebuie sa le mai pui taitei, orez sau galuste (gris). Combinatia rosii cu branza si bacon este ok din punctul de vedere al disocierii, dar... Rosa ma bucur sa aud ca te simti excelent in urma regimului, sper sa pot spune si eu asta saptamana viitoare, mai ales ca de vreo doua zile ma simt tare ametita cand ies din casa. Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Am revenit si eu pe forum. Apropos, pe Scarmanus n-am vazut-o pe aici deloc dupa sarbatori...in rest cam toate fetele au "marturisit" ce au facut de sarbatori. Recunosc si eu ca am mancat de toate,mai putin sarmale, in rest dulciuri la greu... N-am avut curaj inca sa ma urc pe cantar, am renuntat la dulciuri intre timp si incerc sa revin la montignac. Keep in touch si bafta tuturor. MONICA: sunt bine acum, mana e ok, usoara disfunctionalitate a degetului care a fost rupt, dar va fi bine, e normal dupa ce a stat in gips 4 sapt.Te pup, mai vb. Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Ieri am fost din nou la sala,(trebuie sa ma tin de treaba, nu?), m-am si cintarit si spre surpriza mea am constatat ca am slabit 1.5 kg in ultima saptamina (a doua de sala). Mentionez ca nu tin nici un regim, incerc sa maninc cite putin din toate, am redus din piine dar am mai si trisat la fursecuri ca sint tare [pofta], dar asta e, mergem inainte, mai am inca 14.5kg de dat jos, asa ca ii dau inainte. Aresina, daca nu poti sa tii un regim, apuca-te de facut miscare. Cea mai la indemina (zic eu) este mersul pe jos in pas saltat ca sa zic asa, timp de o ora in fiecare zi. Eu personal nu cred in medicamente de slabit, cred ca sint periculoase pentru sanatate si in plus astea sint scuza omului lenes[;)], sper sa nu mi-o ia nimeni in nume de rau, dar asta cred eu. Asa ca pune mina la treaba si apuca-te de miscare si sa auzim numai de bine.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...