Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce "ticuri" verbale aveti???


Recommended Posts

[:D] Eu de exemplu in loc sa spun "Ei bine ce sa spun..mare scofala" zic asa :"Ei bine ce sa spun...lilu lilu crocodilu a venit si-a trecut Nilu'". Nu stiu de unde am capatat expresia dar mi-e tare greu sa scap de ea. Barbatu mieu rade de se prapadeste dar cine nu ma stie asa bine zice ca-s intr-o dunga.[alcool] Voi aveti "ticuri" de genul asta????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Desi am reusit sa ma controlez si sa o scot din vocabular in ultima vreme....de fiecare data cand cineva ma enerva ma razbunam verbal pe respectivul cu un "bine ca esti tu destept!". Numai ca am fost de cateva ori gata gata sa i-l trantesc (involuntar, bineinteles) sefului in fata, si de atunci am zis ca-i cazul sa-l scot din vocabular. Totusi o varianta putin prelucrata o folosesc si in ziua de azi, cand sunt la volan si ma enerveaza un alt sofer, "manca-te-ar mama de baiat destept!" Mickyyy [gravi] 24 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha ha....voi sunteti niste fine si niste delicate! Pai io la volan am o gura tare bogata! Mai ales cand dau de alte soferite. Fara suparare dar am vazut tare multe femei care sofeaza ca ciubota![bang] Daca vezi o masina care merge pe mijlocul sofelei, nici tare, nici incet, care nu semnalizeaza sigur are o sofetita la volan. Despre ticuri verbale.....pe bune daca mi-am pus problema...Sau uite :" pe bune"! e unul din ele. Si multe multe altele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand dati-mi voie sa [:-)))][:-)))][:-)))] Sunteti niste dragute! Ticul meu verbal este "Excuse me!", rostit cu emfaza cam cum spun negresele din ghetouri prin filme. Adica ceva de genul "Eu sa ma duc sa fac nu stiu ce lucru nu-mi convine mie?????? EXCUUUSE ME! Dar nu ma duc deloc! " Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...