Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Campina, un oras din povesti


Recommended Posts

Si eu sunt din Campina. Cand am fost copil nu am avut norocul ,sau pur si simplu ocazia, sa calatoresc asa de mult. De aici si sentimentul de plictis. Dar pot sa spun ca acum ma napadeste si pe mine dorul din cand in cand de locurile copilariei mele, iar in seara aceasta, citind randurile lui Jeff, chiar m-a cuprins nostalgia. Frumos scris! Felicitari, Jeff! ariadna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pentru campinenii din intreaga lume am un cadou frumos de sarbatori, pe care sper ca o sa-l savurati cum se cuvine: adresa unui ziar local campinean - ZARVA - : www.zarva.ro. O sa observati si voi dupa ce veti prcurge cateva articole calitatea deosebita a acestora si faptul ca ziaristii campineni nu sunt cu nimic mai prejos decat cei de la marile publicatii bucurestene ! pentru ARIADNA: nu cunosc decat o singura Ariadna (ce nume superb)care are cam varsta mea - 28 - foarte frumoasa, inalta cu parul lung si ondulat, din Slobozia. Tu esti? As fi foarte fericita sa aflu acest lucru !!![grup] melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu, daca imi va ajuta Dumnezeu, imi doresc cel mai mult sa le pot face parintilor mei o casa la Campina, sa-i scot din Ploiestiul cel imbacsit. Mi-i si imaginez robotind pe langa casa cu flori multe si plimbandu-se ca niste vesnic indragostiti pe bulevard. Si eu cred ca as veni cu drag sa ma relaxez, sa fiu mai aproape de munte...E foarte aproape si de barajul Paltinu' unde am petrecut multe seri frumoase cu cortul. Si pe drumul spre Paltinu este carciuma cu cel mai traznit nume:Moment poetic. In Campina statea profesorul Balu cel la care mi-am facut lucrarea de diploma. Si tot in Campina am fost intr-o tabara pe vremea cand se faceau manifestatii de 23 august... Ce vremuri... Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte idilic ai descris Campina, desi recunosc ca nu e deloc departe de adevar. Ma bucur ca iti place ziarul zarva, am sa-i trimit un link la ce ai scris si tatalui meu care este redactor-sef al ziarului ca sa vada ce "faima" are.[:D] Eu m-am nascut in Campina, dar de la un an si jumatate locuiesc in Ploiesti. Totusi, imi aduc aminte cu mare placere de vacantele la bunici, una dintre bunicele mele locuia chiar pe Campinita, intre Muzeul Grigorescu si Hasdeu, iar celalta pe drumul spre Voila; de acolo ma ducem pe jos, peste dealul Muscel , pana la Fantana cu Ciresi. Carciuma "Moment poetic" este in satul Lunca Mare de langa Campina, pe drumul spre Paltinu si Valea Doftanei. Avem acolo un teren superb pe care sotul meu se gandeste serios sa construiasca o pensiune pana la vara. Poate va asteptam pe la noi! (Hai ca suna a reclama![:D]) Va pup[pup] Ioana[gravi] 23 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Inaioana, Daca tatal tau este redactorul-sef al revistei Zarva, inseamna ca ne cunoastem foarte bine, parintii tai (probabil familia Dochia, Gabi si Florin) au fost de multe ori la noi acasa pe Campinita si stateam cu multa placere la lungi discutii (cel putin eu si mama ta). Spune-le despre familia avocatului Enache si iti vor confirma ceea ce iti spun acum. Stiu si casa pe care a vandut-o de curand bunica ta pe Campinita si ne-a parut tare rau ca i-am pierdut pe ai tai ca vecini, atunci cand s-au mutat la Ploiesti. Povesteste te rog tatalui tau ce am scris pe acest forum despre Campina (vreau sa stiu daca ii place cum am descris oraselul nostru)si despre reactiile pe care le-a provocat acest mesaj in intreaga lume.Pe mine, sincer, m-au miscat pana la lacrimi. Am trimis campinenilor de pretutindeni link-ul ziarului Zarva pentru a fi astfel si ei mai aproape de noi.Sa sti ca tot ce am scris am scris cu tot sufletul. Asa simt eu. Astept vesti de la tine. Melania P.S. Felicitari pentru bebe din burtica. Poate ne cunoastem mai bine. Fetita mea are 2 ani si 9 luni.Apropo, si sotul meu vrea sa deschida o pensiune la Paltinu !!! [flo] melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar , Melania, parintii mei sunt Gabi si Florin Dochia. I-am trimis link-ul tatalui meu si a fost extrem de incantat; si-a imprimat imediat povestea ta si am impresia ca vrea chiar sa o publice in ziar. Presupun ca va inceca sa ia legatura cu tine in acest sens, nu stiu sigur. Mama mea a fost pe la mine si i-am aratat mesajul tau si a confirmat ca va cunoasteti. Multumesc mult pentru felicitari. Bebe din burtica este tot fetitza, o va chema Anna-Katja. Sa-ti traiasca si tie comoara de fetitza si sa fie sanatoasa si frumoasa! Pe cand bb nr. 2?[:D] I-am spus sotului meu despre "concurenta" pe care vrea sa o faca sotul tau si a fost incantat ca apar mai multe pensiuni. Asta inseamna ca o sa se "ridice" zona.[:D] Poate ne vom intalni odata sa stam de vorba despre astea. Si sotul meu este indragostit de zona. Daca vrei, poti sa-mi scrii pe mail : inaioana@yahoo.com Pupici[pup] Ioana[gravi] 23 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Am fost si eu in vizita in Campina.....este dragutel,ca este un oras frumusel dar dupa parerea mea este mult prea liniste acolo! Cel mai mult imi place in Bucuresti,unde m-am nascut si crescut...si nu l^as schimba cu nimic! Si Campina are parti murdare...si gunoaie..nu numai in Bucuresti este asa.... Sorina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...