Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scrisoare catre Mos Craciun


Recommended Posts

Andrei cred ca ar fi super incantat sa primeasca o scrisoare de la Mosul. Dar daca o scriem noi - la calculator - si punem timbrele + o stampila oarecare de la posta ? Nu credeti ca ar functiona ? Sarbatori fericite si la mici si la mari, Andra cu burtica de 32 saptamani si Andrei (4,3 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
O fi cum ziceti... Bineinteles ca "fetele" de la primarie ar stramba din nas, c-ar avea mai putin timp de stat la cafea. Eu vorbeam de primar si de publicitatea pe care si-ar face-o. Va imaginati cum i-ar creste inima, daca pe la sfarsitul lui noiembrie in ziarul local ar aparea un articol cu litere mari pe prima pagina in care sa apara expresia "la inititiva domnului cutarita(primar)...." . Stim ce se intampla cu barbatii dupa ce le gadili orgoliul. Si daca il convingi pe primar, ce ne mai intereseaza ca "fetele" au mai putin timp de cafea? Bineinteles, mai sunt si aia de la posta... Va imaginati ce munca in plus ... Si cand ma gandesc... cand eram in clasa I si m-a intrebat invatatoarea ce vreau sa "ma fac" cand oi fi mare, am spus "postarita, ca sa aduc vesti bune la oameni!" Asa oi fi eu, mai naiva... Eu nu mai am probleme cu Mos Craciun, ca fetita mea stie ca nu exista... Si tot as incerca, ce as avea de pierdut? Poate cer o audienta la primar la vara, cand voi veni in Romania!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lulu tu ai cumva o scrisoare de genul acesta ? ne-o poti transmite si noua ? Eu chiar vreau sa ii fac o asemenea scrisoare lui Andrei, mai ales ca si el i-a scris si il iubeste foarte tare pe Mosul [:D] in fiecare seara se gandeste la el si ma pune sa ii citesc cate o poveste cu el, dragul lui mama, ma topesc cand ii vad mutrita aceea scumpa. Il iubesc de ma topesc, nu alta !!!! Multumim, ca am deviat de la subiect, Pupici, Andra cu burtica de 32 saptamani si Andrei (4,3 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Andruska, Anca a primit scrisoarea de la Mosu' acum 3 ani! N-o mai avem, n-am pastrat-o! Era o scrisoare scrisa la calculator, cu desene colorate, braduti impodobiti, chestii din astea. Ce-i spunea "Mosu'" in scrisoare? Ceva de genul "stiu ca ai fost cuminte si-ti promit ca voi trece in curand pe la tine... ". Nu mai stiu, dar nu e greu sa inventezi! Oricum, noi ne-am prostit de ras cand am vazut ce mutrita a facut, mititica, primind scrisoarea! Mai ales ca era scrisa in franceza, iar ea abia incepea sa inteleaga cate ceva (era doar de o luna si jumatate in Franta). Dar a vrut s-o citeasca singura, si la sfarsit a zis "vezi, mai mami, mosu' din Franta ne raspunde cand ii scriem?"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lu.more
Eu cred ca un primar ar face-o, nu neaparat pentru zambetul copiilor, ci... pentru cresterea popularitatii! Daca 100 de copii primesc scrisori de la "Mos Craciun", 200 de parinti vor zice "ce om cu suflet bun e primarul nostru!"! Si la alegerile viitoare, cine stie? Eu zic ca trebuie incercat, ce zici, Lulu75, vorbim la anu' cu Pendiuc? (tot el e primar?) [;)][;)][;)] Pentru cine nu intelege: suntem pitestence amandoua si mie una mi-a placut de primarul Pitestiului, care, pe langa afacerile personale (atsa e..) a facut lucruri frumoase in Pitesti.
Lulu, tot Pendiuc e primar si cred ca o idee de acest gen l-ar incanta. A facut foarte multe pentru Pitesti si cred ca poate face si acest gest minunat pentru copii. Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de lulu75
Am gasit un site unde copiii vostrii ii pot scrie lui Mos Craciun.Sau poate chiar voi. www.moscraciun.ro Sper sa va aduca Mosul tot ceea ce va doriti!!! Luminita
Multumim, Luminita ! [flo] Este tare fain site-ul ! [:)] Nina & [copil] Nina-Cristina (1 an si 11 luni) http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...