Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Caderea parului + Prof. Pavel Vulcan ?


zizee

Recommended Posts

De citeva luni ma confrunt cu aceasta problema si nu pare sa se amelioreze, desi sint sub tratament. Peste doua saptamini voi veni in tara si vreau neaparat sa consult un dermatolog de incredere. Acum multi ani, probabil 10 sau 12, profesorul Pavel Vulcan era foarte renumit in Bucuresti. Stie cineva daca mai traieste (pe atunci era deja in virsta), daca mai consulta si unde? Daca nu, sper sa imi poata sugera cineva un alt doctor dermatolog apreciat? Nu in ultimul rind, daca cineva a avut sau are aceeasi problema, ma intereseaza un skimb de informatii asupra diagnosticului, tratamentului si eficacitatii lui. Va multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
M-am confruntat de 3 ori pina acum cu caderea parului. In toate cele trei situatii a fost vorba despre stres. Am facut toate testele posibile si imosibile. Totul a iesit normal. Prima situatie a fost in Ro. Tratamentul a fost cu Rogaine, Nizoral, vitamine, zinc si fier. In US mi s-a mai intimplat de doua ori. Am fost surprinsa sa vad ca am fost sfatuita sa urmez acelasi tratament cu cel facut in Ro. Si asta la distanta de 5 ani. Concluzia? Acel dr. roman era la curent cu ce se practica pe plan mondial. Deci iti recomand din toata inima pe dr. Ioan Nedelcu, seful sectiei de dermatologie al spitalului Militar din Buc, si decanul Fac de Med. Militara. Intrarea la el se face prin asistenta. Intelegi si tu cum[:)] In plus iti recomand si metodele naturiste. Eu le-am combinat de le-a luat naiba. Adica gaz, solutie de la Gerovital si ceapa(am fost incintata de chestia asta). Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
simona, multumesc pentru raspuns. din fericire problema s-a rezolvat cu tratament medicamentos. insa cine stie, metoda ta poate fi de folos altcuiva ori kiar mie pentru o data urmatoare (doamne pazeste! da' nu se stie niciodata...) asadar, masca de care vorbesti se aplica dupa spalare si nu inainte de? in cazul acesta parul trebuie, probabil, spalat din nou dupa cele trei ore de pauza. am inteles bine?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...