Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum v-ati hotarat sa va casatoriti?


Recommended Posts

M-au napadit amintirile[alcool]... Cum ne-am cunoscut, cum ne-am cuplat, cum stateam toata ziua bot in bot[amoras]... in primii 2 ani ne-am vazut fara nici o exagerare, in fiecare zi, prima data cand n-am putut sa ne vedem 3 zile, mi s-au parut o vesnicie[bang][bang] Mai, ce sa zic? Il iubesc, dar eu am asteptari mari si binenteles ca riscul sa cad de sus este mai mare ... ma gandesc ca n-am invatat sa ma bucur de lucrurile mici, alea de zi cu zi ... mai sfatuiti-ma voi ca sunteti mai intelepte ca mine[flo] Ancuss
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si eu am simtit la fel ca tine, ca ma va ingradi mult casatoria. N-a fost asa, suntem impreuna de aproape 7 ani si niciodata omul asta n-a facut nimic care sa ma faca sa simt ca as vrea sa fiu singura din nou. Ne mai si certam, mai mult EU ma cert cu el decit el cu mine insa traging o linie si adunind rezultatul e cu + SIMONA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga anca hai sa-ti spun povestea mea...care nu este asha de frumoasa l-am cunoscut in februarie 2002.. ne-am mutat impreuna in mai 2002 pe 1 iunie am aflat ca sunt gravida pe 29 octombtie 2002 ne-am casatorit cu gandul ca ne vom petrece toata viatza impreuna pe 26 noembrie 2003 am divortat si in felul asta ingerashul nostru care acum implineste 11 luni trebuie sa traiasca cand la mama cand la tata.... noi am fost asha de convinsi ca va merge..... si totushi ne-am inselat val
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Anca, Dupa ce ne-am cunoscut, culmea prin intermediul fostului meu prieten, la 10 zile m-a cerut in casatorie si uite asa luata prin surprindere si totusi stiind ca el este "acela" am zis da si peste alte 12 zile eram in Olanda sa petrecem sarbatorile de iarna si uite ca acum se face un an de atunci[:D][;)][bis] Lena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
sa traiasca internetu. asa l-am cunoscut si eu pe sotul meu .tot de la cluj .eu studenta in ultimul an eram pe chat canal dubai unde povesteam cu iubitul meu pe care il consideram sotul meu .el era arab ,traia in dubai .pe acel canal l-am cunoscut pe Alex roman care lucra in dubai .am intrat in vorba si dupa un an ne-am vazut ptr prima oara .in acea clipa am stiut ca el e alesul si el la fel .dupa 4 luni ne-am casatorit . anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Sa traiasca internetu" si mai adaug: si cei care l-au facut[:D]. Intru si eu in aceiasi oala.Ne-am cunoscut in noiembrie, a venit la vedere la inceputul lui februarie(eu Ro el Us), dupa 3 zile a venit cu propunerea,la inceputul lui iulie am ajuns eu in Us iar la sfaritul lui august m-a facut nevasta lui.Daca am avut vreo retinere? Nici macar una si acum, dupa un an jumate suntem convinsi ca am fost facuti unul pentru celalalt. http://community.webshots.com/user/mihaelabebe100 mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre noi doi... Familiile noastre erau prietene de multi ani, insa niciodata nu ne-am gandit ca intre noi va fii "ceva",deoarece el era mai mic cu cateva luni. Insa nu a fost sa fie asa! Ptr ca [amoras] ne-a "sagetat" o data, la o iesire intre prieteni. Si de atunci [amoras] continua. Eee.. si au trecut asa 3 ani, si intr-o zi cand eram [bonjovi] la semafor, ne-am hotarat ca vrem sa fim impreuna pana la adanci batraneti. Zis si facut! ...ce frumos sa "calatoresti" prin viata alaturi de cel iubit, si care te iubeste...Dar sa nu va ganditi ca exista calatorii fara "vai" sau fara "munti" insa, daca exista respect inainte de toate, si dragoste, ...atunci orice greutate intalnita pe "traseu".. poate fi depasita. Before to judge somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu una am ramas insarcinata, si pentru ca nu se discutase nimic serios (eram de un an si ceva impreuna, dar nu locuiam impreuna) m-am dus la doctor pentru a face o intrerupere. el mi-a zis ca imi respecta orice decizie, dar nu m-a convins ca isi doreste copil cu mine, iar eu nu vreau sa ma leg de cineva sau sa leg pe cineva doar din intamplare, m-am gandit ca trebuie sa fiu pregatita sa iau aceasta hotarare. dupa interventia chirurgicala a venit si m-a luat de la spital. nu la mult timp mi-a spus ca daca se mai intampla nu-mi va mai accepta decizia luata anterior, iar daca voi mai renunta la sarcina va insemna despartirea. apoi, intr-o discutie privind locuinta mea (stau cu chirie impreuna cu parintii), mi-a spus ca eu sa ma mut la el, ca el ma vrea pentru totdeauna. acum stam impreuna si la anul vrem sa oficializam - dar nu in conditiile tale, anca, nu avem locuinta noastra. eu zic sa nu mai stai pe ganduri, pentru ca si fara acte voi tot casatoriti sunteti, si daca aveti si conditii - locuinta, servicii bune - va si intelegeti bine, iar el e potolit. casatoria e o experinta superba - orice femeie isi doreste sa fie mireasa - care va va lega, casnicia care te sperie pe tine inseamna intr-adevar si coborasuri, dar de astea ai parte si in alte planuri, dar in doi e altfel, sa ai cu cine impartasi orice. daca te sperie pe moment ideea mai stai sa te obisnuiesti cu ea, si va incepe sa-ti placa pana la urma, o sa vezi numai ca stii, se spune ca uneori trecem pe langa sansa care nu se mai intoarce a doua oara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

haideti sa va povestesc cu m-am cunoscut ciu iubitul meu:am mers in romania pt ca ere nunta lui fratele meu si am mers cu toata familia....nu dupa citeva zile merg la internet sa imi verific mesajele si am intrat si pe chat sa vorbesc cu verele mele de aici din usa...si dau si eu peste un baiat care dorea sa vorbeasca neaparat cu mine....si de unde crezi ca era...din detroit de unde sunt si eu.atunci in ziua acea m-a sunat pe la 2 noaptea si nu ii venea sa creada ca eu sunt din detroit...ma suna aproape de 3 ori pe zi si petreceam cite 2 ore pe zi la telefon...va dati seama saracu de el ce bani a avut de platit.iubitul meu astepta cu nerabdare sa ma intorc la detroit sa ne cunosatem...de fapt a zis ca nu ma crede ca sunt din usa detroit.cind am venit din cluj-romania imediat i-am dat un telefon sa vada ca am ajuns cu bine.....(si in drum spre bucuresti ma intreba ca chiar sunt din usa),ne-am intilnit ,ne-am placut si acum sunt casatorita cu baiatul de pe internet de 1 an si 7 luni si suntem foarte fericiti unul cu altul...chiar daca eu sunt mai mare cu 2 ani si jumatate de cit el dar ne intelegem si suntem fericiti impreuna.asa a fost sa fie sa ne intilnim amindoi tot in acelasi oras(detroit)eu sunt clujeanca,iar el oradean din oradea. bafta fetelor care urmeaza sa va casatoriti. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai subiectul este "cum v-ati hotarat sa va casatoriti" nu "cum v-ati cunoscut".Pe mine m-a cerut de nevasta dupa cam 2 saptamani dupa ce ne-am cunoscut dar nu mi-a spus mie,i-a spus lui tata.Asa ca eu cand am aflat am crezut ca lesin.In fine,nu am vorbit de nunta chiar atunci,mai tarziu eram la munte si nu prea mai aveam subiecte de conversatie si atunci m-a intrebat cand ne casatorim ca toata lumea este de acord,si eu am spus:hai cat mairepede,asa ca in 2 saptamani eram casatoriti.Oricum din clipa in care ne-am cunoscutam constatat ca nu mai putem unul fara altul. Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...