Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Probleme cu colul


Recommended Posts

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Oana, Eu nu m-am iertat nici acum (dupa 9 ani) pentru avortul provocat la 20 de ani. Desi,.. acum sunt super fericita ca am in burtica un bebe sanatos de 18 saptamani. Atunci eram studenta, necasatorita, relatia cu tatal de atunci era putin ambigua... Era copilul meu... Nu-ti pot descrie cosmarurile de dupa... Mai gandestete Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prima oara am nascut normal si asa cum am spus dupa nastere nu mai aveam nimik. a doua oara cezariana..deh..varsta mai gandeste-te..e cupilasul vostru drag...bucatica voastra..ranile se vindeca ...mai ales in sarcina....nu ai cum sa faci cancer in 9 luni...nu se complica sa repede...dincontra [*][*]LA MULTI ANI!!![*][*] KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off..si eu am trecut prin faza asta groaznica in care tre sa te hotarasti daca il pastrezi sau nu...noi am aflat cand avea deja in jur de doua luni...primele cuvinte pe care le-am spus acolo pe loc, in cabinet la eco au fost 'cum scapam de el?'"...am iesit din cabinet si nu am apucat sa mergem 200 metri pe starda cand aud o voce timida de viitor tatic..." auzi....si daca il pastram si ne casatorim ?..oricum tot aici ajungeam nu? daca ne casatorim acum si nu peste 1 an, 2???"... sa iti spun ceva ...in momentul in care i-am auzit prima data inima ....am realizat ca si asa mic...la 7 -8 saptamani e un om...si ca il doare daca il omori... intereseaza-te bine daca rana aia e intradevar prea periculoasa ...si daca riscurile sunt mici...te sfatuiesc din toata inima sa il pastrezi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, du-te la un medic recomandat de fete!Rana de pe col nu e un capat de tara. Nu stiu cine vorbea aici de cancer - ati innebunit??!! Rani pe col se gasesc la multe femei, cauzate fie de alte intreruperi de sarcina, fie de interventii. Si eu am avut rani mai mici si multe pe col si nu s-a pus problema de cancer! Si sarcina o poti duce fara probleme; doar ti-a mai confirmat un medic asta. Numai voi, parintii lui BB, sa-l vreti, ca in rest...totul e posibil. Si daca e vorba de risc...cred ca acum ai risc egal: sa faci intrerupere sau sa-l tii. Deci nu asta este factorul decisiv. Adina+BB28W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu aveam rana pe col si am nascut acum cinci luni. Vreau sa ma duc la dr acum sa vad daca o mai am: dr cu care am nascut spunea ca s-ar putea vindeca de la sine, iar daca nu, sa astept pana termin cu alaptatul si apoi o voi trata. De mentionat este ca rana mea era destul de urata in timpul sarcinii si aveam si o secretie. De fiecare data daca mergeam la un consult, mi se spunea: vezi ca ai rana urata pe col! Dar nu s-a pus pb niciodata de avort sau altceva! dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am rana pe col congenitala, adica m-am nascut cu ea, iar dr meu mi-a zis sa o las in pace, sa nu o cauterizez. nu a avut nimic de obiectat cand am ramas gravida, iar eu nu am fost deranjata absolut deloc in timpul sarcinii de ea. am nascut in urma cu 8 luni, pe cale naturala, o fetitza superba, perfect sanatoasa. sarcina a fost una din cele mai frumoase perioade din viata mea, fara nici cea mai mica problema. mie imi spusesera alti medici (2), ac nu pot sa raman gravida si sa pastrez sarcina, ca se va opri in evolutie, din cauza acestei rani, care influenta ph-ul local si incomoda sarcina. dar uite ca Dumnezeu a vrut sa am acest copil, care este cea mai importanta fiinta din viata mea. alegerea este a ta, dar eu zic sa te uiti mai intai la pozele cu fetitza mea si cu ceilalti copii ai membrilor site-ului si pe urma sa iei decizia. cale de intoarcere nu exista! ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2 http://community.webshots.com/user/alinanunta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, Eu nu am avut rana pe col in timpul sarcinii deci nu prea stiu ce este in sufletul tau acum (desi, dupa ce citesc, fetele iti spun toate ca nu e un capat de tara), dar am luat o data o hotarare nepotrivita si anume sa renunt la sarcina. Pana in ziua de azi regret hotararea. Mi-a fost teama ca va trebui sa ii (erau gemeni) cresc singura, m-am gandit ca imi bat joc de viata lor ca s-ar putea sa traiasca fara tatal lor alaturi. Astazi regret ca m-am lovit de diverse motive si am realizat ca decizia este numai si numai a mea. Cativa ani buni am trait cu spaima ca poate nu am sa mai pot face copii, sau ca voi avea probleme. Acum sunt insarcinata in 12 saptamani si ii multumesc lui Dumnezeu ca am reusit sa raman insarcinata. Sper din tot sufletul sa iei hotararea cea buna. Pupici, Andreea si bb de 12 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...