Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

un sfat pentru un cadou


Recommended Posts

De fapt sunt doua cadouri de cumparat. Problema e urmatoarea: eu sunt la un curs de engleza, am doua profe super. Amandoua cam la 50 de ani, dar moderne, dragute, finute. Toata clasa am horarat sa le cumparam cate un cadou, acum de Craciun, iar eu trebuie sa fac cumparaturile. Si nu prea stiu cam ce; adica am in vedere cateva obiecte, dar nu ma decid. Un sfat mi-ar prinde bine: sa le iau ceva pentru casa,( am pus ochii pe niste boluri de sticla, dinacelea cu personaje inauntru, cu zapada, Mosu'etc.), sau ceva mai personal, ex. cate un pulover, sau un set de caciula, manusi, fular? Si obiectele sa fie la fel, doar culoarea sa difere, sau sa le iau lucruri diferite. Tare mi-e teama de o greseala. De aceea apelez la voi, poate ma ajutati cu un sfat. Multumesc mult si va pup pe toti![bis][bis][bis] Laura, mama lui Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Poti sa cumperi niste CD-uri cu muzica de sarbatori sau carti despre nasterea lui Isus etc. Cred ca ar fi bine sa le iei amandorura acelasi cadou, sa difere la culoare sau nu(in cazul CD-urilor). Si nu uita si de o sticla de sampanie sau altceva. Sper ca te-am ajutat sa-ti mai faci o idee. Succes! Mamica lui Raducu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Laura, Parerea mea este ca orice cadou trebuie sa fie ales in functie de personalitatea fiecaruia, asa ca e mai frumos sa iei cadouri diferite. Eu nu prea sunt de acord cu ideea ca gestul conteaza si de aceea aleg cadouri potrivite fiecaruia. Cu lucrurile personale (gen parfum, pulover, haine in general) cred ca e mai delicat, pentru ca trebuie sa stii foarte bine gusturile si masurile, altfel e riscant. Poate un obiect de casa - nu scump, dar original: un vas de flori, o statueta, o bomboniera, sfesnice sau ceva asemanator, sau o carte deosebita, un album de arta, o rama pentru fotografii, sau poate chestii de birou - agende speciale, un stilou, un set de pixuri mai frumoase, un ceas de birou sau de perete, alte idei nu mai am. Succes! cindy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...