Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INVITATIE LA SPECTACOL!


Recommended Posts

Dragilor – mamici si tatici DC[hia], Sambata, 20 decembrie la ora 9 trecute fix (dimineata) va invitam la serbarea de iarna unde Teodora noastra are rol de zana[zana] (buna!). Serbarea este la Teatrul de Opereta Ion Dacian (in spatele Intercontinentalului) si tine aproximativ o ora – la grupa mica este piesa de teatru “Poveste de iarna” si apoi urmeaza grupa mare cu “Magazinul de papusi”- inca o ora. Textul e in engleza, in versuri, cu roluri pentru fiecare copil si inserate si cantecele si in engleza si in romana[cor]. Noi suntem deja la a treia serbare si ce imi pare rau este ca nu v-am invitat si pana acum (mereu ma trezeam in ultimul moment) pentru ca sunt niste spectacole deosebite. Poate ca sunt si eu putin subiectiva, ca mama, dar toti copii m-au incantat si toate spectacolele m-au lasat cu gura cascata. Sala este mare, intrarea este libera si zic eu ca pentru copilasi mai marisori (poate de peste 2 ani si ceva-3) e un spectacol f. reusit, mai reusit poate decat multe piese de la Teatrul pentru copii unde vezi tot felul de scalambaieli. Deci va asteptam sambata viitoare si poate dupa spectacol reusim sa ne si vedem. Pe mine nu stiu cum sa va spun sa ma recunoasteti, poate copilul e reperul cel mai bun (oricum copilul e partea cea mai buna a mea, multumesc,[:D] mi s-a mai spus ). Eu oricum voi sta in primul sau al doilea rand ca sa pozez/filmez/vad/aud totul. Noi o sa stam si la partea a doua, pentru ca Teodora mereu vrea sa isi vada si colegii de la grupa mare[colegi], unde este si prietenul ei !!) Sper ca dupa spectacol sa reusim sa ne vedem si poate chiar sa mergem la un suc cu copiii. Oricum noi venim si a doua zi la Kids Planet unde o sa avem mai multe conditii. Va pupam pe toti si va asteptam Teodora (4 ani si 9 luni), mama Corina si tata Razvan[flo] [flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
mai corinutza, de ce mi faci tu mie una ca astaaaa.... apai nu mi da inima ghes sa ratez ocazii de genul asta, mai ales ca mindra mea i tare amatoare de iesiri, parc as fi facut o pe strada! nu pot spune ca o voi intreba caci daca as face o asemenea greseala in mod sigur voi pati ca si in cazul intilnirii de duminica... ca m a mincat limba sa i spun si desi i am subliniat ca nu am mai fost niciodata acolo, imi cere amanunte peste amanunte.. iti imaginezi ca daca ii mai spun si de spectacol imi va face capul calendar in culori aprinse! eu voi avea o canadiana rosie rosie.. si mindra la fel plus o caciula portocaliu cu galben... multumiri si pupicei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Corina, noi am veni cu multa placere, insa pe 19 dec. seara, avem petrecerea de la firma, care va tine toata noaptea, asa ca dimineata as fi chiauna tare si nu ma simt in stare sa fac fata Clarei, care oricum nu sta locului si ar misuna peste tot pe acolo. Asa ca eu va doresc, serbare placuta si un spectacol cat mai reusit. Ne vedem duminica! [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 2 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...