Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Va faceti fericiti barbatii?


Recommended Posts

Va spun ce mi-a raspuns sotul meu acum nu mult timp, cand l-am intrebat daca e fericit si ce anume il face sa se simta fericit; faptul ca: am grija de el si de fiica-sa, ca am grija de casa, ca nu urlu la el (chiar) in fiecare zi, ca il las sa joace golf oricand vrea, ca nu l-am certat cand a platit o caruta de bani pe season pass la football, ptr. echipa lui favorita, desi nici nu m-a intrebat, a fost o oferta (una in viata, e drept) si mi-a spus ca le-a cumparat cand a ajuns acasa, nu m-a intrebat inainte daca are voie[:D]; mi-a spus ca e fericit ptr. ca il inteleg cand munceste mult, ca nu ma supar cand stau singura de sarbatori (vreo 4 ore) sau uneori, sambata, cand el e la munca; e fericit ca il ascult, ca incerc sa gasim impreuna solutii la probleme; ca e fericit cand dupa o zi grea de lucru ii aduc o bere din frigider, in timp ce el sta pe couch si se uita la sport; e fericit ca ii accept prietenii; e fericit ca am o relatie fff buna cu maica-sa; e fericit ca daca eu am chef de sex si el nu- nu ma supar, il inteleg si nu ma gandesc la tampenii si nu-l acuz de nimic; e fericit ca ii prepar lunch-ul ptr. a doua zi, ca sunt langa el si, mai ales, e fericit ca il iubesc si ma iubeste si avem o viata linistita impreuna! ____________________________ Winners don't quit; quitters don't win. __________________________________ Don't give me an attitude; I already have one!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ca sa faci pe cineva fericit? trebuie sa stii cum sa raspunzi la nevoile sufletesti ale celuilalt, cu alte cuvinte daruieste dragoste, respect, intelegere si vei primi tot.. ........................ dulce, finuta, romantica ca si greata care-ti trece prin stomac...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by danyelana
Ca sa poti sa-l faci ce celalalt fericit cred ca trebuie ca in primul rand sa fii tu fericit. Asa ca...
Corect.
Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta. [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037"] Bazar pentru Alex[/url], [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868"] un baietel diabetic de 1 an[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de ymcar (Stiti sa)Va faceti fericiti barbatii?
crezi ca de sado-maso sta cu mine?
quote:
Stiti CE ii face fericiti?
nuuuu...il tzin lipit cu superglue..d-aia sta!
quote:
Sunt aceste necesitati/dorinte/hachite/etc ale lor acceptabile pentru dumneavoastra?
ma banui pe mine de sado-maso?
quote:
Va straduiti sa le faceti pe plac? Reusiti? Sau preferati sa le ignorati? Sau sa ii dezvatati de ele?!
ma banui ca de fapt am un caine de circ pe care-l dresez? sau ca-s io caine de circ? shefuuu...wake up...daca ignori cauzele de martiraj/inetrese materiale/comoditate (situatie in care intrebarile tale nu-si au rostul!)...oamenii stau impreuna pt ca se cunosc, se iubesc, se respecta si se tolereaza reciproc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by danyelana
Ca sa poti sa-l faci ce celalalt fericit cred ca trebuie ca in primul rand sa fii tu fericit. Asa ca... Dumnezeu sa ne ajute la toti
Pai aici e o problema "inginereasca", reactie pozitiva ii zice. Adica sa zicem ca cei doi sunt (dintr-un motiv sau altul, la un anumit moment) nefericiti. Atunci, conform regulii tale, ea nu face nimic ca el sa fie fericit si el la fel nu face nimic ca ea sa fie fericita. In concluzie, orice "picare in groapa" este definitiva, iar starea de fericire este o stare de echilibru instabil, din care e usor sa iesi, dar la care nu te poti intoarce (cam ca o bila pe varful dealului, orice bobarnac o trimite in vale, dar inapoi nu mai poate fi adusa). Life stinks
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by NinaB
quote:
Initial creeata de ymcar (Stiti sa)Va faceti fericiti barbatii?
crezi ca de sado-maso sta cu mine?
quote:
Stiti CE ii face fericiti?
nuuuu...il tzin lipit cu superglue..d-aia sta!
quote:
Sunt aceste necesitati/dorinte/hachite/etc ale lor acceptabile pentru dumneavoastra?
ma banui pe mine de sado-maso?
quote:
Va straduiti sa le faceti pe plac? Reusiti? Sau preferati sa le ignorati? Sau sa ii dezvatati de ele?!
ma banui ca de fapt am un caine de circ pe care-l dresez? sau ca-s io caine de circ? shefuuu...wake up...daca ignori cauzele de martiraj/inetrese materiale/comoditate (situatie in care intrebarile tale nu-si au rostul!)...oamenii stau impreuna pt ca se cunosc, se iubesc, se respecta si se tolereaza reciproc!
De ai stii de cate ori NU este asa!... Nu am inteles ironia si aversiunea din raspunsul tau. Si de fapt cred ca stii ca nu este intotdeauna asa. Life stinks
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote: -------------------------------------------------------------------------------- Originally posted by danyelana Ca sa poti sa-l faci ce celalalt fericit cred ca trebuie ca in primul rand sa fii tu fericit. Asa ca... Dumnezeu sa ne ajute la toti -------------------------------------------------------------------------------- Pai aici e o problema "inginereasca", reactie pozitiva ii zice. Adica sa zicem ca cei doi sunt (dintr-un motiv sau altul, la un anumit moment) nefericiti. Atunci, conform regulii tale, ea nu face nimic ca el sa fie fericit si el la fel nu face nimic ca ea sa fie fericita. In concluzie, orice "picare in groapa" este definitiva, iar starea de fericire este o stare de echilibru instabil, din care e usor sa iesi, dar la care nu te poti intoarce (cam ca o bila pe varful dealului, orice bobarnac o trimite in vale, dar inapoi nu mai poate fi adusa). Life stinks Cred ca regula danyelanei se poate interpreta asa: fiecare se face pe el fericit, se obtine starea proprie de fericire, apoi poti incerca sa-l faci si pe celalalt fericit. Cu alte cuvinte, cand esti nefericit, sa nu astepti ca cel de langa tine sa te faca fericit, sa-ti redea echilibrul, daca tu nu poti. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ymcar De ai stii de cate ori NU este asa!... Nu am inteles ironia si aversiunea din raspunsul tau. Si de fapt cred ca stii ca nu este intotdeauna asa.
nu poate fi perfect tot timpul! un cuplu e impreuna la bine si la rau... daca perioadele de rau se inmultesc, iar indivizii sunt incapabili sa le depaseasca fara sa se raneasca reciproc cu fitze, toane si nabadai..decent e sa-si vada fiecare de propriul drum! deci intrebarile tale tot ilogice imi par!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...