Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Va faceti fericiti barbatii?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Nadia1976
A fost aici nu d emult un subiect in care se discuta daca ne fac sau nu fericite barbatii nostri, la care paginile s-au umplut destul de repede cu raspunsuri care mai de care mai serioase si la subiect; acum, la acest subiect nu stiu de ce dar se transforma incet-incet in subiect de zz. Oare suntem prea modeste sa spunem lumii ca ne rasfatam sotii si ii facem fericiti sau pur si simplu e lipsa de interes (ptr. a-i face fericiti)?! Mesajul Ninei zau daca l-am inteles; nu pot sa inteleg de ce tonul si continutul mesajului. Cum spunea cineva aici (semnatura cuiva, imi cer scuze nu-mi amintesc a cui) "Nu vorbi decat daca poti imbunatati tacerea"... ____________________________ Winners don't quit; quitters don't win. __________________________________ Don't give me an attitude; I already have one!
Te rog sa precizezi care NINA, suntem doua: NinaR si NinaB. Nina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor ce aveti???? E chiar asa de greu sa recunoasteti daca va faceti fericiti barbatii, si cum????Sau poate ca nu ii faceti.... ANCA[;)] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancadraghici99/album?.dir=/c17e&urlhint=actn,ren%3as,48%3af,0"][foto][/url] "Capul sus, va rasari soarele si pe strada noastra"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Ca sa raspund strict la intrebare: habar n-am, ca-s prea batrana ca sa mai cred ce-mi spun barbatii [alcool]. Io incerc ... Usor off topic: ce-ar fi sa raspunda si barbatii de pe forum...daca sunt facuti fericiti de nevesticile lor...ar fi o idee, nu? [:D] ...si sugestiv...[box] Daniella si [copil] Alexis 18 nov 2004 "Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Habar n-am. Mai ciudat este ca atunci cind sint "deosebita", respect toate regulile si-s nevasta dulce ca dulceata...fatza lui e cam pleostita. Multumita dar pleostita. Cind ma ia toate alea si schimb foaia, scot cu-n instinct primar spargatorul de gheata de sub perna[:D], pare fericit, de aia nu mai inteleg nimic... Cred totusi ca nu poti spune cu precizie, cum faci sa fii fericit sau sa aduci fericirea. Fericirea-i alunecoasa si n-are reguli. Maica-mea zice mereu: "mergi in sat si dai de veste, vii acasa - faci cum poti..". E-o zicatoare despre placinte parca, dar cred ca merge si aici... Raspuns final: habar n-am. Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci... nu, nu il fac fericit in mod cert. Lasand la o parte ca nu i-am facut un copil, nici macar nu sint ceea ce considera el o buna nevasta. Am plecat la drum cu anumite "tipologii" : si probabil nici el, nici eu nu ne-am imaginat ca o sa ajungem sa iubim si sa fim dependenti de o persoana total diferita fata de cea care ne-ar satisface necesitatile si idealurile cel mai bine. Pentru el, "nevasta" e cea care ii asigura un camin, echilibrul, stabilitatea emotionala si linistea. Si care ii ia de pe cap problemele marunte gen gatit, platit facturi, cumparat hartie igienica. Care il asculta seara cind vine acasa si ii mai pune cite o compresa. Care il sprijina neconditionat de cite ori are nevoie de ea. Si e acolo pentru el intotdeauna, niciodata ocupata, stressata sau obosita. Un fel de a doua mama. Nu conteaza neaparat calitatile ei proprii, cit atitudinea fatza de el. Iar eu la rindul meu am nevoie cam tot de aceleasi lucruri... Poate trebuia sa ne luam amindoi cite o nevasta.[bang] Ca nici unul nu parem compatibili cu rolul asta. [url="http://elise.prophp.org/"]Elise[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...