Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Va faceti fericiti barbatii?


Recommended Posts

ymcar, foarte bun subiect. Subscriu la ce a scris angelapriboi, si al meu era atat de fericit cu mine ( asa zicea el, ca era fericit ) ca si-a cautat alta...Parerea mea e ca foarte putini barbati apreciaza faptul ca o femeie se ocupa de casa, de copii, de el ; am chiar si un caz in familie - ea o super doamna ( si nu o spun pt. ca e femeie ), dedicata 100 % familiei si sotului iar el, mare crai, a tot inselat-o cu nspe femei, ea l-a tot iertat de dragul lui dar si pentru copii si a ajuns acum la concluzia ca nu mai poate lupta de una singura...cand el are iarasi o noua achizitie...Marea majoritate a barbatilor sunt vanatori, scuzati expresia... Si atunci, concluzia care sa fie ?! Vorba lui JG "why bother ?" Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [bebic] Mihnea Good things last forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by pisimuky
(...)Marea majoritate a barbatilor sunt vanatori, scuzati expresia... (...) Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [bebic] Mihnea Good things last forever.
Well, nu e nimic de scuzat. Asta este realitatea. Cine o accepta si poate trai cu ea e ok, cine nu... Si nu e valabil numai pentru barbati. Stiu ca visele frumoase arata altfel, dar intra la categoria viselor de genul "eu o sa traiesc o vesnicie", "eu nu o sa ma imbolnavesc niciodata", "eu o sa am intotdeauna sub 30 de ani" etc. My life smells acceptable
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by pisimuky ea o super doamna ( si nu o spun pt. ca e femeie ), dedicata 100 % familiei si sotului iar el, mare crai, a tot inselat-o cu nspe femei, ea l-a tot iertat de dragul lui dar si pentru copii si a ajuns acum la concluzia ca nu mai poate lupta de una singura...cand el are iarasi o noua achizitie... Si atunci, concluzia care sa fie ?!
Spuse Elise pe undeva o vorba inteleapta "mi-am luat barbatul care m-a dus capul sa-l iau" (citat din memorie, scuze Elise ca nu e exact). Care e concluzia? Ca ea l-a ales asa cum e, ea il tolereaza asa cum e, si e gresit sa se concluzioneze ca "toti" sunt asa, si, deci, cu cat esti mai gospodina, mai "super doamna", etc, cu atat sotul e si mai mare "crai". Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu incerc sa-l fac fericit .Nu stiu daca reusesc intotdeauna dar perseverez. Pana acum nu am primit reclamatii .[:D]Fericirea lui este si a mea. Anca mami de Buburuz Andrei[copil] (13.02.2006) [url="http://community.webshots.com/user/ancaspiri"]Pozele Noastre[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancaspiri/my_photos"]Buburuzul Mic[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=91028"]Povestea Nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io`l fac fericit cand vreau io [:D] si cum vreau io [:D] si de cate ori vreau io [:D] apoi cum, cand si cat vrea el [:D] si pe langa asta muncesc, intretin casa, cresc cupilu` si muuulte alte indeletniciri [hot]. Oricum, cand nu mai e fericit, are liber sa si caute fericirea "mai fericita" altundeva, nu l tin legat ca nu e legal [^]. ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://www.webshots.com/user/giulia16"]GIULIA_(2004_08_16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu-l fac fericit asa cum ar merita! Nu sunt suficient de "caritabila", marinimoasa, altruista, sau cum vreti sa-i ziceti! Asta sunt eu! Obosita, plictisita, uneori deprimata! Dar il iubesc!Si n-am stiut niciodata sa-i arat cu adevarat lucrul asta!Din contra, as putea spune, sunt experta sa-l fac nefericit! Si eu ma intreb ce-as putea face sa-l fac fericit asa cum merita... Dar daca gasesc raspuns la intrebare, sunt oare capabila sa fac TOTUL? Pentru ca, de fapt, toate stim prea bine ce ii face fericiti... Intrebarea e,suntem cu adevarat dispuse sa face TOTUL?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...