Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Revelion cu burtica! Cu ce ne imbracam?!


Mickyyy

Recommended Posts

Am si eu nevoie de niste idei....o sa fac revelionul la munte, cu niste prieteni, intr-o vila inchiriata. N-o sa fie ceva superselect, dar nici in salopeta in noaptea de revelion nu o sa pot aparea. Nici prea multi bani n-am de gand sa dau pe ceva cat de cat elegant, care sa-l port o noapte, sau in cel mai fericit caz inca 2-3 luni dupa, nici timp de colindat prin magazine nu prea am.....si ce-i mai grav...n-am nici o idee. Am descoperit o rochie in sifonier care inca ma mai cuprinde, dar e dintr-un material care se muleaza, si desi prea tare nu m-am ingrasat eu pana acum, oricum se vede ca nu mai am silueta de alta-data... Asa ca parca nu-mi vine sa ma imbrac cu ea, plus ca daca imi iau rochie pe mine, trebuie sa-mi cumpar ceva de incaltat...iar rochia aia nu se preteaza la saboti, iar pantofii cu toc i-am eliminat din garderoba in perioada asta! Voi, [gravi] cu burtica rotunjoara, ce aveti de gand sa purtati in noaptea de revelion?! Mickyyy [gravi] 25 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Micky, anul trecut am petrecut revelionul la munte impreuna cu sotul meu si mai multe cunostinte.Eram insarcinata in 7 luni jumate, deci avea o buritica destul de mare. M-am imbracat in salopeta iar mai tarziu pur si simplu mi-am luat o pereche de iegari si o bluza neagra care sa-mi acopere posteriorul.Asa m-am simtit eu bine. Nu cred ca e nevoie sa te imbraci foarte select, mai ales ca ai si buritca, eu zic sa te imbraci cum te simti tu mai confortabil, si nu te gandi la ce zic cei din jur... doar esti gravidutza nu? Sarcina usoara! Distractie placuta!!!! Pupici Dana&bb Andy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Eu o sa fiu cam in saptamana 22 deci am si eu burtica destul de vizibila. Dar eu vreau sa ma simt bine si o sa imi iau o rochita faina, scurta si putin mulata. Eu nu sunt insa de mentalitatea ca pe timpul sarcinii nu imi cumpar haine ca nu le port decat putin timp. Daca nu eram gravida oricum imi luam haine pe care nule mai purtam la anul,asa ca nu e diferenta. In plus, eu vreau sa ma simt bine cu sarcina mea nu sa fiu tot in asteptarea nasterii ca sa ma pot imbraca din nou ca omu´. Mi-am si luat deja niste haine dragute care merg doar in sarcina (cel putin la mine) si ma simt foarte bine cand ma imbrac asa haios. Succes! Laura [img]http://www.desprecopii.com/forum/gravida.gif [/img] (18 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi mergem de Craciun la munte, dar vom fi intre prieteni foarte apropiati si nu imi fac probleme cu ce ma imbrac. Voi purta o salopeta de blugi pt. ca la munte oricum e frig. Si mi-am facut si un sarafan foarte haios, de stofa, scurt si cu buzunare laterale! E super si am sa-l port apoi si la servici. E drept ca eu sunt abia in 16 saptamani, dar oricum se vede burtica!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost gravida de revu' trecut, si aveam exact atata burtica cat sa se vada in rochiile vechi, asa ca am ales varianta pantaloni mai mari (sau pe elastic, tu stii ce te mai incape) si o camasa mai larguta peste (camasa lucioasa, pe care ulterior am purtat-o bagata in fusta). Eu am fost o gravida ultra-cocheta, am si acum o gramada de toale pe care nu le voi mai purta nicodata, de genul sarafan cu pantaloni sau simplu, dar cred ca e o prostie sa dai banii pe haine care nu o sa-ti mai fie bune niciodata dupa ce nasti...Pe cat posibil, limiteaza-te la camasi/bluze mai largi purtate peste iegari sau pantaloni, si pantofi comozi (recte, cizme), ca in fond tu esti cea mai fericita din femeile de acolo, si oricum vei fi mai admirata decat toate celelalte, tocmai pentru faptul ca porti in pantece un bebe !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by puppe
Eu am fost o gravida ultra-cocheta, am si acum o gramada de toale pe care nu le voi mai purta nicodata,................ dar cred ca e o prostie sa dai banii pe haine care nu o sa-ti mai fie bune niciodata dupa ce nasti...
Ei nici chiar asa... Eu am multe haine pe care le port un sezon si atat. Tu porti toate hainele mai multi ani? Laura [img]http://www.desprecopii.com/forum/gravida.gif [/img] (19 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu anu' trecut am facut Revelionul in salopeta de blugi![:D] Eram in luna a 5-a...Nu am avut altceva mai elegant si mi-am zis ca nu are rost sa-mi cumpar, pentru o singura noapte!! A fost super! Am facut Revu' cu doi prieteni de-ai nostri, deci fff restrans... [pis]_Ella & [copil]Emma http://www.emmaandreea.3x.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, dar daca incerci niste pantaloni (pe care eventual ii aveai dinainte si in acest caz nu-i inchei), o camasa/bluza mai largutza si cat de cat eleganta si pantofii in care te simti bine?? Asta in cazul in care nu vrei/n-ai chef sa-ti iei nimic special pt asta. Daca vrei totusi sa-ti iei ceva nou, dragutz si nu scump, eu zic sa incerci la Mini Prix (baneasa) unde eu am gasit chestii foarte dragutze pentru perioada asta, atat sport cat si elegante... Iar preturile sunt acceptabile! Pupici[pup] Ioana[gravi] - 22 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, m-am exprimat probabil gresit: ma refeream la hainele speciale de gravida pe care e clar ca nu le mai porti dupa ce nasti.Cat despre alte toale de purtat un sezon sau mai multe, recunosc cu rusine ca, in general, port hainele care-mi plac chiar si anul urmator, daca nu sunt demodate.Asta fiindca prefer stilul clasic, si mi se pare ca se demodeaza mai incet decat altele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puppe, am inteles acum! Am si eu cateva piese de rezistenta care dainuiesc cativa ani la rand,dar de obicei am iubiri de o vara [:I] in materie de haine. Asa ca pentru mine e cam tot aia daca sunt gravida sau nu, imi iau haine cand gasesc ceva sa imi placa. CHiar azi mi-am luat o rochita pentru Revelion [olala] neagra, scurta, cu bretelutze, pe corp si pe piept are un maaaare fluture aplicat,iar pe fluturre sunt niste paiete negre.E super pentru mine ca graviduta, abia astept sa-mi arat burtica in ea. E marimea 40, eu purtand in general 36. Deci dupa nastere, in cazul fericit in care revin la forma initiala nu o sa o mai port... Asta e, n-ar fi prima chestie pe care o iau sa o port doar o data. Ultima tampnie am facuta azi-vara cand mi-am luat o rochie cu 2.600 000 lei si nu am purtat-o NICIODATA. Am facut o proba la magazin si una acasa. Si basta. Ghinion, eu sa fiu sanatoasa! Laura [img]http://www.desprecopii.com/forum/gravida.gif [/img] (19 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...