Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pt Ariadne, Elenalove27 si iris


Recommended Posts

Sunt 3 vesti care au venit astazi. Sunt 3 prietene de-ale noastre care au nevoie de un sprijin acum. Fie si virtual noi suntem niste brate care le pot imbratisa, care le pot da putere. Sa ne rugam pt sanatatea familiilor lor!
quote:
Initial creeata de ariadne
Eu ma intreb acum daca sotul meu are vreo sansa sa vada pomul de Craciun pe care l-am cumparat impreuna acum cateva zile si care sta cuminte in balcon asteptand sa-l pun in casa si sa-l ornez. Ma intreb daca vom mai trece impreuna in noul an.... Astept cu infrigurare un telefon din spital, dar nimeni nu suna, ma gandesc ca este totusi prea devreme sa se de-a un verdict, insa ma gandesc in acelasi timp ca daca s-ar fi intamplat ceva as fi fost sunata. La 8.30 a intrat in operatie, operatie de inima cu risc mare de embolie sau atac cerebral. Am fost sfatuita de ieri cand am discutat cu medicul de sectie si chirurgul sa nu vin in spital, este inutil, va fi intr-o sectie unde nu are nimeni acces si oricum vor dura cateva ore bune pana va fi relativ constient. Am adormit fetita cu forta, nu mai suportam sa aud papa-papa, papa este la medic si face aua sa plece, mergem la papa.... Ma intreb ce simte mai mult decat mine, niciodata nu intreaba de papa cand este la servici sau plecat, niciodata nu a fost atat de agitata ca in dimineata aceasta. Ma tot intreb ce se intampla acolo?????? Am sunat mai devreme insa nu am putut afla nimic, au spus ca vor suna ei si stau aici cu creierul amortit si ma intreb daca nu este mai bine sa-mi scol fetita si sa d-au buzna in spital. Nu pot sa sun nici parintii. Si astept sa sune telefonul asta care nu vrea deloc sa sune!!!!!! ari&celine
quote:
Initial creeata de Samara
Pentru cei care nu stiu, baiatul Elenei s-a nascut cu malformatie la inima. A fost operat la 30 de minute dupa nastere si va mai suferi o interventie chirurgicala saptamana viitoare! Toti care cititi aici sa ne rugam pt baietelul Elenei. Sper sa ne dai in curand vestea ca [bb]al tau e bine!
quote:
Originally posted by iris
dragi canadiene, uite ca ma intorc si eu , din pacate dupa o pauza care a insemnat de fapt 17 zile in spital cu fetita mea cea mica; am trecut prin iad dar acum e ok; nu stiu din pacate sigur daca diagnosticul pus nu ne va afecta cumva plecarea in canada; e vorba de osteomielita cronica , nu intr-o forma grava dar a fost greu de depistat si a trebuit verificat si daca nu e vorba de tumori osoase; din fericire am avut noroc sau cum sa il numesc si acum facem doar tratament usor cu nurofen si gimnastica de recuperare; asa ca va intreb cum gasesc eu raspuns la intrebarea asta: va trece sau nu sara vizita medicala pt canada? am sa caut prin internet si poate aveti si voi vreo idee unde sa mai intreb; noi vrem sa facem controlul medical la sfirsitul lui ianuarie, sper ca pina atunci sara sa fie cit mai bine si nenea docul sa nu faca mare caz...sint acum tare ametita, abia ieri am venit din spital, abia de marti stiu ca sara are sanse sa isi revina si sint cam nauca; la noi mos craciun a venit mai devreme cu vesti bune si deocamdata plutesc, aproape ca nimic altceva nu ma mai intereseaza; va doresc si voua tot binele din lume iris
"În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 162
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dumnezeu sa va ajute sa treceti peste probleme si sa va faceti cat mai repede santosi. Suntem si ne rugam alaturi de voi! Va scriu si mesajul Eleneilove27
quote:
Originally posted by Elenalove27
Am nascut ,doar ca bebelica al meu este unul din cele 1% cazuri cu MALFORMATIE LA INIMA. O sa va dau de veste cit de curind..a fost deja operat la 30 de minute dupa ce l-am nascut , de nascut l-am nascut normal cu epidrula...este cumplit sa vezi un bebelus bolnav de inima numai la citeva secunde de la nastere. Va duresc multa sanatate si nastere usoara in continuare tuturor burticelor... Eu ma rog la Dumnezeu ca Alvaro-Daniel baietelul meu de 4 kg si 53cm sa aibe puterea sa reziste a 2 a operatie la inima care va fi saptamina viitoare. Cu drag Elena & sotul ALvaro
Samara care vrea sa fie [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, ce vesti rele! Elena, ma rog pentru bebelusul tau! Doamne-Doamne si ingerasul sa vegheze asupra lui si sa se faca bine! Ariadne, ai inceredere ca totul va fi bine! Ma gandesc la tine! Iris, sa dea Dumnezeu sa fie bine cu micuta, ma bucur nespus ca ai primit vesti bune! Fetelor sunt alaturi de voi cu gandul cel putin! Laura [img]http://www.desprecopii.com/forum/gravida.gif [/img] (18 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...