Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FOARTE URGENT!!!


Recommended Posts

Sunteti extraordinare fetelor!!! Abia acum am citit subiectul, nici n-am stiut ce drama era sa se intample... Lumi, capul sus, cel mai important lucru e ca el e sanatos si ca VINE ACASA. Chiar daca vine cu soacra ta, cel mai important e ca vine. Si altfel vei discuta cu ei cand veti fi fata in fata, decat cand vorbeati de la mare distanta, tu pe o parte, el si mama lui pe alta. Iti doresc sa ai o familie unita, necazurile sa dispara, si nu-ti face griji, treptat celelalte probleme se vor rezolva. Sarbatori fericite, nu lasa pe nimeni sa ti le strice... Cu drag, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 15 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Creat
  • Ultimul răspuns
UN CADOU PENTRU VOI: AVEM TIMP - OCTAVIAN PALER Avem timp pentru toate. Sã dormim, sã alergãm în dreapta si-n stînga, sã regretãm ce-am greºit si sã greºim din nou, sã-i judecãm pe alþii si sã ne absolvim pe noi înºine, avem timp sã citim si sã scriem, sã corectãm ce-am scris, sã regretãm ce-am scris, avem timp sã facem proiecte si sã nu le respectãm, avem timp sã ne facem iluzii si sã rãscolim prin cenuºa lor mai târziu. Avem timp pentru ambiþii si boli, sã învinovãtim destinul si amãnuntele, avem timp sã privim norii, reclamele sau un accident oarecare, avem timp sã ne-alungãm întrebãrile, sã amînãm rãspunsurile, avem timp sã sfãrîmãm un vis si sã-l reinventãm, avem timp sã ne facem prieteni, sã-i pierdem, avem timp sã primim lecþii si sã le uitãm dupã-aceea, avem timp sã primim daruri si sã nu le-ntelegem. Avem timp pentru toate. Nu e timp doar pentru putinã tandreþe. Când sã facem si asta murim. SARBATORI FERICITE!!! Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lulu75
Fratilor soacra mea ma scoate din sarite. In seara asta pt prima data mi-am iesit din pepeni si am tipat la ea. Haideti sa va spun ce idee minunata a avut: sa vina in Romania impreuna cu sotul meu si dupa Sarbatori sa il ia inapoi acolo.
Luminita, poate ar fi trebuit sa spui ca esti de acord sa se intoarca amandoi in tara si dupa sarbatori sa plece din nou in Elvetia. Important este sa-l vezi acasa pe sotul tau si dupa aia nu-l mai lasi sa plece (oricum nici el nu vrea, nu? [:D]). Poate sa zica soacra ta ce-o vrea. E cam ciudata soacra ta...te duce cu zaharelul: ba ca vine Gabi singur cu avionul, ba ca ia autocar din Italia, ba ca vin amandoi [bang] Doamne ajuta sa-ti fie sotul sanatos si sa-l vezi cat mai curand acasa! [flo] Ada [8**]Dragostea e intotdeauna gata sa ierte, sa aiba incredere, sa spere si...sa indure orice urmeaza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E destul de ciudatica relatia lui Gabi cu mama lui... Am primit o replica o data in viata si acum fara sa vreau m-am gindit la ea: intre mama si baiat sa nu te bagi niciodata, ca s-ar putea sa iesicu miinile goale. Eu zic sa-ti pastrezi calmul in continuare si foloseste diplomatia pentru a-l tine linga tine, dar fara sa faci vizibila dorinta ta de a-l desparti de mama lui, chiar daca ai toate motivele din lume. Mamele sint mame si de cele mai multe ori copiii sint influentati de ele pina cind acestea nu mai sint, ba chiar si dupa aceea. Pacat numai ca unele influente sint bune, altele nu... Dar daca vrei sa ai parte de intreaga dragoste a sotului tau, incearca, pe cit e posibil, sa nu-l pui la mijloc intre tine si mama lui... barbatii sint mult mai slabi decit par! Mult, mult mai slabi si parte din slabiciunile lor sint purtate de femei, intii de mama, apoi de prietene si acum de sotie. Dar nu uita, mama este prima dintre ele, trebuie sa fii foarte diplomata ca sa-l faci sa uite acest lucru. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun si ca nu te-am suparat cu ceva. Ma bucur ca veti fi impreuna de Sarbatori. Iti doresc din suflet sa fie totul bine! Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma innebuneste soacra-mea. Acum a inceput sa i se faca rau de cate ori incerca sa il convinga pe Gabi sa se intoarca in Elvetia iar el refuza. I-a propus sa nu se mai duca la scoala dar sa stea acolo pana la vara ca sa isi refaca nervii iar eu daca nu vreu sa ma duc inseamna ca nu il iubesc. Ea are impresia ca noi stam hai-hui prin lume pt ca se plictiseste ea. Pana il vad pe Gabi acasa simt ca mor.Si mai e atata pana duminica ..... SARBATORI FERICITE!!! Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luminita, calmeaza-te! Asta-i noul cuvant de ordine! Daca tu emani calm.... se calmeaza si el! Distanta nu conteaza! Sa vina aici si apoi vezi ce ai de facut! Da' pune-i un pic de lumina pe drum! Si pe soacra-ta iart-o... ca asta e! Iubirea ta poate sa ierte si sa invinga toate piedicile daca vrei! Roxana&Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Calm, calm, dar de 2 luni jumate tot calm. Acum face pe mama buna sa il impresioneze pe Gabi. El e un om sufletist si acum ii e mila de ea ca ramane singura. Face tot posibilul ca sa il faca sa se simta vinovat ca pleaca. Offffffff!!!!!!!!!! Nu se mai termina odata! SARBATORI FERICITE!!! Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...