Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FOARTE URGENT!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 126
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mi s-a facut pielea de gaina... E prima data cand merg sa vad profilul Luminitei. Ia uitati-va ce a scris fata asta la "Sloganul preferat"! "Noi, fiintele umane, suntem un lucru mult mai frumos decat ne putem imagina. Avem o putere si o capacitate care ne tin in viata si care se cheama IUBIRE. Dragostea este singurul lucru care nu moare niciodata.“
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As dori tuturor oamenilor sa cunoasca IUBIREA. Eu am cunoscut-o din plin din momentul in care l-am cunoscut pe Gabi. Cand l-am vazut prima oara am avut o senzatie speciala desi stiam de el din povestirile unor prieteni comuni si stiam ca are o prietena. Am avut o discutie cu inima mea, dar ea nu a vrut sa inteleaga ca nu trebuie sa se indragosteasca. A stiut ea de ce!!! Prietenii mei mi-au spus ca relatia in care e implicat nu e tocmai ce isi doreste. A doua zi am mers toti 4 la film. Nu am vazut nimic din el pt ca gandule meu era la omul de pe scaunul alaturat. Apoi nu ne-am vazut cateva zile. Am rezistat ce am rezistat pana am rugat-o pe prietena mea sa mergem sa-l vedem. Era pe 5 decembrie. Cand l-am vazut am mutit. Mi se parea ca Soarele se mutase in acea cladire. Ne-a invitat a doua zi la el acasa la o petrecere. A fost cea mai frumoasa noapte de Mos Nicolae. A doua zi ne-am intalnit toti 4 si sub pretextul ca prietena noastra ne face o poza, ne-am sarutat pt prima oara. De atunci lucrurile au curs de la sine. Am trecut prin multe momente grele. Imaginati-va ca eu eram o studenta zapacita de 22 de ani care credea ca tot Universul se roteste in jurul ei, iar el un om sanatos la cap si matur desi este doar cu 4 ani mai mare decat mine. Deabia acum am inteles ca viata l-a obligat sa se maturizeze de mic. Au fost numeroase certuri, numeroase despartiri si promisiuni de genul: "nu te mai caut niciodata", dar de fiecare data IUBIREA a invins. De multe ori nici noi nu ne explicam de ce mai suntem impreuna. Era de ajuns ca unul sa aiba o problema, ca imediat isi gasea confident in celalalt si lucrurile intrau pe un fagas normal. In urma cu 2 ani a fost plecat iar in Elvetia pt acelasi motiv. Cand am aflat ca a plecat, totul s-a prabusit in jurul meu. Atunci am intalnit un preot care mi-a inteles durerea si care mi-a spus asa:" Daca ai incredere in Dumnezeu si daca el iti este tie sortit, atunci se intoarce." Si s-a intors. De atunci nimeni si nimic nu mi-a mai putut darama credinta ca el este OMUL MEU. Iubirea pentru el este o parte din mine. Fara el nu as mai fi intreaga, iar daca fara o mana sau fara un picior te mai descurci, fara o parte din suflet esti doar un robot. Noi doi suntem exemplul viu ca intr-o lume plina de rautati si de necazuri, IUBIREA invinge. Mi-am dorit toata viata sa am frati si nu i-am putut avea. De ieri simt ca Dumnezeu m-a binecuvantat cu multi frati si surori. Acestia sunteti voi. Va iubesc mult!!! Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi am citit subiectul la cateva ore de la postare, nu am putut ajuta cu nimic [bang] Am fost extrem de impresionat de toti cei de aici, sunteti niste OAMENI ADEVARATI , cuvintele sunt prea putine si prea mici pentru voi [flo][flo][flo] Nu cunosc tot ce s-a scris pe site pana acum, dar cred ca acesta este primul caz in care un om a fost salvat practic on-line. Sa va dea Dumnezeu sanatate si tot ce va doriti, iar tu Luminita, sa ai parte in continuare numai de fericire si bucurii, ca ai indurat prea multe... Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luminita ma bucur ca lucrurile au luat o intorsatura fericita. Cred ca Dumnezeu este si va fi cu voi mai departe.Intr-adevar sunteti un adevarat exemplu de iubire. Cat despre celelalte fete care te-au ajutat si cele care ti-au fost alaturi TOATA STIMA!! [flo][flo][flo] Este cu adevarat extraordinar ca asa ceva s-a putut face online. Si cu atat mai mult ma simt nemaipomenit ca sunt membru al acestui site si ca v-am cunoscut. Meritati toata fericirea din lume [flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acu am citit si eu povestea, Luminitza, si m-am crucit! pana acu nu citeam decat poate intr-o mica pauza la birou cateva randuri, la dc. Ce-ai mai facut? cum s-a rezolvat problema? incep sa te inteleg, dar nu-l inteleg pe el, de ce sta aici daca nu e fericit? de ce are maica-sa atata influentza asupra lui? cum se mai simte Gabi? Pacat ca nu vede ce inger de sotzie are [flo] Ai grija de tine, aveti grija de voi si Dumnezeu sa va ajute! Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat in urma cu 1 ora soacra mea. Sotul meu si-a revenit dar este foarte suparat pe mama lui. Toata durerea stransa in acesti ani acum iese la suprafata. Ii reproseaza ca nu a fost langa el, ca din cauza ei e la spital, ca doar cand l-a vazut pe patul de spital a inteles poate cat de greu ii este acolo si multe alte lucruri. Imi imaginez cata durere e in sufletul lui si imi pare extrem de rau ca nu pot fi acum langa el. Cred ca un chip prietenos i-ar fi prins bine. Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat Gabi. Este acasa dar a dat semnatura ca se duce luni la un control. Vrea sa ajunga in Romania cat mai repede. S-a certat la spital cu mama lui si sunt foarte ingrijorata cand stiu ca e acasa. Mi-a spus ca zilele pana se intoarce in Romania vor fi un calvar. Vrea sa vina cu avionul dar nu are rezervare. Va rog sa ma mai ajutati o data si sa-mi spuneti cum se procedeaza cu aceste rezervari. Am inteles de la mama lui ca trebuie sa ia avionul din Geneva. Pana il vad acasa simt ca innebunesc. Mama lui in loc sa-l protejeze mai rau ii face. El de suparare i-a spus ca nu o sa o primeasca sa isi vada nepotii iar ea l-a injurat. Doamne Sfinte nu mai inteleg nimic. Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...