Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

BURSA PRENUMELOR !!!


Recommended Posts

Oana, Veronica e chiar f. frumos ... era si pe listuta mea :) Si fetele ti-au explicat bine ce si cum ... nu te lasa "intimidata" de soacra! Cum mai spuneam, important e sa va placa voua! Pe finutul meu il cheama Filip ... dar scris ca pe germana: Phillip ... Cand e mic poti sa-i spui Fily ... suna nostim, cand e mai mare oricum isi alege el ce-i place mai mult! Ne-am hotarat si noi la nume si cum bb-lul nostru e o "surpriza" ;) avem pregatite nume si ptr. baiat si ptr. fetita: Cristian Mihai Amélie Gabriela ( Amélie tot de la filmul amintit de Rayuela si ptr. ca mi-a placut caracterul micii Amélie ... iar Gabriela ramane ca numele romanesc, sau international, cum vreti) Irinusha - cu minunea "surpriza" de 24 saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si noi si noi cu numele... Pe Bubu mic il va chema Phillip Damian.Phillip a ales mama, Damian tatal(ca e si sfant). Daca era fetita era clar ca o chema Rebecca Brianna.Si mi-a mai palcut mult numele Zandra(o fosta printesa dar am uitat pe unde am citit de ea...[alcool]) Oricum sa fie sanatosi ca nume gasim noi[^] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca ati remarcat ca exista o tendinta acum sa se puna nume puternice, sonore si mai ales pur romanesti.Inainte vreme, era la moda actorii sud americani.Cei plecati din tara incearca sa impace si capra si varza...cel mai mult mi-ar placea sa caut in simbolistica vocalelor si consoanelor (ca simbolistii) si sa creez un nume dupa dorinta mea.Un nume care sa contina vocalele si consoanele care mi-s dragi .Personal, as pune dulceata(a,e) daca ar fi fata si forta (d,r)daca ar fi baiat.As incerca insa sa fie nume scurte sa nu necesite abrevieri.Asta e un gand al meu launtric care necesita un pic de studiu si pe care uite il scot la iveala acum pentru ca poate ma oblig cumva in fata mea sa ma apuc de munca!...va pupic Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un bebe pe care il cheama Armand Adrian Dragu,de la Armand Assante,iar acum sunt in asteptarea unui bebe si nu stiu cum o sa-i pun.Am cateva nume in minte ,dar nu m-am decis. Fata:Ariana,Riana,Anais,Andrada,Lorena,Iris,etc BAIAT:Aidan,Eric,Arin,etc M.DRAGU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Babee
si noi si noi cu numele... Pe Bubu mic il va chema Phillip Damian.Phillip a ales mama, Damian tatal(ca e si sfant).
Draga Babee, daca nu ma inseala memoria si Filip e nume de sfant, eu stiu ca a fost unul din cei 12 apostoli, asa ca bebelusul tau va purta 2 nume de sfinti. Nastere usoara si bebe sanatos[:)]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Osolita..simteam eu ca e ceva cu numele acesta.Spre rusinea mea, nu am stiut ca este unul dintre Apostoli.Inca o data multumesc.[flo] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint de acord cu Osolita,anumite nume straine nu se potrivesc pur si simplu cu numele de familie romanesti..cred ca e o responsabilitate a parintelui sa aleaga un nume de care sa nu se rusineze bebe cind creste mare.Am auzit de un caz in Romania..o mamica amorezata de Alain Delon si-a botezat copilul ....Alaindelon Constantinescu.Mi s-a parut teribil de amuzant[mariaj] Va pup si succes in alegerea numelui Rayuela cu bebe 30 de saptamini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place numele de fata:danya,jessica,jennifer,dorenna,janett,timeea,becky,sarah,joanna,melissa,abigail,alyssa,james,jasmina,ariana,anyela,nicole,maggie,gyanna,lori,fylomena,danusia,dolores,vannesa,.....etc. baieti.justin,marcus,edward,thomas,chris,tiberius,jonathan,nicholas,joshua,anthony,michael,denis,timothy,nathan,joson,bryan,jesse,richard,meghan,raphael,walter,johnny,natan,bryan,fabio.mario,matthew,fineas,andrew,philip,leon,....etc mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...