Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

apartament in Bucuresti


Recommended Posts

Dragele mele,poate nu va intereseaza atat de mult acest subiect, dar il postez cu speranta ca poate sugestiile voastre ne pot ajuta. Eu si sotul meu locuim inca intr-un camin studentesc din Regie. Avem un baietel de doua luni, Matei, si ne punem foarte serios problema de a obtine sau cumpara un apartament aici, in Bucuresti. Nu vreau sa-mi cresc copilul in camin pana cand va merge la scoala[bang]. Eu am terminat filologie si nu lucrez, iar sotul meu a terminat Automatica si Calculatoare si lucreaza ca programator la o firma de soft si ca preparator la facultate. Nu avem deloc economii iar un credit nu ne putem permite deocamdata cu veniturile pe care le avem. Stiu de ANL, am incercat sa ne depunem actele, si dupa multa alergatura am aflat ca trebuie sa ai buletin de Bucuresti si carte de munca. Eu am buletinul, sotul carte de munca, deci nu merge deocamdata. Am auzit si de niste locuinte sociale. Voi ce stiti? Faceti demersuri pentru asa ceva? Korina, am observat ca tu primesti apartament prin ANL la anul, cum ai procedat? Please, orice sugestie aveti...Cu drag si pupici, Teresa, Roland si bb Matei[pup][pup][pup] teresa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Noi stam sase persoane in doua camere noi parintii sotului meu si fetitele nouastre gemene de 1 an si zece luni. Anul trecut in octombrie am depus dosar la primarie sa ne dea o locuinta. Au venit, au facut ancheta sociala si ne-au mai cerut adeverinte de salariu, etc. Nici noi nu ne putem permite un credit pentru ca nu avem bani de avans. Dupa ancheta s-au facut niste liste si noi eram la numarul zece. Chestia asta mi s-a tot spus de cate ori am sunat sa ma interesez, dar mi s-a specificat ca oricum nu sunt case. Parerea mea este ca daca gasesti persoana potrivita si pasezi suma protrivita primesti o locuinta sociala. La fel de adevarat este ca am o cunostinta care a primit casa sociala pe bune fara nici un fel de pile si pe cai legale. Cum ti-o fi norocul. Eu cred ca trebuie sa te duci la primarie si sa incerci sa depui un dosar pentru casa. Iti urez succes in demersurile tale. Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...