Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Andreea este foarte rau. Rugati-va pentru ea!


m34

Recommended Posts

Pentru cei care nu stiu, aici este continuarea subiectului Cristinei "Ajutati-ma sa o ajut pe Andreea" Din pacate Andreea este din nou grav bolnava, a fost internata in spital la Ploiesti si azi va fi transferata la Bucuresti la Grigore Alexandrescu. [q] [bang] [q] O sa merg la ea sa vad care este situatia si revin. Cristina a facut ce i-a stat ei in putinta sa o ajute pana acum, asa cum a facut si la operatie [flo][flo][flo] Doctorul Negoitescu care a operat-o a plecat (sau va pleca in curand) in concediu... Revin cu rugamintea de a o ajuta: cine il cunoaste pe prof. Basca este rugat sa intervina pentru a o consulta pe Andreea. Multumim foarte mult, Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 168
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am fost la spital si am stat cu Andreea in timpul investigatiilor si mult timp dupa aceea, dar inca nu avem nici un raspuns asupra rezultatelor analizelor si a cauzei starii ei generale destul de proaste [bang]. Nimeni nu i-a spus mamei nimic concret nici macar la ora asta ! Andreea nu se scoala din pat, scanceste des tinandu-se de burtica [q]. Dupa atatea tratamente, incepe sa planga incetisor cum vede un doctor ca se apropie de ea, ce sa mai zic daca il vede cu vreo siringa [q] Nu mananca si nu bea mai nimica, practic se hraneste aproape numai cu perfuziile care i-au invinetit manutele in cateva locuri [q] Desi nu a venit Mos Nicolae la ea acasa, azi a venit Mos Craciun la spital si i-a adus si ei o papusa, care a bucurat-o foarte mult, chiar daca nu a putut nici macar sa o scoata din cutie. Daca vreti sa o vizitati, sa stiti ca este in acelasi pavilion in care a fost si data trecuta, dar la salonul 12, insa spitalul este in carantina din cauza gripei si nu lasa pe nimeni sa urce in salon, iar Andreea nu poate sa coboare. Pe mine m-au crezut taticul ei si am intrat [:D] Andreea, toti suntem alaturi de tine, te iubim mult de tot si ne rugam pentru tine sa te faci bine cat mai repede [flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, esti un OM deosebit[asia][flo]! Toata admiratia pentru ceea ce faci! Azi, dupa ce am citit ce ai scris dimineata, i-am povestit si fetitei mele despre micuta Andreea si ne-am rugat impreuna pentru ea. Ne rugam in continuare ca bunul Dumnezeu sa-i dea sanatate si sa o faca bine pe Andreea ! Elena&Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate starea Andreei nu s-a imbunatatit fata de ieri, ba dimpotriva. O parte dintre analize i-au iesit bine (?!) , insa ea continua sa se simta foarte rau: are dureri, nu mananca, nu bea, vomita, sta cu perfuzii [q]. Ar mai trebui facuta o ecografie, dar fiind weekend este de la sine inteles ca nu este nimeni la ecograf la Grigore Alexandrescu [bang] A fost mutata la salonul 10, dupa ce insistentele mamicii au deranjat prea mult (la 12 erau multi copii raciti si asta ii mai lipseste ei, o raceala). Aici si-a regasit o colega de suferinta - Cristina de 9 ani, operata si ea la ficat, dar nici treaba asta nu a inviorat-o aproape deloc. La internarea in spital a consultat-o doctorul Zamfirescu Alex, dar nu stiu daca tot dansul o va avea in ingrijire mai departe. Eu deja sunt disperat, Cristina la fel, va dati seama cum este mamica Andreei, mai ales ca si ceilalti doi copii sunt acasa bolnaviori la pat [q][q][q] Multumim pentru gandurile bune si sustinerea celor de aici, atat cei mari [flo] cat si cei mici [bibe] [flo] Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi s-a rezolvat si cu ecografu', dar numai partial: Andreea a facut ecografia (ce nu face banu'), dar nu a avut cine sa o interpreteze. Ramane pe maine. Starea ei este la fel. Nu este trecuta la nici un tratament, nu mananca, vomita, iar perfuzia a primit-o la cererea foarte insistenta a mamicii [bang] Andreea isi doreste un CD cu colinde pentru copii, dar duminica dupa-amiaza nu prea am gasit magazine deschise. Daca mergeti careva pe la ea si puteti rezolva cu cd-ul, cred ca o va face un pic mai fericita. Nu uitati sa postati aici, sa mai lasam cd-uri si pentru alti copii si parinti ! Cu intrarea in salon vad ca merge de minune treaba cu taticul, bine ca am invatat lectia [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mihai, am incercat de 3 ori sa iti trimit un PM, cu rugamintea de imi trimite adresa de acasa a micutei, sa ii trimit un pachet. Nu stiu de ce, dar nu reusesc cu PM-ul in fel si chip. Deci ma gandeam la hainute, dulciuri si ceva jucarii. Tu ce idei mai ai? Din pacate sunt in pat cu febra, m-a prins o pacatoasa de gripa, deci nu cred ca voi reusi sa pun pachetul sa ajunga inainte de Craciun. Dar ma gandesc ca si pe urma este binevenit, nu? Ma bucur din suflet ca exista atatia oameni cu suflet de aur ca tine, care sa ocupa de micuta si de familia ei. Transmite-i si gandurile noastre bune, ne gandim si ne rugam pentru ea. Cu drag, Mirunda si micuta Mara "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog pentru Andreea, copilas dulce. Multa sanatate si sa aiba Doamne-Doamne grija de ea sa se faca bine! Imi pare tare rau, sa dea Dumnezeu sa fie bine! [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 2 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...