Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Andreea este foarte rau. Rugati-va pentru ea!


m34

Recommended Posts

  • Răspunsuri 168
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am fost ieri dupa-amiaza inca o data la Andreea. A mai avut unele probleme in cursul serii(temperatura mare, tranpiratie puternica...) dar au venit doctorii si au stabilizat-o. Am mai vorbit cu un doctor (sef) de la terapie intensiva si l-am rugat sa aiba grija in mod deosebit de Andreea. Si mamica are nevoie permanenta de sustinere morala, incercam sa o mentinem si pe ea pe linia de plutire si vreau sa cred ca cel putin de cateva ori am reusit macar in parte. A fost pentru prima data cand am vrut sa intru si nu am reusit [bang] dar nici nu am insistat, pentru ca la Andreea la reanimare chiar nu cred ca reuseam sa intru. Ieri primise si un SMS de pe un nr de Cosmorom, dar nu stiu de la cine, insa s-a bucurat de el (dar sa stiti ca nu se descurca singura sa citeasca mesajele, o sa o mai invat) Multumim pentru toate cuvintele frumoase si rugaciunile celor de aici [flo] Va rog mult de tot sa continuam sa ne rugam pentru Andreea si pentru ceilalti copilasi care au nevoie [flo] Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne rugam si noi pt Andreea. Este o situatie disperata, ar trebui mediatizat cazul Andreei, duceti-va la PRO TV poate se sensibilizeaza opinia publica si isi vor face si doctorii datoria asa cum trebuie. Eu sunt din Galati si nu cunosc pe nimeni din Bucuresti, in domeniul medical ma refer, ar trebui facut apel la toate relatiile de care dispune fiecare din cei ce vor si pot sa ajute. Ma rog din toata inima pt voi, Dumnezeu s-o ajute! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cativa dintre noi ne-am utilizat TOATE relatiile de care am dispus si am ajuns unde trebuie, astfel incat in momentul de fata nu cred ca este cazul sa se intervina altfel (sa nu cumva sa facem chiar un deserviciu...) Mai mult, am convingerea ca cei implicati in cazul Andreei au grija de ea asa cum trebuie in momentul de fata, iar daca mai apar probleme pe latura aceasta avem cai de rezolvare. Oricum, mediatizarea cazului ar implica numai scandal si apoi..resentimente. Cel mai important lucru acum este ca Andreea sa-si revina, starea ei sa devina stabila si...sa mearga acasa. Multumim pentru toate gandurile voastre bune![flo] Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, am urmarit cazul in tacere si m-am rugat pentru sanatatea Andreei. I-am trimis ieri mamei un sms de pe Cosmorom, dar nu m-am semnat pentru ca oricum nu ma cunoaste. O sa ma rog pentru Andreea in continuare si am speranta ca Dumnezeu va avea grija ca totul sa decurga bine, sa dea putere familiei sa treaca cu bine prin asta. Sunt sigura ca totul se va termina cu bine. Numai bine! Madutza [gravi] & ingerasul din burtica in 18 saptamani va doresc Sarbatori Fericite!!! [aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea este ceva mai binisor. Azi a cerut chiar ceva de mancare ! Din pacate inca vomita, dar este dupa o lunga perioada in care a pierdut practic exercitiul mancarii si speram sa isi revina repejor. Deocamdata sta in continuare cu perfuzii si este monitorizata de niste aparate. Personalul pare sa se ocupe binisor de ea, nu am mai remarcat probleme. In lipsa posibilitatii vizitei la reanimare, am stat de vorba cu mamica ei cateva ore si mi-am dat seama ca i-a mai revenit moralul, dar se vede ca este foarte obosita dupa atata stres. Ii este si foarte greu sa isi vada fetita numai 2h pe zi... A fost emotionata cand i-am spus ca SMS-ul de ieri a venit de la [gravi], i-am spus si saptamanile [:D] Azi a mai primit SMS si a invatat sa le citeasca, in cuand trebuie sa o invat sa le stearga pentru ca nu o sa mai aiba loc pe SIM. Din pacate nu avem imprimanta de SMS-uri. Intre timp un grup de tineri colindatori in frunte cu un preot au trecut prin spital si au mai alinat suferintele micutilor si mamicilor [asia][flo] Ne rugam in continuare ca Andreea sa se insanatoseasca cat mai curand [pup] Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...