Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dupa cat timp prima sarcina ?


OtiliaLia

Recommended Posts

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lia, eu am ramas la 29 de ani (bebe e in burtica :0)), sotul tot 29, am "muncit" un an, deja incepusem analize sa vedem ce e in neregula. Din pacate nu stiu daca asta te ajuta, inteleg ca voi ati incercat si mai mult timp. Daca nu ma insel, zilele trecute anunta ca e graviduta o fata care incercase mult timp. uite ca nu-mi dau seama cine era, daca gasesc iti scriu din nou. Sa iti dea Dumnezeu bebelusul mult visat si asteptat! Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 15 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
io sunt casatorita de 6 ani,si am luat anticonceptionale 2.si cand ne-am hotarat nu se intampla...am fost la doctor si mi-a dat un tratament pe care o luna doar l-am luat corect..in rest...inca vreo doua ...ba uitam ...ba nu il luam..si ma gandeam deja la FIV si cand deja imi puneam problema serios...am facut testul si uraaaaaaaaa!!!!!!eram insarcinata...deci...orice e posibil..cu ajutorul lui DZEU...bafta!!! puffy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga lia, uite ca ajung si eu sa ma perind prin spatiul internetic (sic!):)) cind nimeni nu mai 'zice' nimic. [flo] am fost casatorita cu primul meu sot timp de 11 ani si nu am incercat de copilasi pentru ca el nu vroia.... sint cu al doilea sot (si, zic eu, ultimul:)) si am incercat timp de 9 luni pina am reusit - eu am 36 de ani de vreo 10 zile:) - reteta noastra a fost: o vacanta relaxanta de doua saptamini (in florida), abtinere de la actul sexual (sau ejaculare de orice fel!!) cam trei saptamini, exact pina in momentul oportun al perioadei mele de ovulatie (moment la care am facut-o din doua-n doua zile, incepind din ziua mea numarul 9: 9, 11, 13, 15 - eu am ciclu de 28/29 zile si n-am luat niciodata anticonceptionale) si mese delicioase la restaurante extravagante (asta, pentru deliciul nostru:)) - oricum, pare o reteta fericita in cazul nostru pentru ca eu sint [gravi] in saptamina 23 si in al noualea cer! [bis][bis]. mult noroc si energie, sa va dea dumnezeu un an 2004 cu ce va doriti! (oo, eu am 36 si sotul 31 [;)]) cu drag............... mona (cu lia mica in burtica - 22 saptamini)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...