Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce fac cu fetita?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Dianaelena! Eu una nu am mai trecut prin asa ceva,dar sunt mama si cind ma gindesc la asa o situatie...ufff,e tare,tare dureros sa te desparti de copilul tau! Citi ani are micutza voastra ? Cu cine o lasati in tara ? Aveti incredere ca ii va fi bine,acolo und v-a sta? De ce plecati in Anglia ? Nu stiu ce va aduce viitorul,dar sper ca despartirea de mami & tati sa fie cit mai scurta! [flo][flo][flo] Numai bine va doresc la toti 3 !!! P.S. Imi aduc aminte ca aveam 4 anisori, cind mama si tatal meu au fost plecati pentru o luna in Germania, la nana mea! Ei,eu am ramas acasa cu bunica din partea mamei...mi-a fost un DOR nebun de ei...iar in seara cind au venit acasa,tremuram toata de emotie,ce mai eram cel mai fericit copil din lume ,tare mi-a fost frica ca m-au parasit si ca nu-i voi mai vedea niciodata! Un Craciun feeric tuturor membrilor DC !!![*] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=alba
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Dianaelena, noi avem doi copii, de 2 si 4 ani care stau in prezent cu bunicii in Romania (adica cu parintii mei) si asta de vreo 5 luni de zile. Aveam o doamna la copii care a murit subit, sotul meu este somer cam de un an si inca la facultate iar scoala lui costa o gramada de bani, in plus eu lucrez cam 12 ore pe zi, inclusiv simbata si sint gravida luna a saptea. Ai mei n-au vrut sa vina aici din cauza bunicii mele de 94 de ani asa ca n-am avut alta solutie decit sa-i las pe copii acolo. Amindoi merg la gradinita si se descurca foarte bine, se dezvolta normal, vorbim la telefon la 3-4 zile. Am rugat-o pe mama sa-i duca la psiholog si la pediatru ca sa vad daca sint probleme si nu par sa fie. O sa-ti fie foarte greu fara copil dar daca il lasi la unul din parinti, in care ai perfecta incredere, s-ar putea sa mearga .Daca copilul are peste 4 ani, cred ca trebuie sa fii foarte atenta, sa suni des si sa pui o mie de intrebari ca sa fii sigura ca esti inca aproape de el si este numai ceva temporar. Eu sper sa-i aduc pe ai mei aici dupa ce nasc, fac eforturi sa gasesc pe cineva de incredere. Tie o sa-ti fie extrem de greu dar nu imposibil. Ceea ce ma consoleaza pe mine este ca pe termen lung, este spre binele lor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am niste prieteni care au emigrat in Canada "in rate": el si-a depus actele, a durat ceva vreme pana au iesit, timp in care s-a casatorit si nici macar nu au stat degeaba [gravi], astfel incat el a trebuit sa plece sa nu piarda viza. Intre timp a aparut si [bibe]. Sotiei i-au trebuit vreo 6 luni pana sa obtina si ea viza impreuna cu fetita lor, si asta dupa ceva insistente ln CA si in Ro... Dar pana la urma s-au rezolvat cu totii. Eu zic sa mergi urgent la ambasada UK si sa depui actele pentru fetita. Nu ar trebui sa dureze prea mult. Vezi daca este posibil sa o treceti pe unul dintre pasapoartele voastre, sa nu mai pierzi o luna si cu pasaportul micutei. Numai bine, Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu vei lucra in Anglia? Sau doar sotul? Daca tu nu vei lucra ar trebui sa luati fetita. Cati ani are? In Ro merge la scoala, la gradinita? Si eu cunosc o familie care a emigrat in US prin '92. Mai intai a plecat sotul, dupa vreo 6 luni si sotia, apoi dupa inca un an cele doua fetite. Si-au adus fetitele cand au avut amandoi servicii si puteau sa le intretina la scoala. Fetele erau maricele, una intr-a 4a si cealalta in clasa I. Mult succes si numai bine! ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Diana, nu ne-ai spus lucrul esential: cati ani are fetita si cine a crescut-o pana acum. Daca e mare si intelege, poate ca va reusi sa inteleaga de ce chiar trebuie sa plecati fara ea. Eu imi spun parerea mea, care am fost crescuta de bunici pana la 7 ani, imi vedeam parintii saptamanal, dar durerea de a nu fi langa parintii mei si acum o simt si i-am reprosat mamei mele de atatea ori, incat cred ca regreta amarnic. Eu nu sunt de acord cu despartirea copiilor de parinti sub nici un motiv, doar motive foarte grave si care chiar nu pot fi schimbate sub nici o forma. Altfel, cred ca exista intotdeauna o solutie de a fi cu copilul. Eu sincer nu l-as lasa si mi-am promis ca imi voi creste singura copilul orice ar fi. Iti urez multa bafta si sa iei cea mai inteleapta hotarare, gandindu-te in primul rand la sufletelul fetitei tale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...