Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rosia Montana .............


Taty

Recommended Posts

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Speranta moare ultima ..... Poate nu numai despre speranta trebuie sa vorbim ci de ce se mai poate face in conditiile unor presiuni enorme asupra locuitorilor zonei , fara ca cineva cu putere realasa le ia apararea , sa le dea sfaturi . Urmaresc problema in Formula AS ( o revista saptamanala ) . Sunt ( in ziar ) articole optimiste ( citeodata ) ,in ceea ce priveste salvarea zonei, dar peste citeva numere apar articole care nu-ti mai da posibilitatea sa crezi ca zona va fi salvata. Sincer nu stiu ce sa cred, dar ar fi un pacat mare de tot sa se strice ce este acolo . Ma bucur ca ai facut un subiect din asta .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie salvata... Parlamentarii europeni nu sunt de acord cu acest proiect,poate din aceasta cauza sunt inca atatea piedici in finalizarea acestui proiect. Politicianii nostrii care tin atat la inscierea Romaniei intre tarile comunitatii europene se pare ca au o teama retinuta in a da curs liber finalizarii... Si pe de alta parte am citit recent ca parerea locuitorilor poate schimba totul. Daca oamenii de acolo nu sunt de acord, nu se poate incheia acest proiect. S-au mai intamplat cazuri, unul in Austria de exemplu cand astfel de proiecte... unul pentru o hidrocentrala se pare... au cazut, pentru ca locuitorii nu au fost de acord. Asa ca Dragilor nu va lasati... Eu nu m-as lasa... Va sustin, si alaturi de mine sunt multi ardeleni, si romani. Va pupa DanaR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu numai locuitorii din zona pot opri proiectul ci si locuitorii din Ungaria avand in vedere ca modul de exploatare a aurului afecteaza panza freatica de mare adancime care ajunge pana in Ungaria. E un proiect aberant in care BANUL are cuvantul iar mediul si oamenii au numai de suferit pe termen lung. E un dezastru pentru zona respectiva. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...