Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

medicamente pt greata


oana_s

Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aici daca vomiti rau sau chiar ti-e rau tot timpul cum ai tu (asa a fost si la mine, si inca mai e da mai suportabil) ti se recomanda Dyclectin. Ajunsa la limitele rabdarii am vrut sa iau si eu mai ales ca aveam un examen seara si atunci mi-era cel mai rau, dar cand am citit cate efecte secundare poate avea...am renuntat :0( dar am prietene care au luat (una a avut greturi pana in luna a 9-a cand a nascut asa ca sincer, nici nu stiu cum ar fi rezistat atata timp). Nu stiu daca se gaseste si in Romania, da poate se gaseste. Ideal ar fi sa nu iei nimic, dar daca chiar nu se poate... Sora mea a fost internata in spital pentru ca nu putea tine nimic in stomac, vomita tot, si i-au administrat intravenos Vitamina B6 si B12, si i-a fost mult mai bine. Intreaba-ti doctorul si de asta eventual sa vezi ce zice... Sper sa scapi de greturile astea cat mai repede, stiu cat de pacatoase sunt... Cu drag, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 16 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc amandurora fff mult, ideea e ca intr-adevar ma simt ingrozitor, dar decat sa-i fac rau bb-ului, mai bine rabd eu, mai ales ca nimeni nu a auzit de medicamente 100% sigure. Sper sa imi treaca peste cateva saptamani (abia sunt in 7)[bang], ca de-abia astept sa pot manca si eu cu placere altceva decat carne (e singura pe care o suport oarecum). A..am uitat sa mai intreb ceva,impotriva constipatiei voi ce ati facut? Toate cele bune, voua si [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum am mai scris deja, pe mine greata m-a ocolit deja de ieri dupamasa, cum am mancat a fost mai bine, seara am mancat din nou, ceva usor, 2 sandviciuri cu ou fiert, un iaurt, o porto si un kiwi, deci binisor fata de cele 5-6 zile anterioare cand ciuguleam cate ceva doar. pentru constipatie eu mananc fulgi de grau germinati, cumparati de la produse naturiste. Ii pun in lapte cald si ii las vreo 20 de minute sa se inmoaie si ii mananc, e rezultat garantat :P) Dar eu ma tem acum ca uite voua va e greata de numa si mie nu si ma intreb deja de mi s-a umflat capul de ce nu e si la mine ca la toata lumea normala.....adica cu varsaturi si greturi. De varsat nu am varsat deloc inca si am 6 saptamani deja, chiar 8 de la UM cum zice medicul. Cine imi mai zice ceva, stiu ca v-am exasperat deja dar nu mai stiu ce sa cred? Lia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia iubire, nu te mai ingrijora inutil... Tu stii cat mi-as dori eu sa nu am simptomele astea...si ca mine inca mii de femei? Eu zic sa fii fericita ca te simti OK si ca sa te linistesc un pic iti spun despre prietenele mele mamici deja, care cand au fost gravidute nu au avut nici un fel de greata sau varsaturi....si ce bine s-au simtit...[bis]. Fiecare organism e unic...de aceea si starile sunt diferite...asa ca hai fii fericita si bucura-te ca nu iubesti buda asa ca altii [bang][:D] Oana [gravi][vom]7 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, pentru [consti] fiecare organism reactioneaza in mod diferit, asa ca incearca. Poti sa incerci miere pe nemancate, mie mi-au facut merele bine, chestia cu germenii de grau cred ca e buna, da n-am incercat-o, alte fete ziceau de cereale cu lapte parca...si cred ca si miscarea ar ajuta...poate suc de lamaie, de portocale... Sper sa fie mai bine. Cu drag, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 16 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, Eu spuneam si pe " Mamici de iulie....." : ca si tine eu nu am absolut nici un pic de greata. Atata doar ca noaptea ma trezesc de cateva ori si parca simt ceva pe acolo...Suntem niste fericite daca o s-o tinem asa ...Eu in schimb mananc in continuu,as lua frigiderul in brate! Asa ca, eu zic sa fii fericita ca ai o sarcina usoara si sa nu devenim ZOMBI din orice. Pupici Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by oana_s
Lia iubire, nu te mai ingrijora inutil... Tu stii cat mi-as dori eu sa nu am simptomele astea...si ca mine inca mii de femei? Eu zic sa fii fericita ca te simti OK si ca sa te linistesc un pic iti spun despre prietenele mele mamici deja, care cand au fost gravidute nu au avut nici un fel de greata sau varsaturi....si ce bine s-au simtit...[bis]. Fiecare organism e unic...de aceea si starile sunt diferite...asa ca hai fii fericita si bucura-te ca nu iubesti buda asa ca altii [bang][:D] Oana [gravi][vom]7 saptamani
Oana cere la farmacie ghimbir. E bun anti greata (arata ca niste bucatele de rahat cu zahar pe ele, in engl. Ginger criystallised stem). Mie asta mi-a recomandat dr desi nu ma ajuta prea tare...eu vars zi lumina. Succese:-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...