Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

L-au prins pe Saddam?!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Era si cazul sa-l prinda! Pe mine m-a distrat insa alta chestie, nu stiu daca ati auzit-o/citit-o. Cand a iesit din ascunzatoare, Saddam a zis: "Sunt Saddam Hussein, presedintele Irakului, si vreau sa negociez!", la care un soldat american ii raspunde: "Presedintele Bush va transmite salutari!". Asta da replica.... Si nu e banc! Cat despre soarta lui, am inteles ca va fi judecat de un tribunal international.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici in Franta, incercind sa faca pronosticuri in privinta soartei lui Saddam, fac tot felul de comparatii: daca va fi judecat de un tribunal international, ca Milosevici, sau de un tribunal irakian-si aici fac comparatia cu Ceausescu, care a fost condamnat la moarte iute-iute de un tribunal romanesc. Voi ce parere aveti (in special de comparatia cu Ceausescu)? Sarbatori fericite si La Multi Ani ![pegeam] Cu bine, Elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, mai multa lume a facut aceasta comparatie si cred ca se potriveste: amindoi se credeau genii si nemuritori, amindoi au dispretuit si chinuit propriul popor atingind culmile ticalosiei. Si uite-l si pe Sadam, la fel de jalnic si tremurind de frica precum nea´ Nicu. Nimic n-a ramas din asa-zisa lui maretie si putere. Daca era asa viteaz precum se lauda s-ar fi sinucis (ar fi putut s-o faca) inainte de a fi scos din gaura aia ca un sobolan si ar fi murit in demnitate; dar e prea las pentru asta, n-a fost in stare s-o faca desi ar trebui sa stie ca in nici un caz nu-l asteapta o viata roz mai departe. Eu cred c-ar trebui judecat si de irakieni pentru toate crimele facute, sa le raspunda oamenilor la intrebari- cit si international. Vai de cozonacul lui, nenorocitul. Dar e bine ca-l vede toata lumea asa, ca sa se stie ca nimeni nu-i nemuritor. Nelke (un prieten în plus nu strica niciodata...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey io am vorbit ieri cu niste irakieni in centrul de cazare pentru refugiati si s-au jurat ca nu era Saddam prinsul :)) Argumentele lor: 1. Saddam avea deja fire de par alb pe la tample cand a inceput razboiul, iar prinsul nu; 2. Acea barba era mai mare decat ar fi normal calculand perioada de cand se ascunde Saddam; 3. Pentru nimic in lume Saddam nu s-a fi adapostit in vagauna aia, cand avea atatea buncare. Acu judecati voi daca argumentele sunt sau nu fiabile, ca io n-am timp sa ma uit la TV sa vaz asemanari si deosebiri, mai bine stau cu mandarina. :) Daca era el, singuru meu regret a ca l-au cocolosit americanii pana acu, cand puteau sa-l dea jos in 1990. Mila? No, am auzit povesti ingrozitoare despre inchisorile irakiene, care nu erau scorneli pentru ca i-am trimis pe oameni la IML si s-a dovedit ca acele cicatrici puteau fi urme ale socurilor electrice, batailor cu biciul cu bile metalice etc. Nadina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu cred ca e el, desi... ce sa zic, as vrea sa cred ca a mai fost prins un tortionar al omenirii. Ce imi pare rau e ca nu voi sti niciodata si ca omul acela, daca nu e Saddam si e victima unei conspiratii, va avea mult de suferit pe nedrept.Macar noi stim ca pe nea Nicu l-au executat si basta...Restul, in cartea de istorie. Leah
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by desprecopii
ceva legat de subiect - priviti aici: http://www.freakingnews.com/cache/contest/contestcache.asp?contest_id=104&start=1&end=10&display=photoshop [dc]
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
pai in poza la vanatoare, trebuiau sa-l puna impreuna cu nea Nicu, si un ursulache. Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un soldat catre o sosie a lui Saddam: am o veste buna si una prosta. Vestea buna e ca Saddam a scapat cu viata din ultimul atac al americanilor. Vestea proasta e ca a pierdut o mina si-un picior.. :) Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak http://home911.servebeer.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...