Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre gemeni...


tantica

Recommended Posts

buna [:D] as avea si eu o intrebare pentru cele care au avut gemeni sau cele care sunt[gravi]si stiu ca au gemeni. miscarile care se simt in burtica sau forma pe care o ia burta iti poate da de banuit ca ar fi doi?sa va spun de ce sunt curioasa.explicandu-i unei colege(care are gemene)ce forme ia burtica mea ea a zis ca si ei i s-a intamplat la fel adica o data am simtit niste furnicaturi si intepaturi ciudate si cand m-am uitat la burta are impartita in doua cu o dunga pe mijloc iar mai la inceput mi s-a facut burta ovala adica umflata in partea dreapta jos si stanga sus,nu prea inteleg de ce. poate stie cineva sa ma lamureasca la eco s-a vazut o singura inima si doar un bb iar urmatorul eco il am in ian.noi ne-am dori f. mult gemeni dar nici nu m-am mai gandit la asta ma gandeam ca nu este posibil.poate asa vrea bb meu sa se miste. [;)] pupici tantica[gravi]si bb de 19 sapt tantica[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Tantica draga, felicitari oricum. Eu am avut gemeni, dar au fost bivitelini, ceea ce a facut sa fie detectabili inca din saptamana a 6-a de sarcina. A fost prima mea sarcina si crede-ma, daca nu mi-ar fi spus dr., nu as fi stiut ca am gemeni. Ii pot simti pe amandoi in butica, dar numai dupa luna a 7-a, cel putin asa s-a intamplat la mine. Tu in ce luna esti? Poate e bine sa astepti un al doilea echo, apoi sa consulti un al doilea medic. Am vazut o fata care avea gemeni, dar medicul i-a spus ca are un singur bebel. A luat-o razna, biata de ea, cand s-a trezit cu doi, ca nu era pregatita psihic!! Asteptam vesti, Simona si gemenii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tantica, Eu sunt insarcinata cu gemeni. Inca de la eco facuta din saptamana 7 s-au vazut cele 2 inimioare. Umflaturile pe care le-ai simtit puteau fi capul si funduletul bbului. Tine-ne la curent! Eu sunt in 34 de saptamani si e un haos total in burta la mine. Dar fiin prima sarcina nu stiu cum e sa ai doar un bb ca sa pot face diferenta. Ioana si "Arturicii - sapt 34" [huta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia][:)] simona felicitari pentru gemeni cred ca sunt f.frumosi sunt pereche,fetite,baietei? eu am 5 luni si am facut 2 echografii si nu s-au vazut 2 dar am auzit si eu de persoane la care s-a vazut mai tarziu ca erau gemeni.nici eu nu prea cred dar mi-ar place. ioana felicitari si tie pt.bbei eu primul eco l-am facut la 8 sapt.si nu s-a vazut nimic dar am inteles ca daca al doilea este intre primul si mine nu se vede poate mai tarziu. dar tu simti ca bat 2 inimioare? oricum voi vedea eu si va tin la curent[flo] tantica[gravi]si [copil]de 19 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tantica, La mine in toate eco facute (cam una la 2 sapt din cauza iminentei de avort pe care-o am) s-au vazut domnisorii (sunt baieti amandoi). Inimioarele nu le simti la modul fizic (asta daca te referi). Se pot auzi daca le asculta dr cu un stetoscop special. Ioana si "Arturicii - sapt 34" [*][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va traiasca la toate.Si eu am gemeni,dar mari.Fata si baiat Denisa si Edi,ii puteti vedea la pagina personala si album. Tantica,daca nu ai avut in familie e f f mica sansa sa ai tu.Si eu am avut acea dunga neagra pe mijlocul burtii dar nu cred ca are vreo legatura cu nr de bebei din burta. Ai mei s-au vazut la prima ecografie,au fost bivitelini. Am aflat ca am gemeni doar la ecografie,nici macar nu stiam ca acel unchi si matusa sunt gemeni.In mintea mea gemeni erau numai copilasii identici.M-am informat apoi mai bine. Numai bine Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Linia aceea este colorata cu un pigment datorat hormonilor din sarcina si nu are legatura cu sarcina gemelara. O au multe femei gravide. Sa va traiasca gemenii, sunt tare frumosi. Si eu mi-as fi dorit, pt ca am facut fiv si am sperat sa fie doi, dar e unul singur. Oricum mami e fericita si cu unul! Il astept in iulie 2004. [mamica] Anemona 9 saptamani si 4 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...