Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre gemeni...


tantica

Recommended Posts

sa va traiasca la toate bb,gemeni si nu numai sunt f.frumosi [cool]dunga de care ziceam eu nu era neagra ci ca o despartitura pe mijlocul burtii.chestia e ca nici eu nu prea cred ca sunt 2 dar cine stie... oricum va multumesc pt.opinii tantica si [copil]de 19 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dana, Eu nu am in familie gemeni (cel putin generatiile pe care le stiu). S-a intamplat. Astept sa-i vad ca sunt bine si apoi poate imi ""vindeti" ponturi de alaptare, crestere, educatie... La cate saptamani i-ati nascut si ce greutate aveau? Ioana si "Arturicii - sapt 34" [bicla][bicla]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la mine,eu am doi baietei de 20 luni,am lipsit un timp de pe site,dar sintem din nou impreuna[cool]...Eu am fost la prima eco la 5 saptamini si s-a vazut imediat ca sint gemeni,cit despre ce se intimpla in burtica,e greu de explicat[disco][disco][disco] ca valurile marii se misca!!! E foarte probabil sa nu ai gemeni,dar asteapta pina la eco[foto] Tu vrei gemenii? Oricum ar fi,multe felicitari si de la noi!!! In curind voi schimba si poza din pagina personala sa vedeti noile noastre fetisoare!!! Orice te pot ajuta,intreaba-ma si daca vrei scrie-mi si pe e-mail! Aaaa!! Despre linia neagra de care spui,probabil e vorba de asa numita LINEA NEGRA,toate femeile gravide o au! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis LOVE U ALL [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Miruna! Voi avea cu siguranta intrebari. Am tot cautat pe net informatii, cate ceva am gasit dar nu-mi ajung sigur. Imi comandasem si 2 carti dar din pacate banii din cont i-au luat dar cartile nu le-am primit... Theodora, bine ai revenit! Cristina Sa cresteti mari! Revin cu intrebarea: la cate sapt ati nascut si ce greutate au avut? Ioana si "Arturicii - sapt 34" [bonjovi][bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marea problema, dupa parerea mea, este ca nici producatorii si nici scriitorii de carti nu prea iau in calcul si aceasta varianta (gemenii). Ex; patut pentru gemeni - nu exista (eu am facut unul la comanda), carucioare - gasesti greu si la preturi destul de mari. In carti (cel putin in Mama si copilul) doar aduce vorba de gemeni la capitolul alaptat- sa-i apaptezi amandoi o data (ceea ce eu nu am reusit) sau pe rand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut la 36 de saptamini,cezariana,la intelegere cu mediculAlexandros 3030gr si Yiannis 2405gr! Patut pt gemeni nu cred ca ar fi mers la mine,s-ar fi batut toata ziua,deci am doua,carut nu e greu de gasit aici,dar gama e foarte redusa si pretul foarte piperat,300 Euro!!! De alaptat m-i s-a intimplat sa o fac in acelas timp cu amindoi...solutia o gasesti la momentul potrivit! Multumesc pentru urarea de bun venit! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis LOVE U ALL [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...