Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre gemeni...


tantica

Recommended Posts

Multumesc pentru raspunsuri! Arturicii aveau 1950g fiecare exact acum o sapt (eco 3D mi-a spus greutatie). Dr meu a vazut eco si mi-a spus ca nu mai au loc unde sa creasca si mare lucru daca mai prind 10 ianuarie (sapt 37). De aceea sunt un pic ingrijorata de gramajul pe care-l vor avea la nastere. Eu stau in pat de 3 luni (din care 5 sapt legate in spital), iau medicamente din primele sapt de sarcina. Erau sa se basca la 29 sapt (am pierdut un pic din dop). I-ati alaptat la san? Pe amandoi? Ati avut suficient lapte sau le-ati dat mixt? Ati reusit sa le faceti program de masa? Ati avut ajUfff ce de intrebari imi navalesc in minte! Carucior am gasit cu 9 mil (modelul cu 3 roti), deci Theodora preturile nu sunt deloc mici nici aici. Patuturi le iau 2 (nu am cumparat NIMIC pana acum si nici nu intentionez). Ioana si "Arturicii - sapt 34" [hagi][hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Ioana77
I-ati alaptat la san? Pe amandoi? Ati avut suficient lapte sau le-ati dat mixt? Ati reusit sa le faceti program de masa? Ati avut ajUfff ce de intrebari imi navalesc in minte! Ioana si "Arturicii - sapt 34" [hagi][hagi]
Eu am alaptat sase luni si a fost minunat! Alaptam si dadeam si biberon.Aveam mult lapte,ma trezeam dimineata citeodata si ma mulgeam,am folosit si biberonul pt ca nu era de ajuns pt 2!!! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis LOVE U ALL [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Ma bag si eu in discutie, viitoare mamica de un singur BB. Sa va traiasca gemenii, am vazut pozele, sunt toti frumosi foc. Mi-ar fi placut si mie sa am gemeni! O intrebare: aveti gena in familie, in sensul ca eu stiu ca bunicii din gemeni transmit gena la nepoti? Pupici, Layla & Dulci in 37 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...