Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Intrtebare despre GEROVITAL


niponel

Recommended Posts

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
o parere "din auzite". habar n-am daca are vreun suport real.. Deci...mie mi s-a spus ca toate cremele din gama Gerovital au continut ridicat de hidrocortizon si alte substante care dau dependenta! Si ca acesta ar fi motivul pentru care nu pot fi exportate ... Motivul pentru care sunt atât de cautate de straini este acela ca au efecte rapide si vizibile. Dar ramâne aceasta problema a dependentei pe care o dau... Habar n-am daca-i adevarat! Monica "La sagesse, c'est d'avoir des rêves suffisamment grands pour ne pas les perdre de vue lorsqu'on les poursuit."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce stiu eu de la cosmeticiana mea din Romania, este ca ele sunt total contraindicate la persoanele tinere (eu am 37 si mi-a spus ca mai pot astepta vreo 15 ani pana sa fie cazul sa le folosesc). Se potrivesc doar la piele imbatranita prematur, in cazul tinerelor, si da dependenta ! Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg acest termen de dependenta in cazul cremelor cosmetice (de intretinere)... Pielea simte nevoisa sa fie data cu aceeasi crema, altfel imbatraneste brusc?... Nu ma lasati in ceata!...[help] Eu alternez folosirea de cremei Gerovital Plant, cu Apidermin si cu L'oreal. Asta de cand eram adolescenta, adica de acum 108 ani! Cu drag, Violeta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de niponel
Buna Fetelor .Am si eu o intrebare Cum sunt cremele Gerovital ?sunt bune ? Folositi cremele Gerovital? Dar injectii Gerovital se gasesc in Romania? Si cit ar costa ele ? Astept raspunsurile voastre. Multumesc . Niponel si Emmytsu
Sint foarte bune produsele Aslavital producator Farmec Cluj-Napoca. Am vazut ca tu traiesti in Japonia, deci ai putea sa folosesti fara nici o problema produsele Shiseido care dupa parerea mea sint extraordinare...eu le folosesc de citiva ani buni (cu toate ca aici sint foarte scumpe). Am sa va povestesc cum folosesc eu ambele produse...Aslavital si Shiseido. De la Shiseido folosesc gama Bio-Performance de vreo doi ani incoace ,eye contur crem folosesc tot timpul...adica seara si dimineata in schimb Intensive Clarifying Essence folosesc o saptamina ,apoi timp de doua saptamini folosesc Aslavital Crema Hidratanta si tot asa. O data pe saptamina imi fac o masca de la Aslavital cu argila dupa care tenul arata foarte curat, stralucitor si neted. Personal va recomand gama Aslavital. "Un sfirsit e un inceput..." ella& com.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata urmez sfaturile cosmeticienei mele din Romania, care mi-a recomandat (pentru tenul meu si clima diferita de aici din Japonia) crema hidratanta doar, iar pentru ochi aceeasi crema folosita in ultima perioada (cand se termina cutiuta asta voi trece pe cea de la shiseido, tot la recomandarea cosmeticinei) Am dus acasa mostre din toate variantele si tipurile de creme (gasite) existente aici, pe care i le-am dat sa le verifice si sa-mi recomande ce mi se potriveste. Dependenta, cel putin asa imi explica mie cosmeticiana, inseamna ca daca intrerupeti folosirea cremei pentru o perioada mai mare, rezultatele pentru ten vor fi catatsrofale. Banuiesc ca nu e grav, daca se foloseste alternativ impreuna cu altele. (asta n-am intrebat) Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo 5 ani am descoperit o crema minunata, in special pentru tenul uscat, crema de galbenele (aceea care arata ca o vaselina galben intens si e usor translucida). Am cumparat la 250 ml, produsa in Germania, de Rudh. O folosesc in special ca tratament de noapte, iar vara nu plec nicaieri fara ea. Dupa plaja, cand imi simteam fata uscata, ma dadeam cu galbenele, inclusiv pe buze. Are un mic dezavantaj - dureaza cca 30 min, pana se absoarbe in piele, e usor uleioasa, insa tocmai uleiul acela are efecte miraculoase. Eu v-o recomand din tot sufletul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...