Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oare e posibil!?!?!?!?


Recommended Posts

Sa va spun povestea mea.. Am nascut acum 8 saptamani si dupa controlul de 6 sapt dr mi-a dat liber la[xinpat] dar mi-a spus ca aniconceptionale pot sa iau abia dupa 8 sapt de la nastere(adica incepand de azi) chiar dc imi vine ciclu chiar dc nu. Pana la 8 sapt trebuia sa facem[xinpat] cu prezervativ. Numai ca noi am facut cam pe la 7 sapt o tampenie, nu am folosit prezervativul[bang][bang][bang] si am folosit metoda ai cu terminatul afara. Numai ca eu am auzit ca nu e prea sigura si acum sunt stressata ca am ramas din nou. Poate sunt paranoica dar inca nu mi-a venit ciclul!Tin sa mentionez ca nu mai alaptez de pe la 2 sapt(am pierdut lapticul)!!! Inainte sa facem bb am fol metoda asta s nu am ramas. Poate si fiindca eu am uterul retrovers. Dar nu stiu cum mai e dupa nastere. Am auzit ca dupe ce nasti poti ramane f repede insarcinata. Voi ce credeti??? Va rog sa ma ajutati deoarece nu as dori sa mai fac un bb atat de repede si nici n-as putea in viata mea sa fac un avort!!! Sunt disperata!! HELP!!! Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ciclul poate sa iti vina si la 8-10 luni dupa nastere, desi daca nu mai alaptezi e putin probabil sa iti vina chiar asa de tarziu. parerea mea e sa te linistesti si sa iti faci pentru o si mai mare linistire un test de sarcina - sunt putine sanse sa fi ramas insarcinata asa de devreme, mai ales ca ati incercat sa va paziti. si tot doctorul te poate lamuri cel mai bine. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un test si gata. dar nu cred ca ai ramas insarcinata. nu, nu. Si eu am patit-o la fel si am fost de-a dreptul paranoica mai multe luni. Mi se parea ca creste burta si chiar se misca ceva pe acolo. Greu m-am convins ca nu e nimic dar mi se muiasera picioarele rau de tot ca nu as fi facut avort pentru nimic dar si sa fac un copil dupa ce abia nascusem era cam mult pentru mine. Adina si dragalasii ei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...