Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce credeti....?


florypop

Recommended Posts

Sa va povestesc... Luna asta pe 10 au venit in vizita rushii (la 28 de zile)...au stat cam 2 zile jumate - trei, dupa care gata. Astazi in ziua a sasea iar au venit, cred ca ei sunt...,sangerez dar este o culoare ciudatica ceva spre maro. Inainte sa vina ei pe 10 (adica pe 9 Dec) in vizita am facut un test de sarcina la care a doua liniutza a iesit f.f. vaga...deci bebe nu e...cu toate ca luna trecuta am prestat la greu si am prins si ovulatia..?! Ce credeti ca este? Oare sunt eu anormala? Flory
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna! Du-te fugutza la doctor ca...esti gravida![bis] Sper sa nu spun prostii, dar si la mine tot la fel a fost...A doua liniutza s-a vazut foarte slab...Si...eram![:D] Daca nu esti gravida, apare DOAR o liniuta! UNA! Fara urma de a doua! A doua apare numai si numai daca esti gravida! Aaaa! Si sa-ti mai zic...La 3 zile dupa ce mi-am facut acel test, mi-am mai facut unu'. Si ce crezi? Erau 2 liniute clare!!![bis] Care o fi fost explicatia....nu stiu. Poate pentru ca am facut al doilea test la prima urina de dimineata...Cica atunci vezi sigur rezultatul corect... Deci eu sunt sigura ca esti gravida....Insa sangerarea nu e prea buna...Du-te la doctor! Te pup...Sper sa fie totul ok si sa vii sa ne anunti vestea cea mare!!! [pis]_Ella & [copil]Emma http://www.emmaandreea.3x.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flory, pe orice test de sarcina scrie ca nu conteaza cat de vag se vede a doua liniuta, daca apare, e sarcina. Si eu zic esti graviduta, inseamna ca ciclul a venit peste sarcina. Du-te la doctor si vezi daca e ceva in neregula cu pata maronie... Felicitari si sarcina usoara! Cu drag, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 15 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eram in ro cand mi-am facut primul test de sarcina... si mi-a iesit o linie si a doua era foarte stearsa (aproape nu o puteai vede)... am mai asteptat inca 5 zile si am facut din nou. A iesit foarte clar ca sunt gravida.... am dat fuga fuguta la doctor si am primit si de la el confirmarea. Dute repede la doctor... si vezi ce este cu acea pata... eu zic ca DA esti gravida. Felicitari si sarcina usoara. PS: In ro parerea mea testele acelea sunt cam aiurea, nu crede-ti? Gabbriela & Julian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut trei teste de sarcina (de la firme diferite) la distanta de cateva zile unul de altul si la toate a iesit a doua liniutza muuult mai stearsa decat prima. Acum burtica mea are 23 de saptamani si o dodoloatza de fetitza care ma inghionteste tot timpul. Si eu am sangerat la inceputul sarcinii. Du-te repede la dr. sa-ti dea ceva impotriva sangerarii (Duphaston, Utrogestan) si mai fa-ti un test de sarcina ...sa n-o fi pierdut, doamne fereste, intre timp! Muuult succes si anunta-ne si pe noi ce ai facut!!!! Ioana[gravi] 23 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu cred ca esti insarcinata...la mine la fel se vedea aiurea de tot liniutza a doua pe test facut in Romania si cand am ajuns aici facut a doua oara arata clar de tot, si acum am o nastrusnica scorpioanca cu ochisori (inca)[:D]albastri! deci ori repeti testul si vezi ce si cum ori te duci la un doctor! oricum bafta multa si tine-ne la curent, Lena si [bibe]Freya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact asa a fost si la mine......slaba linia a doua si cu ceva sangerare maronie de umblam tot cu tampoanele dupa mine ca imi vine ciclul, dar de fapt era el, mon bebe pe care chiar daca dr. mi-au spus sa renunt la el eu il iubesc din tot sufletul meu. Deci.....eu zic FELICITARI!!!!!!!! si ai grija de voi. Hope - de la o ultima speranta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...