Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

creme de fata,de corp,in sarcina


Recommended Posts

Dragelor, ati folosit in timpul sarcinii creme de fata sau de corp? Eu mi-am luat azi un gel sapun contra sebumului si o crema de fata cu zinc si argila de la Garnier,ca tenul si pielea mea nu arata tocmai bine in sarcina,contrar a ceea ce se spune,ca pielea radiaza de frumusete.In fine,ideea e ca le-am luat si apoi le-am dus inapoi ???- pt ca citind acolo la ingredienti,care-s atatia,ca la orice crema, nu stiu de ce,m-am panicat si am zis ca mai bine nu- asa ca pe de o parte imi zic ca mai bine nu folosesc nimic,pe de alta parte imi zic ca nici nu pot sa ma neglijez asa,ca doar ar trebui sa ma bucur de sarcina si sa ma simt bine. Voi ce ziceti? Si inca ceva, celor care poate li s-a intamplat sa aiba acnee in timpul sarcinii,ati gasit vreun remediu,sau ati asteptat sa treaca de la sine? [bang] [pup] Piatra lunii [gravi] 18 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[:0] Draga mea, tu vorbesti serios? Nu te dai cu nici o crema de fata sau de corp de cand esti gravida? Vai! Nu sunt doctor si nici de profesie dar iti spun ce fac eu personal.Folosesc crema de corp (Nutrilift) si ulei de jojoba de doua ori pe zi. Pentru fta folosesc crema de zi si crema de noapte pe langa gelul de curatare si lotiunea tonica. Si eu sunt adepta prevenirii pericoleleor,dar parca nici chiar asa,zau... Daca ar fi periculoase ar scrie undeva-cumva, oriunde...dar nici vorba.. Laura [img]http://www.desprecopii.com/forum/gravida.gif [/img] (19 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba ma dau cu ulei de migdale pe corp si cu alifie de galbenele si propolis,sau cu apiderminul romanesc pe fata, care-s mai naturale, da' azi am zis sa mai incerc si altceva cand imi picase privirea pe Garnier contra tenului gras. Insa asta nu mi s-a mai parut chiar atat de natural,de asta am intrebat,sa stiu, fac o schimbare in ce foloseam pana acum, sau continui tot asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie produsele Garnier mi-au provocat acnee, si nu eram gravida cand le-am incercat (adica le-am folosit vreo cateva luni si era tot mai rau). din fericire am descoperit aici firma Weleda, care are cateva sortimente de cosmetice pe care le prezinta ca fiind in totalitate naturale si bio. ca pret sunt undeva pe la mijloc, nici prea ieftine, nici prea scumpe. desi sotul meu zice ca ar trebui sa ma plateasca firma ca m-am facut maniaca dupa ei si le fac prea multa publicitate, sustin in fata oricui ca sunt cele mai bune creme cu care m-am dat pana acum. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu la prima sarcina am folosit crema din plin(burta,sani)..ei bine nu am nici o vergetura [:D]..acum insa nu am inceput sa dau cu nimic pe burta...cremele de fata le folosesc in continuare..eu cu L'Orealul am tras-o toata viata,dar acum ma gandesc ca poate le mai schimb un pic ..o sa imi bag nasul prin rafturi pe la magazine sa vad ce m-ar tenta ..numai sa scap de greturile astea ucigatoare..pupici Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ce sa zic am folosit tot felul de creme si de fata si de corp in timpul sarcinii pentru ca totusi trebuie sa ramanem[vampa] chair si atunci zic eu...aici ii dau dreptate Adrianei nici mie nu mi-a facut bine Garnier, iar Weleda folosesc chiar pentru bebita uleiul de corp care este fff bun si natural. Nici in Olanda nu sunt ieftinute, dar cred ca daca sunt aici se gasesc si-n Danemarca eu zic ca poti sa incerci asa daca esti adepta cosmeticelor de tip bilogic fara chimicale...dar eu, mai[}:)] foloseam chiar produse mai "heavy"ca Lancome crema pt.ochi sau Roc crema hidratanta de fata si chiar gel anticelulitic tot de la Roc. hai ca fac si eu reclama fara sa vreau....oops Lena si [bibe]Freya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste cremele de fata, am folosit aceleasi produse ca inainte de a ramane insarcinata. Acneea a fost o suferinta trecatoare in primele luni, care nu avea nici o legatura cu faptul ca dadeam sau nu cu crema. Am evitat doar cremele de fata cu Vit A. Pentru corp e drept ca am fost mai restrictiva si nu am mai folosit creme anticelulitice. Numai antivergeturi (poate chair speciale pentru maternitate) sau creme hidratante. Rox PS Acneea a trecut de la sine abia pe la 7 luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Si eu am folosit toata sarcina produse pt corp si fata. pe fata: crema de zi si noapte si gel contur ochi plus saptamanal masca exfolianta si gomaj pt corp am folosit lot de corp cu lapte si miere de la avon (asta ii placea mult sotului meu pt ca zicea ca miros ca o prajiturica) si o lotiune noua cu alge marine tot avon, iar pe sani mi-am dat cu gel contur bust tot avon. Pot sa va spun ca nu am avut acnee, nu am facut vergeturi si nici nu mi s-au lasat (prea rau) sanii (acum alaptez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...