Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

creme de fata,de corp,in sarcina


Recommended Posts

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Piatra Lunii, poti folosi fara grija crema de fata si de corp in timpul sarcinii! Eu foloseam mult ulei de masline pentru corp, incepand din luna a 6-a...ma dadeam uneori si pe fata cu el...Mai foloseam produse de la GenMar, indeosebi masti hidratante si crema de gomaj...Am mai folosit si L'Oreal...Si banala crema de galbenele...Mai multe...Nici eu nu aveam tenul prea frumos in primele luni, inca ma chinuia o acnee mai veche (nu era cine stie ce, dar nu-mi prea placea) Insa, incepand cu luna a 7-a, tenul mi s-a curatat si a intinerit vizibil! In luna a 8-a aveam asa un ten frumos, de-mi ziceau prietenele ca am intinerit cu 10 ani!! Si acum, la 8 luni dupa nastere, tenul mi-a ramas la fel![cool] Nici urma de cosuri, de pete...nimic!! Ca ma intreaba lumea ce produse folosesc...Cand le zic ca folosesc crema de noapte Gerovital sau ulei de masline sau banala crema de galbenele, parca nu le vine sa creada! :) Aaa! Si folosesc si demachiant Garnier, sunt fff multumita de el. [pis]_Ella & [copil]Emma http://www.emmaandreea.3x.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.weleda.com/ (alegeti voi in ce limba vrei sa vedeti. gasiti aici toate produsele weleda) http://www.weleda.de/ (in germana) Eu pt burtica, sani, coapse folosesc uleiul anti vergeturi de la Weleda. (cu galbenele care hidrateaza extraordinar) Pt. fata Gerovital (crema pt noapte) si gama ADN de la Yves Rocher, picioare, brate Hammamelis tot Yves Rocher (lapte de corp ca mi se exfoliaza pielea in delir din cauza apei).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by klavier
mie produsele Garnier mi-au provocat acnee, si nu eram gravida cand le-am incercat (adica le-am folosit vreo cateva luni si era tot mai rau). din fericire am descoperit aici firma Weleda, care are cateva sortimente de cosmetice pe care le prezinta ca fiind in totalitate naturale si bio. ca pret sunt undeva pe la mijloc, nici prea ieftine, nici prea scumpe. desi sotul meu zice ca ar trebui sa ma plateasca firma ca m-am facut maniaca dupa ei si le fac prea multa publicitate, sustin in fata oricui ca sunt cele mai bune creme cu care m-am dat pana acum. Adriana
Si eu sunt fan Weleda!In timpul sarcinii m-am masat cu ulei special pt gravide si nu am vergeturi,apoi am folosit creme de la ei pt bebelusa mea ,sampoane si intotdeauna am fost multumita. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamicilor, iata experienta mea de gravidutza 12 saptamini cu muuuullteeee cosuri (din cauza de progesteron in cantitati mari). eu foloseam si inainte garnier, gama aceea de care zicea Piatra Lunii cu zinc, e ok, dar nu nemaipomenita. cea de la L'oreal "pure zone" e mai buna si o folosesc si acum. fff bune si 100% naturale, fara coloranti, fara conservanti sunt produsele Body Shop (nu stiu in ce parti ale Europei sunt, dar stiu ca sunt retea internationala), care au o gama de produse pe baza de extract de ceai verde, care la mine isi fac efectul bine de tot. excelent este blemish balm-ul, intr-o flacon mic de 2,5 ml cu un buretel aplicator, se aplica dimineatza si seara pe tenul curat si usuca bine toate cosurile. Succes! Roxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am folosit si inca folosim DOVE ptr burtica iar pte fata o crema de la farmacie care nu are parfum - suntem alergici - oricum tot pe asta o foloseam si inainte, asa ca....nici o schimbare. Sarcina/nastere usoara, Andra cu burtica de 38 saptamani si Andrei (4,4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...