Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sforaitul...


Recommended Posts

Exista vreun remediu (incercat ,verificat)pt sforait? Cum va descurcati cu zgomotosii (cele care ii au) din patul conjugal? Ca eu de cand is [gravi] is tare sensibila si ma irit usor din orice, desi in general am un somn de iepure, adica atunci cand eram studenta incuiam ceasul colegelor mele in dulap ascuns printre haine in fiecare noapte,ca sa nu-i aud tic-tac-ul... voi cum o scoateti la capat??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
:0) Piatra Lunii si eu am problema asta...Inainte rar ma deranja, daca apucam sa adorm, era bine. Acum e mai greu. Oricum tratament nu cred sa existe, eu il imping usurel pe sot si ii zic sa se intoarca pe alta parte (pe spate sforaie). E drept ca se poate sa nu mai adorm prea curand dupa aia, da ce sa ii fac...:0) Daca gasesti alt remediu, anunta-ma si pe mine [cool] Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 15 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, si eu ma confrunt cu aceeasi problema, mai ales cand sotul meu este prea obosit.Eu incerc sa-l ghintesc (saracul este cam vanat in partea dreapta)incerc sa-i schimb pozitia( cand doarme pe partea stanga nu mai sforaie) si daca nu reusesc nici asa imi iau perna si o patura si ma culc in sufragerie.[:D] Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La farmacia de pe M. Eminescu, aproape de hotel (fost) Dorobanti, era acum vreo cateva saptamani o reclama la un medicament contra sforaitului: Snoreeze. Am intrebat cat costa dar mi-au spus ca inca nici nu il primisera, aveau doar afisul publicitar. Scuze ca nu pot ajuta cu mai multe informatii! Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu leacuri, dar sincera sa fiu pe mine ma adoarme zgomotul (al meu sot nu sforaie decat atunci cand e obosit sau cand a baut ceva) ... [nani] si dorm de mama focului. Stiu ca intr-o noapte facea rau de tot de ziceai ca acum se inneaca. A fost singura oara cand l-am intors pe o parte ... in rest ma dau si mai aproape [^] Craciun fericit [aho] si un An Nou prosper! Irinusha - cu minunea de 19 saptamani din burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu nici un leac, dar imi amintesc (cu drag) de primele nopti dormite impreuna si de cit de tare ma deranja sforaitul lui... (era obosit, fiindca nu prea apuca sa doarma cind eram impreuna in acelasi pat [sex]... Imi amintesc (tot cu placere) cum, acum vreo 4 ani, cind eram gravida si as fi dormit tot timpul, am adormit la serviciu pe o canapea si m-am trezit in propriul sforait... Catusha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off,grea problema!Mai acum citeva saptamini reuseam sa adorm pe la 3-4 dimineata din cauza sforaitului sotului meu[bang]Si asta numai dupa ce ma mutam in alta camera.Pina de curind sforaia numai cind dormea pe spate,acum dupa ce s-a mai ingrasat sforaie indiferent pe ce parte doarme.Am vazut si eu ca a aparut Snoreeze dar costa cam 1 milion,este un fel de spray care se da in gura seara la culcare.Cind o sa am 1 mil de aruncat o sa il cumpar,macar asa sa nu zic ca nu la incercat,Pina atunci ma culc eu prima si sper sa adorm inaintea lui[:D] Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor aveti dreptate! E cumplit sa nu poti adormi din cauza "dumnealui" pentru ca e obosit si sforaie, dar ce sa fac - dau si eu ghionturi(uneori cam tare!), alteori il pupicesc in ureche, alteori ma enervez si in mijlocul noptii incep sa vorbesc singura "nu se poate asa ceva, asta-i nesimtire curata, miine divortez!" - ha ha ha, acum ma apuca risul cind ma gindesc! De fluierat am fluierat pina m-am timpit si degeaba, eu ameteam si el dormea! Daca aflati un remediu EFICIENT anuntati-ma si pe mine, ca sint fooooaaarte interesata! Sarcina usoara PIATRA LUNII si sarbatori fericite la toata lumea [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ce bine ca nu sunt singura [:D]!Pengunica meu indiferent pe ce parte il intorc tot sforaie ,asa ca acum m-am obisnuit cu sforaitul lui mai ales daca [nani]adorm mai devreme sau ma obosesc in asa fel incat atunci cand sunt obosita adorm instantaneu fara a mai auzi ,,sforaitul ,,cel de toate noptile .Am incercat chiar si o metoda pe care o vazuse-m aici la televizor adica sa-i lipesc pe frunte cu leoclopast un fel de muratura de zarzare care aici se cheama,, ume ,,dar fara nici un rezultat pozitiv .....poate atunci cand am sa ajung totusi in tara voi cumpara snoresee [cred ca asa se cheama]poate o fi bun de ceva ......[pup]tuturor prietenelor de suferinta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...