Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

avorturile


yuanescu

Recommended Posts

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
sa itzi spun ca e mai dureros sa arunci bebelushii la tomberon care e ideea? ideea e un fel inspiratzie din cate shtiu rar schimba ceva...cand e aplicata de alt suflet decat acela care o plasmuieshte doare? pe cine doare mai puternic...pe acel avortat sau pe acel ce avorteaza? nu intreb daca doare mai mult pe cel ce trece nepasator pe langa aceste doua mizerii...nu cred ca are rost yuanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ar fi sa vii atunci tu cu sugestii, ce sa faca familii, care nu au cu ce sa creasca 2-3-5-8 copii? Sau femei violate? In perioada in care se face un chiuretaj nu poate fi vorba de un bebelush, asta in primul rand, dar ce sa faci cu bebelushii care sunt aruncatzi in casele de copii? Cu ce lagar le potzi compara? O sa-tzi spun care e parerea mea, shi anume ca fiecare femeie dein lume are dreptul sa faca cu corpul ei absolut ce vrea, shi daca nu e pregatita sa fie mama, atunci sa nu faca un copil, in sperantza ca o sa-l creasca altcineva. "eu unul nu sunt pentru perpetuarea speciei...dar nici pentru masacrarea ei !" mai bine ar fi sa scrii ideile=inspiratziile tale, decit sa arunci cu citate. Corinna, Andreas, Alexandru shi orezu mic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa il lasam pe Dumnezeu sa ne pedepseasca daca gresim si tot el sa ne ierte ca sa putem merge mai departe........nu e om sa nu greseasca, femeia cu atat mai mult e cea care greseste si plateste cu varf si indesat pt greselile ei......deci dupa mine discutia nu isi are rostul decat la nivelul constiintei fiecareie dintre noi. Hope - de la o ultima speranta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca Yasmine s-a autocenzurat , dar nu pot sa nu continui discutia ... Eu sunt de acord cu avorturile facute la o sarcina cat mai mica ( 5-6 saptamani ) si cred , intr-adevar , ca pacatul e mai mare sa nasti un copil si sa-l lasi de izbeliste , decat sa renunti la el inca de la inceput ... Simt ca am intrat intr-o polemica , insa vreau sa spun cat se poate de clar ca nu sunt de acord cu avortul ca si metoda contraceptiva si nu pot sa le inteleg pe cele care au la activ 10-20 de chiuretaje... O data se numeste 'greseala' , dupa aia nu stiu ce mai e... [*][*][*][cor][pegeam][cor][*][*][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...