Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O rugaminte pentru fetele din Canada!


Recommended Posts

Caut si eu o adresa de internet de la CompuCollege din Canada. Stiu ca acest colegiu are "ramuri" in mai multe orase dar nu asta e important. Vreau sa aflu detalii (ma intereseaza un curs de calculatoare pentru sot) despre acest colegiu, citi bani costa pe an, cit dureaza cursurile, etc. Eu am gasit ceva pe net dar este mai mult poveste fara continut, iar eu vreau detalii cit mai multe. Daca cineva ma poate ajuta, mii de multumiri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca te intereseaza astfel de informatii, iti sugerez sa postezi acest mesaj pe forumul ce il gasesti la adresa www.thebans.com/forum Acolo majoritatea romanilor sint din canada si precis se va gasi cineva sa te indrume pentru niste cursuri. Unii dintre ei sint foarte binevoitori. Te-as fi ajutat eu dar nu stiu mare lucru. Pe net n-ai gasit nimic? Sugestia mea este sa mearga la un Colegiu serios, ca de ala care zici tu nu prea am auzit...Anyway... Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure Multumesc pentru raspuns, stiam de forumul respectiv dar se pare ca nu vrea sa mearga, am incercat si ieri si azi (o sa ma incerc). Cit despre "seriozitatea" colegiului, am auzit ca este unul din cele mai bune din Canada, un coleg canadian ne-a spus asta[:D]. Am sa mai caut, pe net am gasit ceva dar nu-mi da si informatiile de care am nevoie....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat pentru fetita unei prietene care doreste sa se inscrie la colegiu, inscrierile se fac pina in februarie. http://www.ontariocolleges.ca/pdf/academic_selection.pdf Poti depune maxim 5 aplicatii si le poti modifica pina la data limita. Un colegiu are mai multe campusuri, poti sa te inscrii si cursurile sa se desfasoare la 40-50km in alt oras. There is a difference between knowing the path and walking the path.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...