Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Polidinul periculos pt sarcina?


lulu75

Recommended Posts

Prietena mea si-a facut un test de sarcina si i-a iesit negativ. Apoi si-a facut injectii cu Polidin pt ca acrezut ca a racit si de aceea ii intarzie ciclul. Ieri a facut alt test de sarcina si i-a iesit pozitiv. A mers azi la medic si i-a spus sa avorteze copilul pt ca Polidinul l-a afectat. Ea este foarte suparata pt ca isi dorea acest copil. Aveti idee daca e adevarat sau nu ca Polidinul afecteaza fatul? SARBATORI FERICITE!!! Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sincer nu stiu, dar eu zic sa se duca si la alt doctor sa intrebe, pana nu e convinsa 100% sa nu avorteze, si-apoi e vorba de statistici, pana la urma poate sa pastreze copilul in orice caz... E o grea decizie pentru prietena ta... Cu drag, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 16 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Hai sa gandim logic!!!!!!Prietena ta a ramas insarcinata dupa ce a facut trat. cu polidin..deci, a facut injectiile, DUPA care a ramas insarcinata!Cum D-zeu sa afecteze?Normal este ca din mom. in care s-a instalat sarcina sa renunte la tratament!Nu stiu, si eu fac polidin, si am intrebat medicul meu-ulterior- care mi-a zis ca daca raman gravida, nu este nici o problema intrerupem tratamentul,imi da acid folic in primele 3 luni, si cu D-zeu inainte, dar in nici un caz nu intrerup sarcina !nu are legatura!Si gandeste-te ca eu am facut 10 zile de polidin cu diclofenac, si am luat so ciprinol pe cale orala!dar daca dupa aceste zece zile, raman insarcinata...normal ca pastrez copilul.Am lansat chiar aici pe forum intrebarea daca trat. cu polidin afecteaza sarcina!si in urma rasp. primite, m-am dus la medic si am intrebat.Doc. mea a fost foarte clara:inainte de a continua trat. luna aceasta, facem un test de sarcina:daca e pozitiv, oprim.daca nu, continuam, dar in primul caz, bebica nu va fi afectat!Asta e raspunsul ei, si intrucat este un medic renumit in IASI, vin femei din toata tara , mi-am permis sa intervin, si poate am facut putina lumina in acest caz!...uite ca vb. ca un organ te politie...lol.numai bine, si roxanica are dreptate...consulta 10 medici daca e nevoie, inainte de a lua o hotatare...eu raman la ideea ca e aberant ce a zis medicul prietenei tale...sper sa auzim de bine. Corban Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca-i poate afecta polidinul sarcina...eu aveam deja 18 saptamani cand am luat polidin...eram tare racita si doctorul mi-a dat polidin...nu scrie pe prospect ca ar fi contraindicat femeilor insarcinate... Asa ca sa stea linistita! Sa nu se ia dupa doctorul ala, sa mai consulte si alti doctori!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu stiam ca polidinul te ajuta sa ramai insarcinata ,in nici un caz nu dauneaza,el are rolul de a curata organele genitale,mai ales atunci cand este facut in perioada de ciclu.de ex. nasa mea a ramas insarcinata dupa o raceala groaznica si a facut 5 zile polidin. ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...