Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

2 liniutze pe test si o multime de pastile...merg?


Marina

Recommended Posts

Nu stiu daca sa ma bucur ca inca am cosmaruri cand ma gandesc cum o sa-mi fie cu 2 copii mici...dar s-a intamplat si o iau ca pe un cadou de Craciun.[aho] Acum marile mele temeri constau intr-o serie de probleme legate de ultimele tratamente pe care le-am facut. Are cineva idee despre efectele cortizonului, amoxicilinei si a radiogafiilor (la plamani)asupra unei sarcini de 7 saptamani? Dr spune ca e OK dar eu tot am o teama! [pup] Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hia] Dupa ce ti-am trimis un mesaj privat am gasit si asta... Felicitari din suflet mai ales pentru curaj! Asta-primavara am cazut si a trebuit sa-mi fac o radiografie la sold, iar medicul mi-a spus ca daca sint insarcinata nu poate sa ma expuna, pentru ca-i face rau lui BB.N-am intrebat daca problema este radiografia in sine sau "partea radiografiata" (sold, abdomen...). Oricum dr stie cel mai bine si daca el a spus ca este OK nu cred ca trebuie sa-ti faci griji, dar mai intreb si iti spun miine ce aflu. doris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MArina, felicitari si sarcina usoara! Moamaaa ce se inmultesc gravidutzele in randurile moderatorilor.... [biz] In legatura cu medicamentele! Eu fara sa stiu ca sunt gravi, am luat dyoxcilina (10 zile) si am fost la dentist sa-mi scoata o masea mareata care nu voia sa iese nicicum.Mi-au facut si radiografie si anestezie locala. Dupa aceea am aflat ca sunt embarasada. I-am zis doctorului meu si el a zis ca nu e ideal dar nici caz de avort terapeutic nu e,si sa stau linistita. Na io ce sa fac, stau linistita cat pot. Pana cum bb e bine, azi merg la echo de 20 sapt. Laura [img]http://www.desprecopii.com/forum/gravida.gif [/img] (19 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FELICITARI!!!! Sa fie intr-un ceas bun, sa ai o sarcina usoara si putere sa-ti cresti puiutii! Acum, de restul, sa le luam pe rand: -cortizonul e o chetsie obisnuita in picaturile de nas, si sunt medici care lasa viitaorele mamici sa le foloseasca; -amoxicilina stiu precis ca nu dauneaza, mie mi-a fost prescrisa in timpul sarcinii pentru o infectie urinara; - radiografia daca s-a facut la plamani e OK. Oricum, si abdominal se face in anumite cazuri cand e bebe mare ca sa se evalueze daca bazinul permite "iesirea". In fine, daca medicul ti-a zis ca e OK, stie el cel mai bine ce zice ;-) Pupici la mamici cu burtici! Boga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...