Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Salutari din Dubai!!!


Recommended Posts

Locuiesc in Dubai de aproape trei ani, eu si sotul meu asteptam un bebe in Iulie 2004 si sunt un pic confuza si deprimata, deja. Este prima experienta de acest fel, nu am prieteni asa de apropiati incat sa imi impartasesc temerile cu ei...in fine...acum simt ca va am pe voi si..orice sfat, orice mesaj mi-ar mai ridica moralul. Am aproape trei luni, am fost la prima vizita unde, in afara ecografului si cantarit, nu mi s-au facut analize si nu mi s-a recomandat nimic (dieta, ingrijire). Am citit despre toxoplasmoza si multe altele insa doctorita a fost foarte indiferenta, vizita durind nu mai mult de 10-15 minute. Daca mai sunt mamici sau viitoare mamici care locuiesc prin imprejurimi, daca imi pot recomanda o clinica, un medic, daca isi pot impartasi experientele cu mine, mi-ar fi de mare ajutor. Sarbatori Fericite tuturor! Cornelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, Eu te incurajez caci imi inchipui ca nu e usor sa locuiesti intr-o tara asa de diferita precum Dubai. Ma gindesc ca nu ar fi rau daca ai putea sa chemi in vizita mama, o sora sau macar o verisoara ca sa-ti mai ridice moralul, mai ales cind va veni copilul pe lume, caci primele saptamini nu sint usoare... SUcces Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornilia, Bine-ai venit! In cazul in care nu ai gasit inca, sa stii ca in "Interzis barbatilor" le gasesti pe mamicile de Iulie-August 2004 care pot sa-ti dea foarte multe detalii despre modificarile prin care treci. Sunt convinsa ca fetele te vor primi cu placere! Multa sanatate, O mamica de Ianuarie-Februarie 2004 Adina+BB29W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, bine ai venit ! Cat despre gramada de analize... fiecare tara are o anumita politica referitoare la analizele necesare in urmarirea sarcinii. Nu cred ca trebuie sa te stresezi - toxoplasmoza nu este chiar asa de raspandita pe cat se zvoneste si de aceea nu este o analiza uzuala. Iar referitor la alte afectiuni despre care vei auzi pe forum... este bine sa fii informata, dar incearca sa nu pui la suflet: acesta este un simptom prin care au trecut multi studenti la medicina (sau simpli cititori de literatura medicala) care credeau ca au diverse boli cand citeau despre ele !!! Sarcina usoara si multa sanatate lui bb. - sa creasca mare si sanatos si destept ! Sarbatori Fericite ! DARAEL [flo] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Cornelia, te iau acum direct: esti cumva sora Luciei? Daca da, da-mi un mesaj privat, am incercat sa dam de ea cind am fost in vara asta in Emirate dar am inteles de la un prieten comun ca era in concediu in Spania. Referitor la analize, ia-o treptat: daca ai avut in familie cazuri de avorturi spontane, boli ereditare, sarcini cu risc la persoanele de sex feminin din familia ta, animale de casa (pisici, ciini si parca si papagalii puteau transmite nu stiu ce boala), daca te stii cu probleme la inima, ficat, rinichi, vreo infectie urinara- eventual poti sa zici ca ai senzatia ca urinezi des si ai neplaceri, ca sa-i ceri doctorului sa-ti dea sa faci niste analize de urina pt. orice eventualitate. Banuiesc ca esti sub 30 de ani iar la virsta asta sarcina decurge in general fara probleme, poate de aceea dr. nu a considerat necesar sa te trimita la analize, care nu sint compensate de asigurare. De ce nationalitate este dr. tau? Dr. romani nu stim in Emirate dar cauta sa te feresti de dr. veniti din India/Pakistan, care nu sint buni practicieni, ti-o spun din experienta. Sarcina usoara in continuare si nu te mai gindi la drobul de sare ca-n poveste!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit printre noi,cornelia.. [bis][bis][bis][bis] cat mai multa sanatate si ai grija de tine.. sora viitorului meu sot(libanez de origine) a locuit in dubai pe toto timpul sarcinii ,si desi a nascut in liban,a fost foarte multumita de doctorul care a supravegheat-o..daca vrei eu o pot intreba la care clinica a fost..doar spune-mi daca vrei.. oricum,sper sa te simti bin printre noi...spune-ne cum e in dubai..printre planurile de viitor eu si viitorul sot ne propunem sa mergem in dubai pentru 2-3 ani..asa ca tare mi-ar place sa stiu cum e viata si societatea acolo din punctul tau de vedere..ca de la prieteni arabi am auzit ca ar fi raiul pe pamant..cred ca au fost subiectivi.. hai ca m-am lungit destul..inca o data multa sanatate si spune-mi daca ai nevoie de info te pup.. cu drag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamaaaaaa, ce jignita ma simt![xx(] Cum adica nu ai prieteni? Dar cine ti-a deschis ochii despre acest site? ca sa nu mai zic ca te suport zilnic pe messenger? Si nu ai prieteni, zici???[:D] Sa-ti ceri scuze publice pentru jignire!!! Bine, bine, ca sa nu bocesti de atata deprimare, iti urez si eu "bine ai venit!", "bine c-ai indraznit!"... Sor'ta aia nelegitima
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit sau Ahlen wa sahlen... Indiferent cun ar fiiti doresc numai bine tie si familiei tale care sporeste...Din cate stiu eu acolo exista multe clinici unde sunt doctori ff buni, asa ca informeaza-te bine inainte ca sa stii tot ce se poate stii. "ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU" maryam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...