Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Salutari din Dubai!!!


Recommended Posts

Scuze, Dodo, ti-am trimis un raspuns fara...raspuns (asa sunt incepatorii)... Nu sunt sora Luciei, surorile mele sunt toate acasa (si cea nelegitima care imi cauta nod in papura[:D] Iti multumesc din suflet pentru sfaturi si incurajari si sper ca la urmatoarea ta vizita in Emirate sa ne vedem!!! Multumiri si urari de bine! Cornelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[xx(] Draga sor'mea JIGNITAAA!!!! Sa trecem la "scuze"...pai eu ar trebui sa ma scuz sau Domnia Voastra care nu citeste pana la capat??? Sau nu a fost destul de clar mesajul ca NU AM prieteni in Dubai??? Se pare ca pentru D-voastra nu a fost..asa ca da-ti-mi voie sa explic prietenilor de pe "Formum" cum stau lucrurile: ori vreti ca lumea sa creada ca D-voastra, cea mea buna prietena si sora a mea, Domnia Sa, Eleni alearga intr-un suflet in Dubai, sa-mi fie alaturi ori incercati sa convingeti prietenii de pe "Forum" ca sunt o pacoste pe capul Domniei Voastre, zi de zi, pe Messenger si ca nu puteti lucra din cauza mea???[zz] Pai sa va auzim Doamna, ca "daca este tradare...sa stim si noi" (se pare ca ati cam uitat de cartile alea ale lui Caragiale[:(] Concluzie: nu incerca sa-mi gasesti "nod in papura" ca de mine nu scapi... nici de pe Messenger, nici de apeluri si...NICICUM!!! Tusha Mariei Bucuria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Amorena, Mii de multumiri tie si tuturor celor care m-au primit atat de calduros (inclusiv surorii mele nelegitime, care ma bombane de cand o stiu) si ma bucur mult ca v-am gasit. Sotul meu este libanez, lucreaza in Dubai ca si avocat. El are 33 de ani, eu 28. M-am acomodat aici desi, crede-ma, nu a fost usor, ba din contra.....extrem de greu insa...am reusit! In prezent lucrez la un hotel de 4 stele, ca si Marketing Manager. Consider ca Dubai-ul este tara tuturor posibilitatilor si, odata ce ti-ai demonstrat seriozitatea si profesionalismul...toate usile ti se deschid cu respect. Insa primul an a fost foarte greu. Cu sarcina...zi de zi descopar ceva nou si ciudatzel si ma cam "pierd". Acum imi e mai bine, am trecut faza cu "raurile de dimineata' (care pentru mine au fost zi si noapte). pe 29 dec merg la control si va tin la curent. Te pup si iti multumesc! Cornelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mii de multumiri! Sotul meu este tot libanez si..chiar insist sa-mi dai orice detalii ai la indemana! Referitor la venirea voastra in Dubai, crede-ma ca cine ti-a spus ca "dubai-ul este Rai-ul pe Pamant" a avut dreptate. La inceput iti va fi greu, sa nu crezi ca totul va fi roz, dar RESPECTUL si SUPORTUL MORAL pe care il vei primi in Dubai, de la cunoscuti pana la straini te va ajuta enorm, mai ales ca sotul tau va fi cu tine. Curaj si nu cred ca gresesc daca iti spun ca nu vei regreta din nici un punct de vedere, venind aici (doar dorul de cei dragi te va "omori") Pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga cornelia,multumesc pentru primire..sper sa iti pot trimite info cat mai curand astept un sms de la viitoarea cumnata...sper ca in cativa ani sa ajungem si noi in dubai..pana atunci multa sanatate si sarcina cat mai usoara.... ai grija de tine.. cu mult drag ... apropos,si eu sper sa lucrez tot in turism ,peste un an termin fac. dar specializarea mea va fi in agentii de turism. multa sanatate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tot eu sunt... hai ca viitoarea cumnata se tine de cuvant si mi-a trimis sms-ul cerut..iti spun exact ce mi-a spus ea,vezi tu daca informatia e de ajutor..eu asa sper: Pentru controale a mers la doctorul NAWAL 3ABBASSI,al carui nr de telefon il poti gasi in cartea de telefon..doctorul e de nationalitate irakiana ,dar mirna(cumnata) m-a asigurat ca e foarte bun..Mi-a zis ca daca ai asigurare poti merge la WELLCARE HOSPITAL -AMERICAN HOSPITAl,desi a zis ca e destul de scump..daca nu ai asigurare atunci mergi la RACHED HOSPITAL... sper sa iti fie de folos... te imbratisez... cu drag..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, Cornelia, ma bucur din tot sufletul pentru tine ca ai un servici frumos, o familie frumoasa si ma bucur foarte tare ca ai reusit sa te acomodezi cu noua ta viata intr-o tara straina.Si eu, s-ar putea de la anul o sa plec in Italia, pentru ca viitorul meu sot este italian. Sa ne spui cum evolueaza sarcina, cum te simti......tot ce consideri tu,si tot ce simti nevoia sa ne spui. Te pup si te astept, Amorena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna Cornilia [hopsieu]Sunt Roxana si sunt in U.A.E mai exact in Ajman ...Ma bucur sa vad ca nu sunt singura din U.A.E care acceseaza forumul ...deci Bine ai venit .[pup][flo] Sunt de 5 ani aici si despre sistemul medical de aici nu prea am cuvinte de laude [xx(]...din auzite si din experienta altora de pe aici eu stiu ca Al Wasel hospital este cel mai dotat si cel mai bun .Cat despre Rashid Hospital nu pot sa-ti spun decat sa fugi cat te tin picioarele .Eu am o prietena care a nascut in Sharjah la Zuleica si a spus ca a fost mai ieftin decat in celelalte spitale si a avut o doctorita fff buna .Daca vrei eu ma pot interesa si iti pot da relatii despre dar ma gandesc ca tu esti in Dubai . Oricum eu iti doresc o sarcina usoara si sanatate si noroc de doctori buni .Si scuzati La multi ani cu sanatate pe 2004 . Ps.Daca iti face placere si vrei sa ma suni [tel]sau poate sa ne intalnim la o cafea(ceai ptr tine sa nu fie bb nervos )[bere] nr meu este 050-6369215 . Roxy Pupici si sa auzim de bine Roxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...